Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet ilyenkor tenni?...

Mit lehet ilyenkor tenni? Szomszed gyerekek, neveletlenek, rongalnak, tiszteletlenek, szandekosan bajt okoznak.

Figyelt kérdés
harom eve koltoztek ide, kisfiu 7 vagy 8 eves, a lany kb. 11! A lanynak nem tud parancsolni az anyja, ejjszaka keresi a varosba, a lany agressziv. A kisfiu tiszteletlen az emberekkel, tanarokkal, verekedik, engedely nelkul bemegy hazakhoz es ott bajt csinal, szandekosan,kovel kidobja a szomszed ablakot, mikor raszolta k...anyaz a felnottnek... Egyszeruen senki nem tudja fegyelmezni oket! Magyar csalad!
2014. febr. 26. 23:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Gyámügy :-)
2014. febr. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Lődd le őket.
2014. febr. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát első körben én azért jelezném ezt kulturált, normális hangon maguknak a szülőknek. Persze csak akkor, ha valóban én is személyesen érintett vagyok az esetekben.

Pl. ha az én kerítésemet rongálják vagy az én ablakomat dobálják (még ha nem is tört be pont véletlenül) vagy a mi kutyánkat piszkálnák fel rendszeresen vagy ütnék bottal vagy nekem szólnának be ok nélkül, vagy az én gyermekem előtt káromkodnának.

...szóval ezesetben én egy alkalmasnak tűnő koraesti időpontban (amikor kb. hazaérhettek, lepakolhattak, szusszanhattak egyet a szülők) bizony becsöngetnék, bemutatkoznék és SEGÍTSÉGET kérnék a szülőktől.

Elmondanám, hogy ez nekem mennyire kellemetlen, nekem milyen kárt okozott és nem tudom, mit tudnék tenni- nem folyamodnék lehetőség szerint hatósághoz- de ehhez az kellene, hogy együtt meg tudjuk beszélni, meg tudjuk oldani.

Ezt az első kört én nem hagynám ki- aztán a szülők reakciójától és a nekem okozott kártól függően tennék további lépéseket, ha tennék.

Természetesen az okozott kárt (pl. egy ablak betörése) kifizettetném a szülőkkel, ez alap.

2014. febr. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is első körben a szülők segítségét kérném, bár abból, hogy azt írod „nem tud parancsolni az anyja” a lánynak, azt sejtem, egyedül neveli őket, és meg van eléggé reccsenve az anyuka.

Viszont az eddigi tapasztalataim alapján azt mondom, nem biztos, hogy sikerrel jár egy ilyen kulturált megoldás, mert ahogy egy ismerősöm mondta nemrég: „Minél hülyébb a gyerek, annál hülyébbek a szülei” – és ez a legtöbb esetben valóban igaz.

(Nem azt mondom, hogy mondjuk egy hiperaktív gyereknek a szülei még hiperaktívabbak, hanem azt, hogy egy gyerek nem lesz ok nélkül agresszív és gonosz, ott bizony valami bibi van a családban.)

2014. febr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A gyerekjóléti szolgálat is segíthet :-) nem kell feltétlenül arra gondolni h elveszik az anyától a gyerekeket,de ők segítenek :-) pl. Pszihológust találni,segíteni az anyának a nevelésben stb.. :-)
2014. febr. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
megprobaltam, kb 25 x szoltunk eddig, igen egyedul neveli! csak az a baj hogy felek, ha rendorsegre viszem az ugyet, vagy gyamugy meg ilyesmi, megbosszuljak, a lany mar most olyan tarsasagba van, hogy ha azokat ram, vagy a gyerekeimre kuldi...nem tudom...
2014. febr. 27. 23:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Név nélkül is lehet a gyámhivatalba jelenteni,meg a gyermekjóléti szolgálatnál is! De én a gyermekjóléti szolgálatot javasolom,mert a gyámügy ha kimegy nem veszi el rögtön a gyerekeket hanem ők a gyermekjóléti szolgálatot bizzák meg a család nyomonkövetésével..ugyhogy mindenhogyan gyermekjóléti szolgálatnál lyukadnak ki...
2014. febr. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
koszonom, azthiszem ugy dontottunk hogy lepunk!
2014. márc. 1. 16:16
 9/11 anonim ***** válasza:
És hogy döntöttetek? :-)
2014. márc. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
11 évesen a városban kódorog? Aztaa... Írd meg, mit intéztél!!!
2014. márc. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!