Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért csinálja a gyermek hogy...

Miért csinálja a gyermek hogy agresszíven (is) közelit ha dühös, es igy tesz, minha véletlen lenne?

Figyelt kérdés

Ha pl nem tetszik neki hogy becsukom a szemrm es nem épp autozok, olyan nem szabad dolgot csinál(belelép a hasamba amit tudja hogy "fáj", vagy fenyegetően felém lenditi a kisautot(amivel tudja hogy nem dobálozunk mert a labdával dobálozunk)es ha elkapom ezeket a pillanatokat, a dühös tekintete mosolyra vált egy szempillantás alatt és játsza a kisanygyalt(elérte a célját mert foglalkozom vele)

Persze nem egy kisördög, gyakran bujással stb akarja felhivni a figyelmet.

De ez a szándékolt "összehuzott szemű" (keresek googles képet kb mi tükröződik olyankor rajta) "támadásokat"nem tudom mire vélni


Kicsit brutál kepet találtam es nem vicsorog mellé, de ez az a szemtartás

[link]


Komolyan néha ijesztő a saját gyermekem.

2 éves



2016. júl. 13. 20:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Gyermekvállalas kategoria lenne...
2016. júl. 13. 20:19
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert nem kapott még sallert?
2016. júl. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
mert szociopata. Majd később jön az állatkínzás meg a többi
2016. júl. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne figyelj rá. Ha látja hogy célt ér vele akkor folytatni fogja és lehet hogy idősebb korára rosszabb lesz.
2016. júl. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

nem tud ilyen gonosz lenni egy ilyen nagyon kicsi gyerek, mint a képen, ne mondj ilyet. Az lehet, hogy észrevette, erre felkapod a fejed - és azért csinálja, A gyerekek ravaszak, mindent kitalálnak hogy teljesüljön amit József Attila ír: "engem vigyen fel a padlásra"

"néha ijesztő" - mert még látja azt, amit a felnőttek már nem (gyakorta le is rajzolja:) - belénk lát... és ezt a felnőtt már nehezen viseli.

Össze kell szednünk magunkat a gyerekek jelenlétében,


mert az ember az emberré levést az embertől TANULJA.


Ha nem hallana emberi szót maga körül - nem tanulna meg beszélni, beszédet érteni - egy idő után már nem is lehet pótolni. Ha nem látna maga körül embereket a függőles testhelyzetet sem venné fel.

Az első 3-4 év rendkívül fontos!

2016. júl. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

(Látszik az első válaszokbol milyen értelmesek vannak a családi kategóriában, kár volt összevonni a tini kapcsolatos kérdésekkel a kategoriát)


Eddig én is abban a hitben voltam, hogy szándékos rosszakarás nincs bennük.igazábol tett, nemigen kíséri csak épphogy.szóval megtenni nem képes.

De szándékot viszont látok és tudatosan rosszat tenni szándékot.

Igaz ebben a korban még fejletlen az empátia érzékük, próbálok nem rémeket látni.

De már ott tartok, hogy féltem abban a pillanatban tőle.nem attol hogy kupánvág, hanem attol a felnőttes rafinált komolyságtol, ami az arcára kiül.

2016. júl. 13. 21:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez életkori sajátosság, kifogja nőni. Az én fiam másfél évesen csinálta ezt, most 2. Feszegetik a határokat. Ha olyat tesz, amit nem szabad, majd hirtelen átvált angyalba én akkor is határozottan (de nem kiabálva vagy dühösen) elmondom neki hogy ezt nem csinálhatja ezért és ezért és mindig "elgondolkoztatom" a végén, hogy "Te örülnél neki, ha én is ezt tenném veled?". Végtelen szájtépés és az idő majd megoldja. ;) De arra neked kell megtanítanod, hogy ne ilyen eszközöket vessen be ha figyelmet szeretne, mert ez később közösségben problémákat okozhat.
2016. júl. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tényleg.korábban is volt rá példa, amikor konkrétan hozzám vágta a műanyag autot, és mindig ugy tett mintha véletlen lett volna. Akkor direkt nem foglalkoztam vele sehogy hogy ne érezze azt hogy ezzel a magatartással figyelmet kap. Tényleg jo korán kezdődik náluk.köszi, akkor megnyugodtam, mármint hogy csak erről van szo, hogy határokat feszegetnek.


Nem gondoltam volna hogy egy pár évessel hatalmi harcokat kell majd vívni, hogy ki a főnök :)


Igyekszem helyes viselkedési módokra tanítani

2016. júl. 13. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!