Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3-5ev koruli gyereketek...

3-5ev koruli gyereketek mennyit takarit, segit a takaritasban, mivel motivaljatok?

Figyelt kérdés
3 es 5 eves lanyaim nagyon kupisok,ritkan segitenek rendet rakni,sot mikozben az egyik helyen pakolok a masik szobat darabokra szedik,buntisarok nem jott be,jatekelkobzas sem igazan.Az 5 eves jobb napjain szepen felsopor,jatekait elpakolja de legtobbszor annyit sem.Mit csinalok rosszul?Ha jutalmat ajanlok fel,az sem hatja meg oket.
2016. jún. 2. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit.
2016. jún. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 4,5 éves. A játékait este ő pakolja el. Arra törekszem, hogy ne vegyen elő újat, amíg a régi elöl van, de ez csak akkor megy, ha szólok, magától nem. Ha rajta múlik, mindent szétdobálna. Én elvettem egy délutánra a játékokat, amiket nem pakolt el többszöri kérésre sem, azóta nincs kérdés, pakol, mint a kisangyal.

Takarítania nem kell, de a kiönt valamit, vagy kiszór, azt feltörli, összeszedi. A lányom már iskolás, benne nincs erre igény még mindig, csak akkor csinálnja, ha szólok.

2016. jún. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Gyereke válogatja.


A legnagyobbam 13 hónapos kora óta pakol, amit kérek, azt azonnal megcsinálja.

A második kicsit lustább gyerkőc, párszor szólni kell, mire megemeli a popsiját.

Szeptemberben lesz 5 éves a harmadik gyerkőc, na Ő már most ha szólok, akkor segít pakolni.

A legkisebb 3 éves... Ő csak akkor pakol, ha nem akar mást csinálni- pl nem akar fürdeni menni, akkor elkezd pakolni, csak hogy ne kelljen még fürdeni mennie. Ő ha az van, hogy pakoljanak össze és akkor kapnak valamit, vagy lehet tévét kapcsolni, akkor sem pakol az esetek 99%-ában. Őt ha éppen van annyi türelmem, akkor megkérem hogy legyen ügyes, mert azt szeretem ha ügyes.... stb.

Ha nincs türelmem, akkor elkezdek nagyon, nagyon, nagyon mérgesen számolni. Mire kimondom a kettőt, addigra "jól van na, pakolok" (vagy öltözik, vagy amit kértem). :-)

2016. jún. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

??????Semennyit!Nem gondolnám,hogy ez a dolga.Úgy meg pláne nem,hogy ezért még büntessem is.Ez a TAKARÍTÁSRA vonatkozik.De nem egyértelmű,mert az írod kupisok,nem segítenek rendet rakni.Ez nem takarítás,szerintem....nálunk az alapszabály,hogy a játékaikat elpakolják maguk után(3 gyerek van).Mindenkinek megvan a saját szobája,a játékaikat szétválogatva,külön,átlátszó dobozban(IKEA-s) tároljuk.Egész pici koruktól bevezettük,hogy játék után elpakolnak,illetve,ha mással szeretnének játszani,akkor ami már nem kell,megy a helyére.Nem tudom mit rontottál el,talán nem voltál elég következetes.Nálunk volt,olyan,hogy nem akarta elrakni,fogtam,zsákba tettem,és kiraktam.Hiába sírt,rítt,nem hoztam be,csak 1-2 nap múlva(mindegyik túl van már ezen,van,amelyikőjük csak 2-3 alkalom után jött rá,hogy ez tényleg nem vicc).De még egyszer leírom,ennek semmi köze a takarításhoz.Nem törölnek port,nem sepregetnek,nem mosnak fel,de még csak nem is porszívóznak.Természetesen az általad írt korosztályról van szó,nem a kamaszkorúakról!

Csak kérdezem:miért kellene egy 3-5 éves kicsinek takarítani?!

2016. jún. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Semmit. Néha "akar" segíteni, de attól idegbajt kapok, kétszer akkora lesz a kupi.
2016. jún. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

szerintem ennyi idősen is fontos,hogy tudatítsd benne,hogy amit elvesz a helyéről,azt tegye is vissza,hogyha már nem használja.

szóval takarítás alatt én sem azt értem,hogy most mosson fel meg ilyenek.. nem, de legalább a játékait tegye vissza a helyére. meg 5 évesen már a ruhák hajtogatását is megcsinálhatja.persze csak a sajátjait.

fokozatosan kell rendre nevelni. egy 10 éves gyerekkel már nem tudsz mit kezdeni.

2016. jún. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Bocs,foleg lomolast ertettem,jatekaikat elrakni,ruhakat legalabb a szennyesig elvinni es amit kiont,kiborit,azt maga utan feltorolni.Porszivozast portorlest,mosogatast en sem varok.


En regen rendetlen voltam,mint kiderult adhd-s vagyok,emiatt,de tudatosan el"nyomom" magamban es rendet tartok,naponta porszivo,felmosas,ezt latjak,ki van plakatolva a gyerekszoba h esti ritualekban mi az o "dolguk",gyerekkonyveket,iroszereket,jatekokat,ruhat elrakni mielott zuhanyoznak,a kicsit en is latom mint a 3eveses hozzaszolonal h semmi sem hat,dacol,de h az 5eves is inkabb kirohan ha azt kerem h legyen porszivozhato allapotban estere a szobaja ez csucs.Tudom h ez hosszu evek kovetkezetes munkaja,de tuti h valamit mashogy kellene kernem vagy mondanom mert valami nem mukodik.Es nem csak a gyerekszobaban ilyenek,jonnek mennek es ahol epp kedvuk tartja,otthagynak egy-egy jatekot,szemetet,fecnit,tehat nem az van h nembaj,majd rahuzom a gyerekszoba ajtot es nem latja mas.Nincsenek ilyen koru gyerekes barataink,ezert kerdezem itt.

2016. jún. 2. 19:00
 8/8 anonim ***** válasza:

5 éves a lányom. Ablakot meg tükröt pucolni imád, olyankor veszi ki a kezemből az eszközöket. :)

Néha mosogat, meg szeret port törölni. De ezeket csak akkor, ha van kedve, nem várom el tőle.

Ami fix, az pl hogy kaja után a tányért vigye el a mosogatóba, illetve a levett ruháit tegye a szennyesbe. De ezek nem annyira házimunkák. Ezek szerintem alapvető dolgok.

A szobájában rendet rak, de csak ha segítek. Általában igyekszem minél kevesebbet segíteni, és a végén alaposan megdicsérni.

Emellett ami úgymond kötelező neki, az a nyuszi ellátása. Azt ő szerette volna, az az ő feladata. Persze szoktam abban is segíteni, vagy ha mondjuk későn érünk haza, meg is csinálom gyorsan helyette.

2016. jún. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!