Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen zsugori valaki a...

Miért ilyen zsugori valaki a saját gyerekével?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem apja, egyszerűen nem jutok szóhoz.

Unokatestvérem még csak 7 éves, de az apja folyamatosan azt hangoztatja, hogy egy gyerek mennyibe kerül. Ha valamilyen ünnep van, mindig az anyjától kap valamit, az apuka a születésnapjára még egy csokit sem vesz, és még ki is jelenti, hogy azért, mert drága, és hogy értse meg a gyerek, hogy nem lehet csak úgy "szórni" a pénzt. Mellesleg apuka nem keres rosszul.

Anyuka is szóvá tette már, de inkább nem erőlteti, sokszor ő 2 dolgot vesz, 1-et apuka nevében is.


Ennél már csak az az érdekesebb, hogy az apuka saját magára nem sajnálja a pénzt, olyan dolgokat is megvesz magának, ami tök fölösleges, nem is használja, stb. De a saját gyerekére szinte egy centet se. Iskolakezdésre az unokatesóm kapott az apjától 4 darab ceruzát. Pont. Az összes többit anyuka fizette. Apuka gondolom a rezsit fizeti, de a gyerekkel nagyon zsugori.


Miért lesz ilyen valaki a saját gyerekével? Anyum ismeri az apuka szüleit, ők sem voltak ilyenek a pasassal gyerekkorában.



2015. máj. 2. 20:40
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Az unokatesóm 7. szülinapján mi is ott voltunk, és ott hallottam a saját fülemmel, hogy még egy csokit sme vett, mert drága.
2015. máj. 2. 20:41
 2/21 A kérdező kommentje:
Jah és anyuka elmondása alapján nincsenek közös kasszán.
2015. máj. 2. 20:43
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
ez durva.. nem gondoltam volna, hogy léteznek ilyen fillérbaszó szülők.
2015. máj. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

Kb. ugyanilyen a mellettünk lakó nőszemély a gyerekével. A nő a pasijával ilyen-olyan puccos nyaralásokra megy, jó drága bundákat vesz, táskákat, hetente fodrász stb, miközben a gyereke elnyűtt használt cuccokban flangál. A minap szemtanúja voltam, hogy a gyerek turkálós pólója kiszakadt. Anyuka a szó szoros értelemben meg volt halva, hogy ismét ki kell dobnia a gyerekére egy nyamvadt ezrest.

Az ilyen "szülő" takarodjon a francba. Megnézném mit szólna, hogy ha vele tennék ugyanezt. Nem értem, hogy mi a fenének az ilyennek gyerek, erre a nőre még egy aranyhalat sem bíznék rá.


Sajnos vannak ilyen kapzsi barmok. Remélem majd a gyereke is ugyanilyen szépen fog vele öregkorában bánni.

2015. máj. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Nekem apám ilyen, de nemcsak velem, hanem az egész családdal. Magától semmit nem sajnál, tőlünk viszont mindent. De a nagypapám is ilyen, meg még ki tudja, hány felmenőm, szóval családi vonás. Engem az bosszant, hogy simán lenne pénze, mégis gyerekkorom óta azt hallgatom, hogy nincs pénz. Miért is lenne, ha mindent magára költ? Én se értem, hogy az ilyennek minek gyerek. Dísznek?
2015. máj. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
29%
Sok ilyen elvalt szülő van
2015. máj. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Unokatestvérem szülei nem váltak el.
2015. máj. 2. 21:05
 8/21 anonim ***** válasza:
80%
mi pl mindig közös ajándékokat veszünk. ezt mindenki tudja így nem veri ki a biztit. szerintem sem szabad túlzottan sokat költeni ilyenekre, de erről beszélni folyamatosan elég gáz.
2015. máj. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%

Az anya helyben azt sem tűrném, hogy külön kasszán legyünk. Ez NEM házasság, csak lakóközösség.

Ez az ember ö9nző és nagyon zsugori.

2015. máj. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Ditta323 ***** válasza:
89%

Ilyennek minek gyerek? Meg házasságban külön kassza? A faszinak nem család kéne.

Amúgy másik véglet: vásárolni voltunk anya (öltözete táskáig bezárólag kb 10-13ezer ft), fia márkás ruha, márkás órával iphone-nal...

Meg kéne találni az arany közép utat

2015. máj. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!