Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ebben az esetben a saját vagy...

Ebben az esetben a saját vagy az apuka nevére íratnád a babát?

Figyelt kérdés
A baba pár hónapos, nem komoly kapcsolatban foganna, védekezés mellett, és az apukával még a baba születése előtt közös megegyezéssel szétmennétek. Az apuka látogatni fogja a gyereket, hajlandó a nevére is venni, ha szeretnéd, de igazából rád bízza a döntést. Mit tennél ebben a helyzetben? A saját vagy az apuka nevére íratnád a gyermeket?
2016. júl. 16. 17:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
sajátomra
2016. júl. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Az apuka nevére.
2016. júl. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 luna20120323 válasza:
32%
Én a saját nevemre anyakönyveztetném..késöbb ha tényleg foglalkozna a gyerekkel..vagy esetleg "új" apuka lépne a képbe ezen bármikor lehet változtatni..
2016. júl. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
en a sajatomra iratnam , egyertelmuen.
2016. júl. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én is a saját nevemre hajlok, csak nem akarom, hogy esetleg oviba, suliba ezért megszólják. Emlékszem, hogy volt egy osztálytársam annak idején, aki az anyukája nevét viselte, és mindenki kérdezgette tőle miért. Van ez már manapság nem téma?
2016. júl. 16. 17:57
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha apukának mindegy, akkor a gyermekemet a nevemre venném. Nincs abban semmi ha a gyerek az édesanyja nevére kerül!
2016. júl. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Én felvettem a férjem vezeték nevét, tehát ugyanaz a nevem a gyerekemmel, pedig az apja nevét viseli. :)

Ma már más világ van, anyám ezen parázott, amikor megházasodtam, hogy majd "lányanyának" fognak nézni, de ma már más világ van, emiatt ne izgulj!

2016. júl. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%
bocs, kétszer írtam a "más világot" :)
2016. júl. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Apjáéra
2016. júl. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Nem hiszem, hogy ma megszólnák már emiatt. Annyi féle névváltozat létezik, és annyi családi kombó, nem okoz ez már akkora problémát.


Hozzáteszem, hasonló helyzetben voltam, de az apuka vezetéknevét kapta közös megegyezéssel, de az én indokom az volt főleg, h a saját vezetéknevemet nem igazán kedvelem, az ő választott keresztnevével meg szerintem külön rosszul hangzik. De apuka tényleg látogatja is, el is viszi már, foglalkozik vele.

2016. júl. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!