Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól tartjátok...

Hány éves kortól tartjátok elfogadhatónak, hogy egy gyermek híradót nézzen?

Figyelt kérdés

A kérdésem oka az, hogy két közvetlen gyerekes családnál is megy a híradó, az egyiknél folyamatosan, a másiknál felváltva egyéb "színvonalas" műsorral (nem tudom pontosan mik mennek mostanában a tv-ben, talán éjjel nappal bp? mindegy is régen a győzike és a való világ is ment a gyerekek előtt).

Nem egyeznek a gyermeknevelési elveink, nagyon nem, ahogy sok egyéb más sem, de rokonok. Megyünk hozzájuk időnként, így ezt látom.



2016. júl. 22. 06:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
49%
Attól függ melyik csatorna. A tv2 s híradó arról szól hogy ezt megölték,megerőszakolták,leszúrták....na azt nem nézzük sem én sem a gyerekem...de az m1 az szinte csak politika na azt nézem és a 6vévesem is ott van de nem erdekli a híradó...mondhatni ott van,de nem is hallja.
2016. júl. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%

Szerinted a híradó ugyanaz a színvonal mint a Győzike?

Mi nem szoktunk tévében híradót nézni, de szerintem nem káros a gyerekre, ha felnőtt is jelen van, és közbe tud lépni, ha valami erőszakosabb hír következik.

2016. júl. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
47%

Az erőszaktól kevésbé féltem, hiszen a délutáni matnékban is ucatjával lövik le az embereket.


Viszont rendes híradó nem igazán van, és nem szeretném ha a gyerek az agymosó híradók politikai világnézetét tenné magáévá.

2016. júl. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
Én úgy nőttem fel, hogy mindig nap nézték a szüleim a híradót, és már akkor is voltak benne szörnyű hírek, de nem lett semmi bajom tőle. Mindig beszélgettünk közben arról, ami elhangzik, édesapám rendőr, így rengeteg mindennel kiegészítette, próbált tanácsokat adni, hogy hogyan lehet elkerülni egy-egy bajt. 7 éves voltam, amikor a szomszéd városban egy 11eéves kislányt a mai napig nem tudni, hogy milyen okból meggyilkoltak, arról is beszélgettünk, nem volt titkolózás sohasem. Talán ennek is köszönhető, hogy nagyon eretten gondolkodtam már nagyon hamar, felelősségteljes döntéseket hoztam már fiatalon is. Nálunk ugyanígy lesz, majdnem minden nap meghallgatjuk a híreket, amit a fiunk is hall. Nem gondolom, hogy ettől lelki nyomorék lesz valaki, persze segíteni kell a szülőnek a hallottakat befogadni, elmagyarázni és beszélgetni róla. Nem arcpirítva hallgatni a lányok megerőszakolásáról, a családon belüli erőszakról, a közlekedési balesetek okairól, hanem tanítani a gyereket, hogy ismerje fel a jeleket, kérjen segítséget és így tovább.
2016. júl. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
48%
A híradó felnőtt műsor. Az nézze, aki érti is. Nem gyerekeknek való.
2016. júl. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
23%
4es: ajánlom az Egyszerűbb gyerekkor c. Könyvet. Megdöbbentő, hogy mekkora stressz a gyereknek, amit nem ért. Hasznos olvasmány.
2016. júl. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%
A mostani híradóknak csúfolt Kék fényt (mert kb. ugyanaz lett) én sem nézem, és az szerintem nagyon nem való gyereknek sem. M1-es agymosást szintén nem nézek, azt még nem érti, de nem is kell beleszoknia. Más csatornák híradóihoz nem tudok hozzászólni, nálunk a tv napokig be sincs kapcsolva. De szerintem gyereknek nem való.
2016. júl. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%

6-os!

Ha lehet, akkor ne egy könyv mondja meg nekem, hogy mennyire volt stresszes a gyerekkorom. Nagyon jó szívvel emlékszem vissza rá, nem hagyott bennem semmilyen nyomot, hogy a szüleim a koromnak megfelelő módon készítettek fel az életre. Mindenki máshogy neveli a gyerekét, nálunk pl az is természetes volt, hogy öt évesen elmentem a nagymamám temetésére, míg tudom, hogy ez a mai világban már nem szokás, mert óvni kell a gyereket. Mitől? Az élettől? A valóságtól? Hogy aztán amikor betölt egy szimbolikus kört, mondjuk 14-et vagy 18-at, akkor mázsás súlyként pofán vágja a való élet? Nem azt mondom, hogy le kell ültetni a gyereket és nézetni vele egyedül a híradót, de ha megy a tv miközben játszik, tesz-vesz és magyarázzák neki a szülei, hogy mi történik, ha egyáltalán figyel rá, attól mi baja lesz? Ha annyira durva rész jön, akkor úgyis bemondják előre és el lehet kapcsolni.

2016. júl. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%

Egész kicsi koromtól láttam a híradót, de ez nem jelenti azt, hogy én néztem volna. Már iskolás voltam, amikor én is leültem velük együtt nézni. Felnőttként is mindig néztem a híradót, most is nézem, van, hogy egy nap többet is. Pl. meg szoktam nézni este az RTL-en, utána az ATV-n, aztán még van, hogy nézek BBC vagy Euronews híradót is.

Két gyerekünk van, a nagy 8 éves, a kicsi 5 hónapos. A nagy időnként már figyeli a híreket, volt, hogy ő mondta, hogy a híradóban ezt vagy azt mondták. Például amikor egy parkolóban láttunk egy fura színű rendszámú kocsit, ő mondta, hogy az azért olyan, mert elektromos, a híradóban mutatták, és különben is "anya, hát nem figyelsz?" :D

Mondjuk ha ő is ott van, akkor bizonyos színtű cenzúrát bevezettem már, és nagyon haragszom is, amiért ilyeneket mutogatnak majd' minden nap. Ha állatkínzásos dolgokról van szó, akkor mindig átkapcsolok máshová, elsősorban a fiam miatt, mert ez nagyon érzékenyen érinti.


Mondjuk nekem az a fura, hogy mentek a rokonaitokhoz, és akkor látjátok, hogy ők a gyerekek mellett híradót néznek? Nekem ez mondjuk gáz, szerintem ha vendég jön, a tévét illik kikapcsolni. Akkor is, ha rokon jön, közeli barát, vagy akárki. Ha anyám, vagy anyósom jön át, akkor is megtisztelem őket azzal, hogy közben nem szól a tévé háttérzajnak, az meg pláne bunkóság lenne, ha nem csak háttérzajnak van, hanem ténylegesen arra figyelek, miközben hozzánk jött valaki.

2016. júl. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk mindig ment a tv, nagyon sokat voltam egyedül, amíg a szüleim dolgoztak, kb 5 éves koromtól. Semmiképp sem követendő példa, de nálam véletlenül jól sült el. 6 évesen egy híradó után már azt fejtegettem a nagyapámnak, hogy otp részvénybe érdemes fektetni, mert annak folyamatosan megy fel az ára. Meg ragaszkodtam hozzá, hogy tudjuk meg ki az a joszip tot.


Nálunk is megy a híradó esténként. Nem a tv2es vagy m1es agymosás, hanem az RTL klub vagy a HirTV. Az a fontos, hogy beszélgessünk a hírekről a gyerekkel.


Az ÉNBP meg a győzike megint más kategória, azt felnőtteknek sem engedném nézni.

2016. júl. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!