Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2. gyerek után hogy állapítják...

2. gyerek után hogy állapítják meg a juttatásokat (tgyás, gyed)?

Figyelt kérdés

Kislányom betöltötte a 2. évét, jövő márciusra várom a kistestvérét.

Azt javasolták, hogy ahhoz, hogy nagyobb összegről induljak a 2. gyereknél, ne legyek gyesen, hanem vegyem ki a szabadságomat és utána menjek táppénzre. A munkáltatóm vissza is venne papíron és engedné a szabadságot, táppénzt.

A gond az, hogy a 2. gyereknél az előző 180 napot nézik, vagyis hiába lennék 33 nap szabadságon (a táppénz bele sem számít), nem lenne meg a 180 nap, mert gyeden voltam.

Az a kérdés, hogy járok jobban?

1. megigénylem a szabadságot és a táppénzt és úgy megyek tgyásra

2. vagy nem igénylek semmit munkáltatómtól, hanem a mostani gyed után kérem az Államkincstártól a gyest?


Sajnos most tudtam meg, hogy az első gyerek utáni 2 év szabadságot lecsökkentették 1 évre és hivatalosan csak munkábaállás előtt lehetne kivenni... Ha letelik a 2. gyereknél a gyed és visszamegyek dolgozni úgy, hogy most nem veszem ki az első gyerek után a szabadságot, akkor mennyi szabadságot vehetek ki munkábaállás előtt? Gyerekenként 1 évet, akkor összesen 2 évet?

Teljesen tanácstalan vagyok! Légyszíves segítsetek! Köszönöm előre is!


2007. nov. 15. 11:10
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!