Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A cigány gyerekek miért...

A cigány gyerekek miért neveletlenek?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 6. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
A szülők nem érnek rá foglalkozni velük mert dolgoznak xD
2016. ápr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem neveletlenek, csak másképp nevelik őket, mint az átlag magyart. Más a kultúra.
2016. ápr. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
"nevelik" "kultúra"
2016. ápr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Dehogy neveletlenek,csak máshogy nevelik őket.
2016. ápr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

Máshogy nevelik őket :D ez óriási! Komolyan kérdezem, hogy láttatok e már cigányt életetekben?


Azért neveletlenek, mert a szüleik egyáltalán nem foglalkoznak velük. Egy cigány csak az erőszakból ért, nem tudsz vele beszélni. Nem tudod neki azt mondani, hogy nem adod oda a nyakláncodat, mert megboldogult nagymamádé volt és nagyon sokat jelent neked. A világon semmilyen társadalmi normát nem fogadnak el és nem tartanak be. Megérkezik a segély, elmennek a kocsmába és két nap alatt elisszák meg eldrogozzák. Aztán ha nincs pénz zsömlére, akkor átmennek a 93éves szomszéd nénihez és agyonverik 500 forintért, amiből aztán inkább vesznek 2 liter kannás bort és fél holtra vernek este az utcán "mert szoszi van mi a f aszomat nézel gháci". Ilyen példát látnak maguk előtt. Egyszerűen egy nulla értékrend amit látnak maguk előtt.

2016. ápr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

#5, nem vagy te egy kicsit felszínes?

Mindenkit nevelnek. Még a csordaállatokat is, különben nem illenének a csordába.

A cigányok vándornépség. Hasonlóan élnek, mint a magyarok valaha - csak közben nem harcosok. De ugyanúgy gyűjtögetnek, stb.

A vándorlásból következik az is, hogy fölösleges dolgokat nem visznek magukkal, hanem inkább ott szereznek be amit lehet, ahova mennek. Ezért nem foglalkoznak nagyon lakással vagy házzal, illetve ezek fenntartásával, javításával sem.

Ami pedig a verekedést illeti - nos, náluk nagyon kell vigyázni a tekintélyre. Ha valaki azt megkérdőjelezi, akkor általában egy csata dönt.


Természetesen mindez erősen nevelés kérdése is. Egy cigány gyereket, ha születésétől más szülők nevelnek, akkor nem sokban különbözne az ő gyereküktől.

2016. ápr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
64%
Ez a kérdés általánosítás egyben.Miért lennének neveletlenek?Nekem pozitív tapasztalatom van velük.Kismamaként is és most kisgyerekes anyukaként is rendszerint a cigány gyerekek és fiatalok pattannak fel a villamoson,buszon hogy átadják a helyet.Ezt rengetegszer tapasztaltam.Pénteken régi vonattal jöttem haza ami nagyon magas lépcsős.Alig fért fel a babakocsi és elsőként cigány férfi ugrott és segített.Míg felvergődtem a babával konkrétan az emberek és a csomagok közé estem és a cigány fiatalember fogott meg hogy ne törjem össze magam.Sok esetben a jól nevelt magyarok néznek és nem segítenek pl. tömegközlekedési eszközökön.Úgyhogy relatív ez a neveletlenség fogalom..
2016. ápr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A szülök alapból ilyenek, akkor nem hülyeség azt várni hogy a gyerek jó nevelt legyen? És várhatóan az ö gyerekeik is ilyenek lesznek.

Cigány vagyok, nem a semmibe beszélek, sok cigányhoz volt "szerencsém". XD

2016. ápr. 22. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!