Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megvegyem ezt a kést a 13...

Megvegyem ezt a kést a 13 éves gyerekemnek?

Figyelt kérdés
Bicskákat gyűjt, még sosem volt nem összecsukható kése, és születésnapjára ezt a kést kérte: [link]
2016. júl. 8. 01:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%
Hát, ha már megengedted neki, hogy késeket gyűjtsön (mondjuk komolyan nem értem, hogy minek), akkor eggyel több vagy kevesebb, gondolom mindegy.
2016. júl. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De azoknak a kicsiknek a pengehossza 8-12 cm között mozog. Ennek meg 29 cm.
2016. júl. 8. 01:20
 3/19 anonim ***** válasza:
Én se engedném meg hogy bicskákat gyűjtsön, de ha már megengedted, akkor ez a kés még akkor is durva :D Túl megy már a határon.
2016. júl. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 M@teee válasza:
Én is ilyen idős vagyok,de én kisebbnek is gyűjtöttem ilyesmiket. Szüleim elég jófejek, tudják, hogy megbízható vagyok, nem fogok ezekkel visszaélni. Bár az én helyzetemben az is sokat számít, hogy fateromnak is ilyen érdeklődési köre volt anno, úgyhogy tudja mien ez.
2016. júl. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%
En biztosan nem vennem. A kis bicskakat gyujtogetheti, habar semmi ertelmet nem latom. De ennek a kesnek 30 centis pengeje van, ezzel ki lehet belezni valakit. Mi a francnak kellene neki? Nezegetni? Szerintem a nezegeteshez tul draga.
2016. júl. 8. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem venném meg!!! Szerintem ez egyáltalán nem normális dolog!!
2016. júl. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%
Az enyémnek majdnem egyméteres katanája van (14 volt, amikor kapta, imádja a japán kultúrát), kitéve állványon a díszhelyre a szobájában, senkit se akart vele soha kibelezni. A tokjából is csak azért húzza ki, hogy gyönyörködjön benne, aztán visszateszi. Ha megbízható a gyerek, vedd meg neki nyugodtan.
2016. júl. 8. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Azért egy japán kard teljesen más dolog mint egy ilyen "katonai" kés :D Az tényleg szép és kulturális érdeklőséből sok ember tartja, nem így szabadon. Egy késben meg nem gyönyörködik az ember :D
2016. júl. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
45%

5-ös, nyugi, egy 12 centis pengéjű késsel is ki lehet belezni valakit, ha nagyon akarod.


Kérdező, a jelenlegi törvények közt én pénzkidobásnak vélem a kés megvételét, mert 29 cm-es pengével bizony KKV eszköz, úgysem vihetné utcára, ergó, ha kéne nem használhatná, meg egyébként sem igazán praktikus önvédelmi fegyver egy kés... de ha már vannak srácnak/csajnak kisebb kései, akkor inkább abba fektessen időt/pénzt/energiát, hogy megtanuljon velük bánni, így ha az egyiket, aminek 8 centi alatt van a pengehossza, magával viszi, meg tudja majd védeni magát vele, hisz tud majd bánni vele. Mi értelme összeharácsolni a fegyvereket, ha nem tud bánni velük? Ha csak ki akarja tenni a polcra, vegyél neki dísztőrt, még olcsóbb is...

2016. júl. 8. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

Az hogy van 1(!!)db katanája az:

-kultúrális

-ismétlem csak 1!

-kiállított darab

Ezzel szemben a kések:

-rohadtul semmi értelmük

-van neki már egy csomó, örüljön magának

-nem hiszem hogy a család egy 30centis pengében fog gyönyörködni egy gyerekszobában.

Szóval ja, ellenzem. Nekem mindegy mit gyűjt, de azért ez drága mulatság.

2016. júl. 8. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!