Cumi 5 évesen?

Figyelt kérdés

Nem tudjuk leszoktatni róla, az óvoda már szólt, hogy gondok lesznek. Ha kidobtuk, vagy odaadta a mikulásnak, bepisilt napokig. Csak alváshoz kell. Megpróbáltuk megbeszélni vele mindenhogy, de semmi foganatja nem volt, és nagyon el vagyok keseredve. Mit tegyünk? Gyermekpszichológus kell? Járt valaki ebben a cipőben?

Minden válaszért hálás vagyok.


2016. júl. 16. 14:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
40%

9!


Nem szabályosan nőnek tőle a fogai plusz az se normális, hogy egy tárgyhoz ennyire ragaszkodjon.


Az én gyerekem nem cumizott soha, de a családban volt olyan, aki még 11! évesen is úgy aludt el, hogy cumizott. ...

2016. júl. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Cumi ellenző vagyok, de a kórházban az első éjszaka a szájába nyomták a nővérek, mert sírt és azóta cumizik. Veszett már el cumi, de bepisilések miatt mentünk és vettünk.

De engem nem zavar, csak az, de nagyon, hogy az oviban bántják ez miatt...

Az ujját meg nem kapja be szerencsére, mert megbeszéltük, hogy köröm alatt stb.lehetnek bacik, és beteg lehet. Ezt így is gondolom, és azt is, hogy ne szokja meg az ujját, mert az mindig nála lesz...

2016. júl. 16. 16:45
 13/17 anonim ***** válasza:

10-es vagyok! Ugyanez volt nálunk is Kérdező! Első éjszaka külön volt a kislányunk ez volt ott a szabály. Reggel mikor kihozták, szájába volt a kórházi cumi, amit az egyik nagyon kedves szülésznő a 2.napon kitépett a szájából, hogy ez az övék.


Engem zavar már a cumi. Bent az oviba nem piszkálták, csak csodálkoztak a társai, hogy mi az a szájába. Ha Téged nem zavar, akkor oviba ne legyen Nála. Nálunk az óvónő kuscsoport 2.felétől nem adta oda a cumit bent az oviba, alváshoz sem, természetesen tudott aludni.

2016. júl. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Le leszek pontozva,de nem venném el tőle.

Csak alváshoz használja,én éjjelre oda adnám,legfeljebb az oviba nem ,akkor meg nem alszik és kész.Nem is kell ezt senki orrára kötni.Van aki tovább cumizik,akkor az is kóros aki 6 éves korig szopja az ujját? Már pedig sok ilyen van.Lányom 4 éves koráig cumizott,szintén csak alvásnál,és magától tette le,de ha még mindig kellene neki,nem erőltetném,pedig ő ennyire szerintem nem ragaszkodott hozzá.

2016. júl. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A fiam 4.5 éves,cumizik az éjjeli és a délutáni alvásnál is...érdekes,de elég"idősen",kb 7 hónaposan kezdte csak,addig semmire nem nyugodott meg sajnos.

Van egy 1 évvel idősebb nővére,ő az ujját szopja (sosem fogadta el a cumit),és mivel tőle nem tudom elvenni,ezért úgy érzem,mire föl venném el a kisebbtől a cumit...

Ha egy felnőttnek szüksége lehet "nyugtató" szokásokra (cigi,srb),akkor egy gyereknek is.

Szerencsére gyönyörű,szabályos,hófehér a fogsoruk.

Ennek ellenére próbálom korlátozni mindkettőnek a cumizást,de kevés sikerrel.

2016. júl. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén, ebben a kérdésben én sem lennék annyira szigorú. Nem fog felnőtt koráig cumizni:) Majd egyszer csak elhagyja.
2016. júl. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Halkan merem csak megjegyezni,hogy én biztos nem venném el Tőle....az én kisfiam már elmúlt 6 éves,amikor egyszer csak azt mondta,hogy nem kell.Mi is próbáltunk mindent(kukás bácsik vitték el,a Mikulás,óriási tűzoltóautót ígértünk,stb.)de semmi nem vált be.A gyerekorvosunk azt mondta hagyjuk.Ez biztonságot ad Neki,majd "elengedi".Így is lett.Ő 7 évesen ment suliba,még ovi alatt sikerült elhagynia.Én nem foglalkoznék ezzel.És aki az ujját szopja?!Attól sem lehet elvenni,mégis előbb utóbb elhagyja ezen szokását.
2016. júl. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!