Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Engednétek úszó versenyre 5...

Engednétek úszó versenyre 5 éves gyereketeket?

Figyelt kérdés
Nem annyira komoly verseny de az oktató szerint kell versenyeztetni a gyereket hagy szokja csak az a gond én nem látom értelmét hogy már kitegyük a kis lelkét egy ilyen megmérettetésnek
2016. máj. 5. 05:43
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Minek járatod úszni, ha nem engeded versenyre?
2016. máj. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Kis lelkét? Nem, hanem a kis testét.

Ha nem beszéled tele a fejét semmi olyasmivel, hogy csak az első hely számít, ill. nem kezdesz látványos sajnálkozásba, ha csak utolsó helyen ér célba, semmi baja nem lesz.

2016. máj. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy engedném. Nyilván, ha nem menne neki jól, biztos nem őt küldené úszó versenyre, csak azért, hogy szokja.
2016. máj. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mivel nem lesz tétje a versenynek, és elmagyarázhatod a gyereknek, hogy ez olyan játékos verseny és az sem baj ha nem ő nyer így simán elengedheted rá.
2016. máj. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Egy ilyen kicsiknek rendezett versenyen nem sérül egyik gyereknek sem a "kis lelke" (jézusom...)

Az én fiam 6 évesen volt versenyen, nem volt benne semmi durva, mindenki kapott oklevelet arról, hogy részt vett, persze volt, aki helyezést is ért el, az érmet is kapott, de őszintén szólva egy öt-hat éves gyereknek már nem árt megtanulnia, hogy egy versenyen nem lehet mindenki győztes, és az sem megy, hogy mindig ő győzzön, viszont arra már büszke lehet, hogy részt vett.

Maratoni futásokra, Balaton átúszásra is mennyien beneveznek, és nem az az egy ember büszkélkedik, aki elsőként ér célba, hanem mindenki más is, mert részt vettek.

2016. máj. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Snorri ***** válasza:
47%
Szerintem függ a gyerektől, és az edzőtől is. Az én férjem kicsi korában egy verseny után odament az edzőhöz, és megkérdezte, hogy kap e valamilyen érmet, mert első lett. Az edző pedig annyira lekezelő, és bunkó volt, hogy igenis sérült a kis lelke. Beszélgess fiaddal, kérdezd meg, szeretne e menni, és mondd el, hogy nagyon büszkék vagytok rá így is, és nem kötelező, az eredmény pedig nem változtat semmit. Vannak nagyon érzékeny gyerkőcök, akik a lelkükre vesznek mindent. Nem lehet tudni hogy éli meg az esetleges "kudarcot". Nem tudom miért kell ilyen stílusban osztani az észt.
2016. máj. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen
2016. máj. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen. Az enyémek is szoktak versenyezni, nem mindig nyernek. Semmi bajuk nem lett tőle, a verseny ilyen. Megtanulták, hogy egyik nyer, a többi meg majd jobban igyekszik.
2016. máj. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
Ha a gyerek akarna menni, akkor igen. Korábbi válaszolónak üzenem, hogy sportolni nem csak versenyszerűen lehet
2016. máj. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Oktatót váltottunk, aki azon a szemléleten van hogy elég 7 éves kortól versenyezni...... addig pedig a technikát kell csiszolni.

Elég indulatos és lekezelő válaszokat kaptam, ez az arctalanságnak köszönhető.......

2016. máj. 8. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!