Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyesek miért szólják le...

Egyesek miért szólják le azokat, akik nem akarnak összeházasodni azért, mert a gyerek után magasabb összegü juttatásokat kapnak, ha egyedülállóként jelentik be magukat?

Figyelt kérdés
Manapság nehéz megélni, ugye ebben mindenki egyetért. De nem mindegy, hogy az a szerencsétlen 2 szülö 100 vagy 200 ezer ft-ot hoz össze havonta. Mert persze az utóbbiak nem olyan szinten szorulnak rá. Viszont vannak akik igen. És olyan egyedülálló szülö is van, aki egymaga többet keres, mint a 2 szülö együttvéve. Neki mégis "jár", mert egyedül neveli a gyereket, jövedelemtöl függetlenül. Ha már az állam ilyen igazságtalan, ne sajnáljátok (tisztelet a kivételnek) azoktól akik a szociális helyzetük miatt kénytelenek "csalni", sajnos ezt kell, hogy mondjam. De várok normális véleményeket, hozzászólásokat!
2010. márc. 14. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
én sokáig könyvelő voltam, láttam pár csalást, nem vagyok egy vaskalapos, gondolhatod :) DE: ez is ugyanolyan csalás, mint a többi! mint a fiktív számla, az adóelkerülés különböző módjai, és had ne soroljam...ráadásul a tleg nehéz helyzetben lévő egyedülálló szülőknek szánt pénzt veszik el egyesek...hát ezért szeretni már hadd ne kelljen őket...
2010. márc. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igen igazad van abban, hogy tényleg vannak akik úgy veszik fel, hogy nincsenek rászorulva. De miért nem lehet ezt is jövedelemhez kötni?
2010. márc. 14. 14:48
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha egyszer van társa valakinek, akkor nem egyedülálló! Én igenis elítélem, ha valaki így csal. Mi sem élünk fényesen, mert semmi eltitkolható jövedelmünk nincs, semmi másod- meg harmadállás. Ami van, az az utolsó forintig szerepel az összes nyomtatványon, ha be kell adni valamit.
2010. márc. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
ja, első vagyok, nem bezsélve arról, hogy veszélyes játék is ez! egy revizor ha esetleg ellenőrzik a dolgot (bármikor megtehetik, férjem jó ideig tleg egyedül nevelte a kislányát, kétszer ellenőrízték), kb 10 perc alatt szúrja ki. először is lakcímkártya, ha egy címre szól, vége. ha nem, akkor azonos címre, kettejük nevére szóló közüzemi számla/szerződés és ott a bukta. vagy bármi más bizonyíték, hogy életvitelszerűen együtt élnek. hitelben kezességvállalás stb. nagyon könnyű bizonyítani. büntetési tétele: jogosulatlanul felvett pénzt vissza, és 50% bírság a jogosulatlan felvételért. jó lesz 5 év dupla juttatást egyben kifizetni...
2010. márc. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
mi nem vagyunk összeházasodva, mégsem jutott soha eszembe, hogy egyedülállónak jelentsem be magam. viszont ismerek olyat, aki úgy tudott csak lakást venni, hogy elvált a férjltől és egyedülállónak mondta magát, különben nem kapott volna hitelt meg állami támogatást. ugyan ez csalás, de egyátalán nem tudok rajta felháborodni. Tudom, hogy ha úgy állunk hozzá, hogy mindenki ezt csinálja, akkor én miért ne, akkor soha nem lesz vége, de sajnos ez van, ez egy ilyen ország. meg lehet nézni azokat, akiknek nagy házuk, milliós kocsijuk van, hogy miből van nekik. nem becsületes, kétkezi munkából (tisztelet a kivételnek). Én sem erre akarom nevelni a gyerekemet, de sajnos becsületesen nem lehet ma boldogulni. Az ismerősömnek meg igaza volt, a saját lakását fizeti, nem ártott senkinek, pici gyerekével a sajátjában lakik, nem albérletben csövezik.
2010. márc. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
14:57: igen, valami ilyesmire gondoltam én is, hogy aki valóban rá van szorulva! Nálunk pl. én tartósan beteg vagyok, párom minimálbért kap, ami albérletre sem elég:( és most ne legyen soha gyerekem vagy gazdag pasast válasszak? A 7-8 gyerekes cigányok meg új lakást kapnak stb. Szerintem a törvények rosszak...
2010. márc. 14. 15:06
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Valóban a törvények rosszak. Az eredeti kérdéshez visszatérve: Én nem tartom korrektnek! Úgy gondolom, hogy nem ez a megoldása az anyagi problémákra, attól függetlenül, hogy a közvetlen környezetemben is tudok olyanról, aki ezt csinálja.

Mi sem élünk fényűző körülmények között, még sokáig nem lesz saját lakásunk, mert csak lassan gyűlik a pénz, de én szeretnék holnap is a tükörbe nézzni és szeretném a gyerekeimet úgy felnevelni, hogy amit mondok, az alá van támasztva a tetteimmel.

2010. márc. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Most mit vársz, hogy megdicsérjünk? Kicsit sem helyes amit csináltok, ha rászorultok, ha nem.

Én csak gyest kapok, a férjem alig hoz haza 100e-t, van egy 50e hitelünk, de eszünkbe nem jutna, hogy csaljunk. Erre nincs mentség, hiába éltek rosszul.

2010. márc. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem az az elítélendő, hogy nem házasodnak össze, hanem az, hogy csalni akarnak. Tudom mennyire nehéz egyről a kettőre jutni, de ha csalsz, vagy csal valaki, az mivel különb a "7-8 gyerekes cigány családtól". Miért adja valaki csalásra a fejét mikor tudja, ha lebukik sokkal rosszabb helyzetbe kerül mint volt a csalás előtt. Ha mindenki úgy áll a dolgokhoz, hogy ha másik is csinálja akkor ő miért ne, akkor hova jutnánk???? A becsületesek maradjanak azok, aki meg nem az, SZÉGYELJE MAGÁT!!!!!
2010. márc. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A csalás az csalás. Erre fogod nevelni a gyerekedet is? Na, ezért tart itt az ország, mert mindenki csak egy "kicsit" csal... - ennél normálisabban nem tudtam leírni a véleményemet.
2010. márc. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!