Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A feleségem a fejébe vette,...

A feleségem a fejébe vette, hogy az elhunyt barátnője után nevezi el a születendö kislányunkat . Hogy beszéljem le róla?

Figyelt kérdés
Nekem a tény is morbrid meg maga a név sem tetszik.

2016. júl. 18. 17:02
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy az lesz es kesz? Kozos a gyerek, miert akar olyan nevet adni neki, ami neked ellenszenves? A kovetkezot akkor te is elnevezheted Tihamernak, ha neked az tetszik? Ugy csinal, mintha egyedul az o gyereke lenne. Ez parkapcsolati problema, tulmutat a nevadas kerdesen.
2016. júl. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel sem morbidabb, mint halott szülőről, nagyszülőről elnevezni.
2016. júl. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
50%
utolsó, épp ezt akartam mondani..
2016. júl. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%
Mond azt nek akkor elhagyod!Pakolj össze bőröndben és mondd meg addig nem jössz vissza amíg így gondolja elvégre te is keresed majd a pénzt a kicsire nem?Nehogymár ne legyen beleszólásod!Állj a sakradra.
2016. júl. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Arról már beszéltünk hogy a 2. neve lesz de azt mondta ő akkor is Juditnak fogja szólitqni.
2016. júl. 18. 21:37
 16/27 anonim ***** válasza:
37%

Akkor én most egy elég durva dolgot fogok mondani :) amikor nekem megszületett a lányom azután a kislány után neveztem el, aki a szüleimnek az első babája lett volna csak sajnos azonnal a születése után meghalt. Nálunk ebből nem volt gond. Ezt csak azért mondom, hogy nem egyedi a gondolat.

A lebeszélésről pedig annyit, hogy sajnos ebben a nők döntenek. Íratlan szabály. Egyébként, ha reálisan gondolkozol talán jobb lenne, ha te máshoz kötnéd a nevet. Ez egy elég gyakori név, hátha ismersz valakit, aki "méltó" erre.

2016. júl. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
De más ha egy rokonról nevezed el.. Hiába kötő
2016. júl. 18. 22:05
 18/27 A kérdező kommentje:
De más ha egy rokonról nevezed el. Talán elfogadnám ezt a nevet ha élne a nő. De úgyis mindenkinek ( mármint az ismerősöknek) ő jutna róla eszébe, mert RÓLA kapta a nevet. Èn megértem hogy a feleségem szerette őt, és hiányzik neki, és megrázta hogy ilyen szörnyű halált halt fiatalon, én is kedveltem én is sajnálom de nem tisztességes a lányunkkal szemben. Nekem például nem esne jól ha megtudnám hogy egy halott emberről neveztek el. A lányunknak joga van egy saját névhez, és ne őt használja fel ahhoz hogy kifejezze a gyászát.
2016. júl. 18. 22:13
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

"De más ha egy rokonról nevezed el."

Miben más? Ezt nem igazán értem, ugyanúgy lehet kötődni egy baráthoz is, mint egy rokonhoz.

De mindegy, a gond ott van, hogy nem hajlandó figyelembe venni, hogy a gyerek közös, nevet is közösen lenne jó választani.

2016. júl. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Abban más kedves utolsó, hogy ez a név már örökre egy negatív emlékhez fog kötődni, nemcsak nekünk hanem mindenkinek aki ismerte a barátnőt. Aki hallotta a feleségemtől, mindenki elszörnyedt. Nem tudom pontosan megmagyarázni de a környezetünkben olyan erősen összefonódott a Judit név ezzel a gyilkossággal hogy nem lehet elvonatkoztatni. Szerintem pl.te sem neveznéd el a fiadat Hitlernek ( ha lehetne adni Magyarországon keresztnévként). Mert hiába nincs baj a Hitler névvel de örökre egy negatív személlyel fogod összekötni . Ezért más.
2016. júl. 18. 22:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!