Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mert gügyögnek a gyerekeknek,...

Mert gügyögnek a gyerekeknek, mert nem tudnak a felnöttek normalisan beszelni a gyerekekhez?

Figyelt kérdés
2016. júl. 13. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Úgy érted, hogy mIért?

Nem gügyög mindenki, sőt egyre kevesebben. Ne általánosíts!

Utánozzák, ahogy a baba is gügyög. Ennek értelmét ne feszegessük... :)

2016. júl. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Te meg miért nem tudsz normálisan kiírni egy kérdést?
2016. júl. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Mert a védelmi ösztönök arra késztetik az embert, hogy egy gyámoltalan lénnyel az ő kényelmi szintjén kommunikáljon. Pont ezért lesz a férfiak hangja is magas és lágy, ha azzal a nővel beszélnek, akihez vonzódnak.
2016. júl. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

Teljesen igazad van.

Mintaszöveg fiatal szülőknek:

- Kedves 14 napos fiam! Legyél olyan kedves, s mond el nekem, hogy miért nem ízlett az anyatejecske? Nagyon szeretnék a kedvedben járni, igazán mindent megteszek azért, hogy neked jó legyen. A maradékot kénytelen voltam a papádnak adni. Neki ízlett. Azt ugyan nem tudom, mit értet azon, hogy oá-oá, mert mást nem mondott.

2016. júl. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%

Utolsó, ezek szerintem ha gügyögsz neki, akkor érti a gyerek?


nem tudom egyébként, én pl. kényelmetlenül érzem magam, ha gügyögni "kell" a gyereknek :D

2016. júl. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%

Nem tudom. Ismerek olyan ifjakat, akiket pólyásként is volt szerencsém közelről látni, s nem gügyögtek a szülők.

Fiatal felnőttként mindegyik defektes, így vagy úgy.

Nem mondom, hogy ez tudományos megállapítás, de tízes mintából tízre igaz a környezetemben.

Ha a válaszom nulla pontos, akkor a kérdés mínusz nulla kell legyen.

Van egy pont, amikor a gügyögés már kínos, nevetséges. De hogy egyáltalán nincs helye, azt kétlem.

2016. júl. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
21%
Fogalmam sincs. Én sem értem. Hogy akarják, hogy megtanuljanak beszélni, ha "tita" a "cica". Persze hogy a gyerek nem tudja kimondani ha rosszul hallja. Ennyi erővel a tanár az iskolában is pöszén taníthatna idegen nyelvet. Én pont hogy artikulálva beszélnék egy gerekhez.
2016. júl. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs még gyerekem, de szó szerint én sem gügyögök az ismerőseim gyerekéhez, hanem beszélek hozzájuk. Persze nyilván kedvesebb hanglejtésben, és rövidebb mondatokat, és többször is elismétlem néha. Épp egyik nap volt itt a barátnőm a 3 hónapos babájával, és rám hagyta egy fél órára. Látni lehetett rajta, hogy mennyire figyel amikor beszél az ember, és hogy mennyire élvezni. Néha úgy néz mint aki érti. Ezért aztán kikényszerül az emberből, hogy beszéljen, ha nem akarja, hogy egyszer csak elkezdjen sírni. Volt, hogy már nem volt ötletem mit mondjak, és akkor jött a prüntyögés, meg berregés, meg idióta vigyorgás. Kérdeztem is aztán a barátnőmet, hogy hogy lehet egy gyereket egész nap szórakoztatni? Mondta, hogy q..va nehéz.
2016. júl. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
3%
# 1/, pont hogy ki kellene javítani a szülőnek nem utánozni. Egy dadogóssal dadogva beszélsz? vagy egy külföldi születéssel akcentussal? Felnőtt korban sértésnek vennék nem együttérzésnek. Pl. mondja az apuka "nézd ott egy gólya." "góóóla" Nem azt kellene mondani, hogy "igen góóla" hanem "gólya, próbáld meg kiejteni".
2016. júl. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Lerágott csont már ez a téma.

Egyébként nem tudom, csak úgy jön szerintem, mint ahogy írta az elején valamelyik válaszoló is, hogy ösztönös.

Nekem még nincs gyerekem, de a macskáimhoz elég sűrűn valami idióta stílusban beszélek. :-) Nem direkt, ezt hozzák ki belőlem azzal, hogy brutálisan imádnivalóak.

Mondjuk én a gyerekemhez szeretnék majd normálisan beszélni, hogy ne "tanítsam" a beszédhibákra.

2016. júl. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!