Cumi 5 évesen?

Figyelt kérdés

Nem tudjuk leszoktatni róla, az óvoda már szólt, hogy gondok lesznek. Ha kidobtuk, vagy odaadta a mikulásnak, bepisilt napokig. Csak alváshoz kell. Megpróbáltuk megbeszélni vele mindenhogy, de semmi foganatja nem volt, és nagyon el vagyok keseredve. Mit tegyünk? Gyermekpszichológus kell? Járt valaki ebben a cipőben?

Minden válaszért hálás vagyok.


2016. júl. 16. 14:59
1 2
 1/17 anonim válasza:
13%
Egyszerűen csak vegyétek el tőle, dobjátok ki és soha többet ne vegyetek neki újat.
2016. júl. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Lefehéredésig sír, nem tud aludni nélküle, legutóbb 2,5 hétig nem cumizott, és minden nap bepisilt, amikor visszakapta, utána semmi gond nem volt.
2016. júl. 16. 15:12
 3/17 anonim válasza:
94%

Elso, neked van olya gyereked aki 5 evey ey meg ragaszkodik a cumijahoz????


Az en ikreim 5,5 evesek es ejszaka meg mindig cumi van. Tavaly mikor kozepsosok lettek, nem vittem mar cumit az oviba. Mondd el a gyereknek h igy nem lehet kozepsos/ nagycsoportos, a tobbi gyerek ki fogja nevetni, mar nagylany/ nagfiu, nem kell az oviba mar az a csunya cumi. Ha ez ok akkor maradjon meg ejszakara cumi meg de kezdjetek el mondogatni g pld a jezuska el fogja vinni es hoz helyette egy pl

usz ajandekot. Es sztem egyenlore ennyi. Mondogassatok neki h mar nagy a cumihoz. De adjatok oda majd megerik ra...

2016. júl. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Ja es bevalt az eddigi gondolatmenetem mert nagyon jol alszanak cumi nelkul az oviban. Sot a lanyom meg a textilpelusat sem hasznalja bent pedig az nincs tiltve.
2016. júl. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Neki is van alvókája, de kell a cumi. Már 1 éve minden héten próbáljuk le/megbeszélni vele de sírásra áll a szája és könnyezik, ha a témát érintjük :( engem nem zavar, de bántják az oviban....
2016. júl. 16. 15:59
 6/17 anonim ***** válasza:
71%

Próbáljatok kreálni a mesehőst, akire felnéz. Egy darabig csak az ő napjáról, gondjairól szóljon a főszereplő élete. Aztán be lehet hozni a cumitémát is.

A zöld kismalac már úgy érezte, hogy túl nagy a cumihoz, nagyon nehéz volt, erős volt a kísértés, de "letette", emiatt a barátai is nagyon büszkék voltak rá, blablabla... ezt ki lehet bővíteni egy hosszabb mesévé.

2016. júl. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbáljuk.
2016. júl. 16. 16:20
 8/17 anonim ***** válasza:

A mi kisfiunknál az vált be, hogy valahová elrakta úgy, hogy egyszerűen nem találtuk. Tényleg az egész lakást átnéztük, még ő is segített, de nem lett meg. Így szépen lefeküdt cumi nélkül az ágyba, nézte a mesét, egyszer csak elaludt cumi nélkül is. Én utána, még aznap este megtaláltam, de már nem adtam vissza neki. Mivel ő is rájött, hogy cumi nélkül is tud aludni, így nem is kellett neki. Meg mondtuk, hogy nincs itthon a másik és a boltban sincs. (Amúgy tényleg a legnagyobb méretű cumit csak egy helyen tudtuk megvenni, az meg épp átalakítás miatt zárva volt).

Elfogadta, nem kellett neki. Majdnem 5 éves volt ekkor amúgy. Mi is próbáltuk, hogy majd a mikulásnak odaadja, stb., de ő közölte, hogy akkor inkább ne jöjjön a mikulás.:) De így tulajdonképpen ő maga gondoskodott a leszokásról.:)

De anno a cumisüveget is így hagyta el másfél éves korában. Azt is elrakta, nem lett meg. Aztán rájött, hogy pohárból is tud inni. Végül 3 nap múlva az is meglett, de már azt sem adtam vissza neki.

Szóval esetleg egy ilyet tudnék javasolni. Nem ti veszitek el tőle, hanem szimplán "elveszik".

2016. júl. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%

Ne haragudj, lehet, hogy abszolút haszontalan lesz a válaszom, főleg, hogy az enyémek egy percet sem cumiztak, de biztos, hogy akkora baj ez? Ha már egyszer rászoktattátok - hiszen nyilván nem magától nőtt a szájába -, nem lehet megvárni, amíg önmaga leteszi, trauma nélkül? Főleg, hogy csak alváshoz kell neki, így nem is zavarhatja semmiben sem őt, sem a környezetét.

Öcsém is, én is szoptuk az ujjunkat ennyi idősen, mégsem volt semmi bajunk, fel sem merült. A Tiéd nem az ujját szopja, hanem a cumit, nem hiszem, hogy nagyon más lenne.

Nem kötözködésből, tényleg érdekel, hogy a "mert csak és kész"-en kívül van-e bármilyen indoka annak, hogy egy gyerektől el kell venni egy amúgy ártalmatlan tárgyat, amihez ennyire ragaszkodik.

2016. júl. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, ezt mi nyertük meg ☹ . 6 éves a kislányunk és még cumizik 😩. Óvodában nem kell a cumi kiscsoportos ovi 2.félévétől, alváshoz sem. Ha elvesszük teljesen kétségbe esik és nem hatja meg semmi.
2016. júl. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!