Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Néha igazságtalannak érzem a...

Néha igazságtalannak érzem a "munkaelosztást". Más is érzett így?

Figyelt kérdés
Nekem az, hogy nem járok dolgozni, nem öröm. Egyrészt mert fiatal tini korom óta folyamatosan dolgoztam, másrészt szerettem is. Két kicsink van, kis korkülönbséggel. Szeretem és akartam őket. Csak úgy érzem, hogy mindenki màs élete vígan ment tovább, csak az enyémet jegelték le. A férjem is szereti a munkáját és mehet minden nap. Sőt, úszni is jár ugyanúgy és napi 2-3 órát van a gyerekekkel. Ideális. Nagyszülők látogatnak minket de ők is élik a maguk életét. Én nem járok dolgozni, barátok eltávolodtak, és az egész napom a két gyerek igényeinek kielégítéséről szól (az éjszaka is mert a kisebb mèg 2-3× kel). Úgy érzem megszüntem lètezni. Valaki màs plusz két keze vagyok. Néha kapok "kimenőt" hétvégén, de ez semmit nem javít a közérzetemen. :( Élni szeretnék. Munkát szeretnék. Saját életet, amiben akkor megyek wc-re amikor akarok. :( Nagyon fáradt vagyok azt hiszem. :(
2016. júl. 12. 08:04
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Nemsokára vége ennek, kitartás! Szerintem nagyon sokan átesünk ezen, de ez nem fog örökké tartani.
2016. júl. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
72%

Mennyi idősek a kicsik? Esetleg beadhatnád őket oviba, bolcsibe.


Es akkor tudsz dolgozni menni, ha neked ennyire fontos.


Bár én pont a fordítottad vagyok, inkább azon ügyködök hogy maradhatnék GYES alatt is még itthon,pedig nem utalom a munkámat, csak szeretnek minél többet a kisfiammal lenni. Fogok meg eleget dolgozni életemben ;)

2016. júl. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
57%

Ja, a férjed meg igazan lemondhatna a napi úszásról munka után, sztem ez igen nagy luxus. Nem azt mondom ne járjon, de esetleg kevesebbet?!? O nem akar a gyerekeivel foglalkozni, játszani?


#2es voltam

2016. júl. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
8hós a kicsi, nem gondoltam bölcsire. A nagy sem lesz ovis még. Előre úgy beszéltük meg, hogy 3éves korig itthon leszek velük. Szeretem őket és a legjobbat akarom nekik. Csak nem tudtam, hogy ilyen hatással lesz rám, ha évekig nem dolgozom. Nem esik jól, hogy látom, mindenki "normális" életet él, az én napirendem meg a gyerekekével egyezik meg. Nagyon negatívan élem meg hogy nem élvezem felhőtlenül ezeket az éveket. :( Jobbat vártam magamtól.
2016. júl. 12. 08:19
 5/33 anonim ***** válasza:
32%
szerintem is kimerült vagy. Ez a legnehezebb időszak, két kicsi, hamarosan jobb lesz. Pl 8 hónaposnak már végig kéne aludni az éjszakát... tessék rászoktatni, éjjel nincs zaba.
2016. júl. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Sokat van a gyerekekkel. Minden delutan, vacsi előtt, 2 órát és ő fürdeti őket. Ilyenkor szoktam takarítani, főzni, olvasni valamit. Minden másnap jár edzeni. Ő is feszült, stresszes munkája van. Szerintem kell neki a mozgás.
2016. júl. 12. 08:21
 7/33 A kérdező kommentje:
Éjjel szopizik még. Hogy lehet leszoktatni? Ha csak 4-5 órát tudnék egyben aludni szerintem nem lennék ennyire negatív. Talán. Több energiám lenne menni velük, programot keresni, nem tudom.
2016. júl. 12. 08:22
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
ne legyen lelkiismeretfurdalásod, ezen tényleg nagyon sokan átmegyünk, bevallom - ha kapok hideg-meleget - én most ezért vacillálok a második gyerkőccel, a kisfiam már három éves, végre alszunk, túl vagyunk az első körös bölcsi betegségborzalmon, mamáknál is bőven ott alszik már mindenféle sírás-rívás nélkül, megint van életünk a férjemmel, már dolgozom is több, mint egy éve, megadsz a gyerekeidnek mindent, nem vagy rossz ember azért, mert vágysz arra, hogy más fronton is hasznos legyél, viszont! ezek az évek soha, de soha többet nem jönnek vissza, látni a mindennapi apró-cseprő dolgaikat, látni az első lépéseket, hallani az első szavakat, ezekről munka mellett lemaradsz, na és azt viszont egy életre bánnád, ahogy az első válaszoló is írta, ez az időszak csak pár év az életedből és lassan vége, próbáld meg ebből a szemszögből nézni a dolgokat, kitartást! :-)
2016. júl. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok ezzel, némi különbséggel. Én örülök, hogy nem vagyok a munkahelyemen, bár én nem magát a munkát nem szerettem, hanem azt, hogy amíg dolgoztam, egy rohanás volt az életem folyamatosan. Kisiskolás a nagyobbik gyerek az én reszortom elhozni délután. Annyira utáltam, hogy mindig ő volt az utolsó, pedig én szigorúan négy órakor felálltam és sprinteltem a buszhoz, mégis fél ötkor már az ő osztályából nem volt ott senki. Sose értettem, mások szülei nem járnak dolgozni? Na mindegy, gondoltam, majd ha megszületik a tesó, de jó lesz, akkor nem kell állandóan kapkodni, rohanni, és a nagyot is haza tudom hozni emberi időben. Ez a része így is lett, viszont most, hogy már 8 hónapja nem dolgozom, megbolondulok attól, hogy szinte állandóan egyedül vagyok, és minden itthoni teendő az enyém. Nem azért, mert a férjem nem hajlandó csinálni, hanem mert keveset van itthon, és ha itthon van, akkor meg azt szeretném, ha a gyerekekkel lenne, és nem kint mosogatna a konyhában. Csak ez így akkor is nagyon rossz, reggel fél héttől este hatig mindenre egy szál egyedül vagyok itthon. Sajnálom a nagyot, mert rohadt unalmas nyara van, sajnálom a kicsit, mert nem tudok vele annyit foglalkozni, amennyit szerintem kellene, és gyűlölöm a házimunkát, amivel meg nem tudok haladni. Azt is olyan jól elterveztem, hogy majd a kicsivel máshogy csinálom, mint anno a naggyal, és járunk majd sokat társaságba, barátkozunk, elmegyünk baba-mama tornára, ringatóra, mindenfélére, de még sose voltunk. MOst, hogy szünet van, a nagy miatt nem is tudnánk, őt ilyen kisbabás programra nem hurcibálhatom magammal, unná is rettentően, meg szerintem nem is lehet ezt így.

Társaságunk sincs, a környéken mindenkinek pont akkorák a gyerekei, hogy korban az enyémek között vannak. Szaladgálós kis 2-3-4 évesek. Nincs olyan, akivel el tudnánk járni sétálni, de olyan sincs, akivel a nagyobbam játszhatna a játszótéren.

És még ha el is mennék hétvégén, akkor sincs kivel. Régen olyan jó nagy társaságom volt, most meg már évek óta nincs senki.

És még csak azt sem mondhatom, hogy majd ha vissza megyek dolgozni, az de jó lesz. Akkor kezdődik a rohanás megint, arról nem is beszélve, hogy bár jól elvagyok a munkahelyemen, de igazából nem vagyok odáig a munkámért. Sz*rul is fizet, előrelépési lehetőség sincs, unalmas is, maximum annyit lehet róla elmondani, hogy viszonylagos kényelemben töltök el bent napi 8 órát. Sajnos a szakmámban, amit amúgy imádnék, nem tudtam elhelyezkedni, most meg már nem is nagyon mernék benne dolgozni szerintem, mert már annyit felejtettem az egyetem óta.

2016. júl. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor kell tudni váltani,mikor a tervek és a valóság nem fedik egymást!

Én az első gyerek 1 éves korában éreztem ezt, végül 2 évesen bölcsibe ment én meg dolgozni. Egyből megszűntek ezek az érzések, főleg miután láttam,hogy a gyerek is jól van így.

A másodiknál szintén az 1 év volt a vízválasztó, ő kicsit hamarabb megy bölcsibe. Alapvetően azt hiszem nem lesz gond, szereti a társaságot.

Tudni kell rugalmasan kezelni ezt!

2016. júl. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!