Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti elfogadhatónak tartjátok,...

Ti elfogadhatónak tartjátok, ha hiperaktív gyerekekkel kell a sajátotoknak együtt járnia óvodába, iskolába?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek az ilyen gyerekek szüleiről?
2011. nov. 29. 19:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Mi az hogy az ilyen gyerekek szüleiről??

Az elején elmondom az én gyerekem nem hiperaktív.

Szerintem az ilyen emberekkel van a probléma mint Te.Hova kéne tenni szerinted őket??

A te gyereked aki szerinted ugyebár a normális, az átlag nem járhat "ilyen gyerekekkel" egy iskolába?

Az az igazság hogy vitát ott kezdeném hogy ki is a normális gyerek?Mi az átlag?Ugyanolyan gyerek mint a tiéd , vagy még az is lehet hogy több...

áá inkább nem írok többet

2011. nov. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Vettem egy mély levegőt, mielőtt írni kezdtem...

Tudod te, hogy mi a hiperaktivitás? Tudod, milyen hiperaktív gyereket nevelni? Tudod mitől lesz egy gyerek ilyen? Tudod milyen lehetőségek vannak a taníttatására? Tudod milyen kitaszítottnak látni a gyerekedet, és lassan magad is azzá válni?

Azt hiszem fogalmad sincs! Ha mondjuk egy cukorbeteg kisgyerek jár az iskolába a tiéddel együtt, és külön figyelmet igényel, hiszen van, hogy ennie, van, hogy mozognia kell egy kicsit, azt gondolom, elfogadod, hiszen nem tehet róla szegény, hogy beteg.

Hát a hiper gyerek ugyanígy nem tehet róla, ahogyan a szülője sem. Nekik minden, de minden nehezebb otthon is, az oviban, az iskolában is. Szenved a gyerek, mert nem akar rossz lenni, de nem tud uralkodni magán. És szenved a szülő, mert nem tud segíteni a gyerekén, nem tudja megakadályozni, hogy bántsák, megbántsák.

Holott néha olyan kevés is elég lenne. Mert aki megtanulja kezelni a hiper gyerek reakcióit, olyan szeretetet kap érte cserébe, amire a "normális" gyerekek talán nem is képesek.

2011. nov. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
szerintem ez egy fordított kérdés. a kérdező gyereke hiperaktív,és negatív diszkriminációval találkozott,ezért érdeklődik,hogy hogy gondolkodnak az anyukák
2011. nov. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
hát nagyon remélem hogy ez fog kiderülni, neked lesz igazad
2011. nov. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Én azt olvastam, hogy 6 éves korig nem mondják ki, hogy a gyerek hiperaktív.

Egyébként mi legyen a véleményem? És mondjuk egy Down-kóros, vagy autista gyermek szüleiről milyen véleménnyel legyek? Sajnálom őket, hogy baj van a gyerekükkel, ennyi.

2011. nov. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%
szerintem te is rosszul fogalmazol.mi az hogy baj van a gyerekükkel?pl egy autistával miért lenne baj?mert más??az ő szülei meg a "normális" gyerekre mondhatnák hogy baj van a gyerekükkel. egy gyerekkel sincs baj, amíg nem halálos beteg, és az sem baj, de akkor kell sajnálni a szülőket, vagyis inkább a gyereket.
2011. nov. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 3 éves, van a csoportjában egy 5 éves hiperaktív kislány. Cseppet sem bánom, mert legalább megtanulja hogy ez is az élet része. Nem mindenki olyan mint Ő, nem mindenki úgy reagál, ahogy Ő. Ez is a szocializálódás egyik része. Remélem, hogy a későbbiekben sem fog másként tekinteni azon társaira, akik valamiért/bármiért eltérnek a többiektől.

Mi a véleményem a szüleiről?! Iszonyat nehéz lehet nekik, és örülök, hogy nem vagyok a helyükben.

2011. nov. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%
Hát ez a kérdés elég kétélű. Nem tudom, mennyire jó a hiperaktív gyerekekt együtt járatni a nem hiperaktív gyerekekkel, de... oviban elvileg ilyen még nincs, mert nem igazán lehet megállapítani a hiperaktivitást. Ovis korúaknál inkább még figyelemzavarnak nevezik. Tudom, mert a környezetemben is előfordul. Nem könnyű ezt mondani, de én nem biztos, hogy örülnék neki. A figyelem zavaros és a hiperaktív gyerekek több figyelmet érdemelnek, ami esetleg a nem hiperaktív gyerek rovására mehet. A véleményem ezekről a szülőkről? Nagyon nehéz nekik, nem elítélendő, sőt becsülendő a küzdelem, amivel ezeknek a gyerekeknek a nevelése jár. Barátnőmnek mindkét fia hiperaktív. Nehéz óvdai beilleszkedés és iskolai koncentráció, stb... Átlag suliba jártak, átlag gyerekek közé. Sokszor kiközösítették őket, sokszor kaptak negatív bírálatot a többi szülőtől. Elég nehezen tanultak. Az egyikük még gimis, a másikuk az ELTÉre jár. Nagy és kitartó munka eredménye. Viszont barátnőm állítja, hogy egy speciális osztályban sokkal könnyebb gyerekkoruk lett volna.
2011. nov. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
5. vagyok. Van egy barátnőm, akinek autista a gyereke. Hát, én igenis sajnálom őket. A kisfiúval iszonyú nehéz, 5 éves, de még mindig olyan ön és közveszélyes, mint egy fél éves gyerek. Senkivel nem marad el, még a nagyival sem, anyuka sehova nem tud menni. Ja, és természetesen nem tudott visszamenni dolgozni, mert a gyereket minden nap vinni kell gyógypedagógushoz. Ott a lakáshitel, anyagilag teljesen padlón vannak. Még nem szobatiszta, és nem beszél. Én nem lennék a helyében.
2011. nov. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%

komolyan lepontoztatok azért mert úgy gondolom az igazi probléma az ha halálos kórral küzd a gyerekünk?

tudom milyen egy auista gyerek köszönöm nem kell bemutatni!

2011. nov. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!