Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt valaki, aki 3 nyelvet...

Van itt valaki, aki 3 nyelvet tanított a gyermekének? Hogyan csináltátok, ki milyen nyelvet beszélt, milyet beszéltetek, amikor együtt voltatok?

Figyelt kérdés
Illetve mikor kezdett iskolában 4. nyelvet tanulni? Mert esetünkben Svédországról van szó, ahol ugye elég korán elkezdenek angolt is tanulni, (ez nem lenne benne a 3 nyelvben), így elég fiatalon már a 4. nyelve lenne. Sok lenne, vagy megbírkózik vele egy gyerek?
2016. júl. 24. 21:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, a szakértők szerint max. 3 nyelv az, amit teljes mértékben el tud sajátítani egy gyermek. Az alsó minimum állítólag átlag 3-4 óra napi beszéd/gyakorlás. Illetve fontos, hogy a gyerek egyértelműen tudja melyik nyelv kihez, milyen szituációhoz tartozik.


Én a nap nagy részében magyarul beszéltem a gyerekekhez, ha együtt voltunk angolul beszéltünk a férjemmel, a férjem pedig csak németül beszélt velük ha egyedül voltak + mivel Németországban élünk a bölcsiben, oviban is németül beszéltek ugye, meg a férjem családjánál is.


Az angolról még annyit hogy sok angol zenét hallgattunk és együtt angolul néztünk meséket is mindig (egyedül meg magyarul).


Mivel mi a férjemmel egyébként is angolul kommunikálunk így muszáj volt a 3. nyelv. igaz, beszélem a németet, de nem szeretem, és a munkámban 8 óra elég belőle.A férjem is beszél magyarul, de egész este neki is fárasztó lenne. Az angol mindkettőnknek kellemes, gondolkodni sem kell rajta.


Még nem iskolások, nem igazán tudom hány évesen lesz nyelvoktatás. Viszont franciára, olaszra vagy spanyolra szeretnénk küldeni őket "első" idegen nyelvként. Amelyik tetszik nekik. Ha nincs benn az iskolaprogramban, akkor magántanár, legkésőbb 7-8 éves korban - mert ilyenkor még nagyon jó, ösztönös szinten tudnak idegen nyelvet tanulni.

2016. júl. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Férjem olasz nemzetiségű, így a fiunkhoz magyar - olasz nyelveken beszéltünk, most 4 év szépen használja a két nyelvet. Angolt is próbáltuk de meg sem szólalt.

Kint élünk Triestben erősebb az olasz, de otthon csak magyarul beszél.

2016. júl. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!