Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a tejfakaszt...

Mi a véleményetek a tejfakasztó buliról?

Figyelt kérdés
Nálatok volt/lesz? Ha igen/nem miért? Ennyire divat lett mostanság? Mi értelme van ennek?

#születés #buli #tejfaakasztó
2016. júl. 19. 15:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk volt mindhárom gyereknél. Nem hiszem, hogy mostanában lett divat, régen is volt. Az az értelme, hogy apuka megünnepli, hogy gyereke született.
2016. júl. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
59%
50 évvel ezelőtt is divat volt. Az apa megünnepelte, hogy megszületett a baba.
2016. júl. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk viszonylag uj dolog, engem kiakaszt az elnevezés. Apuka unnepeljen, ha akar.
2016. júl. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
43%
Nem lesz. A férjem feleslegesnek tartja. Inkább velem lesz és a gyerekével, mint részeg pasikkal.
2016. júl. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk sem volt,de én nem bántam volna ha megünnepli.
2016. júl. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%

Engem egyedül a neve zavar.

A tejem nem az ünnepléstől/piálástól fog fakadni.

Én sem ittam annak idején spermafakadásért...

2016. júl. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%

Volt, engem nem zavart. Mi értelme... ennyi erővel a szilveszteri partiknak mi értelme van?

Nyilván nem gondoltam, hogy ettől több tejem lesz, persze, de szilveszterkor sem gondolja az ember, hogy hangoskodik, hátha akkor elijeszti a rossz szellemeket. :)

Apuka és a barátok megünneplik, hogy megszületett a baba. Nincs ebben semmi rossz szerintem.

2016. júl. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

Két gyerekünk van, mindkettő után volt. A sógorom lakásán voltak kb 5en, pizzát ettek és sört ittak (nem részegedésig!) és persze beszélgettek, főleg a babáról, szülésről. Évekkel később a férjem elárulta, hogy a sógorom nagyon elérzékenyült :-) A mi lányunk volt az első a "csapatban", nem csak számunkra volt nagy esemény.

Állami kórházban szültem, bár magánszobában voltunk, nem maradhatott estére.


Olvastam meg hallottam durva történeteket (anyuka úgy megy haza az újszülöttel, hogy tele van a lakás piásüveggel és kajamaradékkal), de személyesen senkit nem ismerek, ahol akár csak durva részegedés is lett volna. Lecsúszott 1-2 doboz sör, de ennyi.

2016. júl. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%

Férjem baráti társasága egy fix 12 fős körből áll, nem mindenki tud mindig találkozni a másikkal, általában 3-6 fő jön össze. Már 40 fele járnak, 10 éve még sűrűn ittak, vagy buliztak, most sok a gyerekes, ritkul a találkozás. Egy ilyen tejfakasztóra azért mindenki megpróbál elmenni, többen gyůlnek össze, nem részegednek le, de náluk pl egy erős összetartást is jelent, örülnek egymás örömének.

Szerintem jó dolog ez, szülésen velem volt, amíg a korházban voltam 3 nap, addig megtartották a tejfakasztót.

2016. júl. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
60%
Az első fiam születésekor nem tudom, hogy volt-e, az apja külföldön dolgozott akkor, amikor született, biztos megünnepelte mondjuk. A második fiamnál volt, de nem valami nagy lerészegedésre kell gondolni, már csak azért sem, mert a nagyobbik is ott volt. A férjem meghívta a barátainkat, szüleinket, testvéreinket egy koccintásra, utána még megittak 1-2 sört vagy valamit, és beszélgettek, gratuláltak neki, meg mondták, hogy adja át nekem is, és kb. ennyi volt.
2016. júl. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!