Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két kisgyerek mellett antidepr...

Két kisgyerek mellett antidepresszáns?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Azért ide írok mert itt anyukák vannak csak. Úgy néz ki depressziós vagyok. Vagyis én úgy gondolom. Mindig sírok, ingerlékeny vagyok, nem érzem magam boldognak és a szégyellem de nem érzem azt, hogy szeretek anya lenni. Régen másképp volt. Azért is akartam második babát. Amikor 4 hónapos lett elkezdtem rosszul lenni. Hányingerem volt napokig, majd az eredménytelen vizsgálatok után a feszültség miatt mellkasi fájdalom és torok szorítás jelentkezett. Mostanában pedig egyre mélyebbre süllyedek a depresszióba. Állandóan sorok, feküdni akarok egész nap :(

Minden szervi vizsgálat negatív. Már október óta ez van. Kaptam már idő pontot pszichiáterhez. Már régen is voltam de aki nem volt ilyen gondom. Próbáltam a pozitív gondolkodást és ehhez hasonlókat de semmi sem tud kizökkenteni évből az állapotról.

Lehet egyáltalán két kisgyerek mellett antidepresszánst szedni? 1 és 4 évesek a fiúk. Van itt olyan anyuka aki szed és normális életet él? Nekem a párom sokat dolgozik. Alig van itthon. Jól akarok már lenni. Annyira rég óta ez van már m. Lassan utálom az életem! A hónapokig tartó pszichológushoz járás sem segített. :(


2016. júl. 23. 08:24
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elnézést a helytelen szavakért de telefonról írok. És át javítja a szavakat :)
2016. júl. 23. 08:25
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Jó menj a pszichiáterhez. A depressziót a sport segít, mivel pörgeti a hormonrendszert. Mi lenne, ha hetente 3* eljárnál az uszodába? Én annyira jól vagyok ha, úszok, 20%-al boldogabb vagyok, pedig csak mozgok.
2016. júl. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Én a terhességem előtt is szedtem gyógyszert, nyugtatót, nem antidepresszánst, mert szorongással és szociális fóbiával vagyok diagnosztizálva. Ezeket ugye terhesen nem szedhetem, de a szülés után újra rögtön elkezdem majd. És antidepresszánst is fogok kapni, mellé pedig pszichiáterhez is járok. Ne aggódj, ha erre van szükséged (és én úgy látom hogy igen), akkor muszáj szedni. Jobb lesz tőle minden, hiszen a depresszió az agy betegsége. Egy aszthmásnak se mondanád, hogy ne szedje a gyógyszerét, hanem inkább járjon el sportolni stb. Csak meg kell találni a jó gyógyszert, annyi féle van, hogy rengeteg közül lehet választani, ha az első pár nem válik be, akkor se add fel és ne keseredj el. És adj időt neki, hogy elkezdjen hatni, A legtöbbnek 3 hónap a hatásideje, nem rögtön fogsz változást érezni, de ez így van rendjén. Kitartás, nemsokára jobb lesz!

36hkm

2016. júl. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Első körben pszichológust javasolnék. Lehet, hogy kognitív terápiával is kezelhető, ne rögtön azzal indíts, hogy gyógyszerezteted magad.

Ez olyan néha, mint a fogfájás. A fájdalomcsillapító elmulasztja a fájdalmat, de az okot nem szünteti meg.


Ha mégis gyógyszeres kezelés indokolt, a pszichológus tovább fog küldeni.

2016. júl. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Inkább pszichológusra lenne szükséged, mint pszichiáterre.

Nem tudnál visszamenni dolgozni, legalább 4 órában?

Illetve már írták fentebb is a sportot, az is sokat segíthet.

2016. júl. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak kimerült és fásult vagy. Nem tudni, hogy a gyerekek mennyire problémásak, apuka merre van és egyéb segítséged van-e.


Sokat számítana, ha néha le tudnád passzolni a gyerekeket nagymamának vagy apukának, és te el tudnál menni 1-1 napokra kikapcsolódni, találkozni a barátaiddal stb, hogy kiszakadj a mókuskerékből.

2016. júl. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Enyhe depresszión rengeteget segít az omega3 és a magnézium is, plusz a sport. Én ezekhez nyúlnék előbb, nem antidepresszánshoz. Le fognak pontozni, de az a gyengék módszere.

(És igen, asztmára is ezerszer inkább a sport (úszás), mint a hörgőtágító. Asztmás vagyok és a sportnak köszönhető, hogy nem kell a ventolin.)

2016. júl. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Balogh Zsozsó válasza:
48%
Szia. Nekem is szorongásos betegségem van, és én is sokat küzdöttem ellene, de sajnos nem segített. Amikor már fizikai tüneteim is lettek (hányinger, étvágytalanság, nem kívántam a csokit, pedig imádtam, néha olyan érzés, hogy nem vagyok részese a jelennek, nem tudtam figyelni) akkor kezdtem el a gyógyszert. Az első teljesen nem vállt be, de a második igen. Nagyon nehezen, hosszabb idő után állt csak be, de megérte várni, mert most sokkal jobban vagyok. Energikusabb, van étvágyam, kedvem. Szerintem kezd el a gyógyszert, nem érdemes szenvedni. Én is egyetértek azzal, hogy az agy betegsége, semmi hiszti benne.
2016. júl. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ. Megpróbálom az omega3at is. MagneB6ot szedek már. A sportot is ki próbálok. Ha semmilyen sem segít akkor gyógyszer...

Nekem először testi tüneteim voltak. Csak hónapokkal később kezdett el kialakulni a mostani depresszió állapot. Eddig én is elleneztem a gyógyszert de már nem sokáig bírom.. Így ha semmi de semmi sem válik be muszáj lesz szedni :S

2016. júl. 23. 12:03
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológust és kognitív terápiát próbálj elsőként. Tudom, hogy egyszerűbbnek tűnik bekapkodni valamit, de hosszútávon az kevésbé segít.

A sport természetesen mindenképp jót tesz és nem is kell bonyolult sportágra gondolni, akár egy gyorsabb tempójú séta is elég, edzettségi szinttől függően.


Az állami pszichiáterek idő- és emberhiány miatt az okok mélyebb feltárása helyett odaadják a vényt és jöhet a következő páciens. Ez nem feltétlenül a legjobb megoldás.

2016. júl. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!