Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti nem tartjátok igazságtalann...

Ti nem tartjátok igazságtalannak a gyerekvállalást néha? Egy lutri az egész!

Figyelt kérdés

Nekem egy olyan kislány jutott, akit dévény tornára kell járatni (Hipotón), mindent későn csinál. Nagyon sokszor kel éjjel, kb 8-10szer (emiatt nem tudok az apjával aludni :( ), nem jó evő, és a 7 napból 3-4 napot sírós, nyűgös, ilyenkor alig merek vele valahova menni.. :(

3 bababarátunk van: ebből 1 átlagos, van vele gond, de korántsem annyi mint velünk. A másik kettő angyal, konkréten születésüktől átalusszak az éjjelt, normálisan fejlődnek és sírni is alig hallottam őket.

Az én lányom ugyan sokkal több mindent tud már értelemben, mert állandóan foglalkozást igényel.

Én korábban 3 gyereket terveztem.. de érzem, hogy így most nem bírnék többet. A jó babások meg már a következő terhességről beszélgetnek.


2014. szept. 11. 08:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Ilyen az élet...van,akinek 80 év jut,másnak még 8 hónap sem:(


Ebben nehéz igazságot keresni.

2014. szept. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Másnak meg más a gondja vagy más időben jelentkeznek a gondok!
2014. szept. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
az ember olyan boldogan és reménytelien várja a gyermeket, aztán megszületik és nálunk egy nagy koppanás volt, hogy milyen nehéz vele :/ mások pedig születés után rózsaszínbe látják a világot. pedig én is azon vagyok, hogy lássam a jó oldalát, de mikor fáradt vagyok és emiatt ingerült, akkor nagyon nehéz
2014. szept. 11. 08:17
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy mentalitás kérdése. Nekem van ismerősöm autista gyerekkel, aki totálisan remekül viszi végig az egészet, eleinte súlyosnak tűnő spektrumzavarból a fejlesztések során nagyon enyhe lett, éppen csak észreveszed, az anyukája most várja a második babáját, és abszolút nincs belezakkanva, elfogadta, megoldotta. Nekem egy általad angyalnak véleményezett baba jutott (és valóban az is), de aggódós voltam eleinte, és mindentől rettegtem, igen, még attól is, hogy miért alszik olyan jól és olyan sokat, miért nem sír soha, tud-e egyáltalán sírni (komolyan). Pokol volt emiatt az első hat hónapunk, a férjem orvos, állandóan azzal nyaggattam, hogy vizsgálja ki a gyereket - hála Istennek ő is egy angyal, és időben leállított.


Szóval úgy hiszem, attitűd kérdése. Én szülészeten dolgozom amúgy pszichológusként - hidd el, a te helyzeted frenetikus sok emberéhez hasonlítva, hogy úgy mondjam, az anyukák bizonyos rétegéhez képest komparatív előnyben vagy, mert a gyerekedből lesz ép ember, mert nem szorul majd életen át arra, hogy pelenkázd és gyomorszondád át etesd, mert lesz idő, amikor már alszik éjjel.


Ő a tiéd - soha ne irigyeld más sorsát, mert ha az egészet megkapnád, lehetséges, hogy nyomorultabbnak éreznéd magad, mint most.


Inkább tegyél fel magadnak pár kérdést: fontos-e, hogy késik kicsit a mozgásfejlődése, vagy sokkalta inkább az a fontos, hogy tudtok rajta segíteni? Ha már úgy alakult, hogy nem alszol az apjával, nem lehetne-e más jellegű programokat szervezni? Nem lehetne-e megkezdeni átállítani őt egy más rendszerre, amely rendszerben a saját helyén alszik, vagy veletek egy szobában, külön ágyon? Nem mehet-e oda apa is veletek? Nem lehetséges-e, hogy a gyerek azért nyűgös, mert te is az vagy? Nem tenne-e jót, ha együtt kimozdulnátok, baba-mama torna, jóga, akármi? Ahol ismerkedhetnél, ahol ő is új ingereket kapna? Miért kell most azon töprengeni, hogy akarsz-e még gyereket, hiszen csak frusztrál a kérdés.... Tedd félre, ne gondolkozz rajta, 1-2 év alatt a picikkel az egész világ meg tud fordulni...

2014. szept. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nézzük a jó oldalát, a te kislányod fejlődik, napról napra ügyesebb,egyszer felnő és egy gyönyörű nő lesz aki majd családot alapít. Más meg végig nézni,hogy a gyermeke szenved, küzd az életéért de sajnos tudni lehet,hogy maximum hónapjai vannak hátra és bármikor elmehet!
2014. szept. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igazatok van... bocsánat, most kicsit szégyellem magam. Kicsit beszűkült a gondolkodásom a problémáinkra...
2014. szept. 11. 08:29
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom meg kruppos,fél éven belül 4-szer kerültünk kórházba.Nekem ez a szívfájdalmam,és irigylem,hogy nektek "csak" ennyi bajotok van.De akinek meg rákos vagy fogyatékos a gyereke,az meg engem irigyel.Ez ilyen.Örüljünk,hogy viszonylag egészséges a gyerekünk (mert a krupp kinőhető,a hipotónia sem tart örökké) próbáljunk a jóra koncentrálni,de egyébként megértelek,néha elkeseredik az ember.
2014. szept. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiamnak meg veleszületett vesefejlődési rendellenessége van. Feküdtünk benn kórházban is, folyamatosan erős gyógyszereket kell szednie. Amúgy nagyon aranyos, jól fejlődő, értelmes 7 hónapos baba. Ez van. :)
2014. szept. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne rágódj ezen, fordítsd az energiáidat magadra és a kislányodra. Hidd el, elmúlik ez az időszak is, lesz még sokkal jobb életetek is csak kitartás.

Nem tudom, hogy milyen, azt tudom hogy egészséges gyerekkel is nagyon nehéz tud lenni, hát ha még beteg vagy bármi baja van... Szóval okosabbat nem tudok írni mert nem ismerem a szitut de sok sok kitartást kívánok!!!

2014. szept. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nektek is és mindenkinek sok sok kitartást!
2014. szept. 11. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!