Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tapasztalt anyukák, akiknek...

Tapasztalt anyukák, akiknek volt nehéz gyerekük, hogyan lehet egy anyás gyereket eltávolítani kicsit?

Figyelt kérdés
Nem tudok csinálni nélküle semmit. 8.5 hónapos. Se enni, se fürödni, se aludni...semmit. Apukáját átmenetileg elfogadja. Mást nem. De őt sem sokáig. Ha csak pisilni megyek úgy sikít, mint a krimikben, amikor valaki véletlenül holtestet talál. Repednek az ablaküvegek is. Ez van akkor is, ha ennék, ha nincs a kezemben, ha zuhanyzom, ha a testvérével foglalkozom. Éjjel sem tudom lerakni. Ha elalszik a kezemben és le akarom tenni, ahogy eléri az ágyat a popsija sikít. Ezenkívül egész éjjel cicin akar lógni. Nem szívja, cumizik. Egyszer kipróbáltuk, hogy nem engedünk a sírasnak és apukája vigyázott rá. Hányásig hergelte magát. Tanácstalan vagyok. Hosszú hónapok óta a kiabálásával élünk. Belefáradtunk. A tesója (3éves) torka szakadtából üvölt, ha a pici sikít, mert elege van. Azt kiabálja neki, hogy "hagyd már abba". Őszintén meg is értem. Mit tanácsoltok?
2016. júl. 18. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Szeparációs szorongás, kösd a hátadra, hátha segít. Előbb-utóbb elmúlik ez a korszak.
2016. júl. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Snorri ***** válasza:
0%
A legjobb barátnőm mesélte, hogy az ő egyik ismerőse ugyanilyen helyzetben volt, már a férjével való kapcsolata is megsínylette. Neki konkrétan azt tanácsolta a védőnő, hogy szakadjon el a picitől egy hétre. Utazzon el, de olyan messzire, hogy ne tudjon hazaszaladni, és ne is telefonálgasson. Ő külföldre ment, a világ másik végére. Ez nem vicc, komolyan. Elég drasztikusnak tűnik, de tényleg így volt, és mióta visszajött, normalizálódott a helyzet. Nem azt mondom, hogy tedd meg, csak leírtam.
2016. júl. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne akard eltávolítani, ez a szeparációs szorongás. Károkat okozol, ha nem reagàlsz erre a megfelelő módon. Kösd magadra, ha a nagyobbal foglalkozol, vidd be magaddal a vécére, hadd lásson, aludj vele! Átmeneti időszakról van szó, csillapodni fog, a babák 8-10 hónapos kora között van az első hullám. A te babád pont jókor produkálja. Nekem mindkét gyermekem szep.szorongott, a fiam iszonyú anyás volt akkor, igazi matricagyerek, a kislányom kevésbé, de Nála is volt egy ilyen húzósabb időszak.

A Te nagyobb gyermekednél nem volt ilyen?

2016. júl. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Születése óta így van, nem újkeletű. Ezért sok, mert lassan 9 hónapja kiabál és jön velem mindenhova.


Biztos leszokik rólam, ha elhagyom. De nem fogom. Az a védőnő sem tanult sok pszichológiát gondolom. Nem tenném ezt meg vele.

2016. júl. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
De a nagyobbnál úgy volt, ahogy most mondod. Hogy egy normál állapotból egyszercsak szeparációs szorongása lett, majd elmúlt. De a másodiknál nem erről van szó. Talán ez is benne van mostanában, de akkor az előző hónapokban mi volt? Mert mindig ezt csinálta. Kivéve az első egy hónapot, mert akkor még az én kezemben is kiabált. Én sem tudtam megnyugtatni, se éjjel, se nappal. Akkor volt csendben, amikor végre sikerült elaltatni. Ha ébren volt, sírt.
2016. júl. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocs a kavarásért, az én kérdésem, csak a testvérem nevével volt bejelentkezve a gép, és elfelejtettem :)
2016. júl. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!