Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi esélyem van, hogy a...

Mennyi esélyem van, hogy a bíróság az én javamra dönt?

Figyelt kérdés

Elváltunk a feleségemmel. A válásnál ő kapta szülői felügyeletet, mert úgy gondoltuk, meg tudunk majd egyezni a láthatást illetően. Most, évekkel később azonban ez megbukott, nem engedi látni a fiunkat. Csak a kötelező időpontokban, akkor sem 100%-ban.

Arra gondoltam, beadom a kérelmet a közös szülői felügyeletre. Mennyi esélyem van, hogy megkapom?

Van állásom, lakásom, nincs hitelem sem.


2016. júl. 29. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyermek?
2016. júl. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
59%
Bocsi lehet hogy tôlem kapod a leghülyébb választ , de amikor az én apukám és anyukám volt bíroságon emiatt akkor azt is nézték, h a gyereknek mi a jó szóval volt valami erre pontosan már nem emlékszem , de elbeszélgettek velem és kérdezôsködtek és valamilyen szinten ez is beleszámít az én apum harcolt ezért és ô neki sikerült szóval nkd se lehetetlen :) megjegyzem nem mintha anyummal rossz kapcsolatba lennék
2016. júl. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ha sokat volt náálad akkor sok esélyed van. a bíróság azt is nézi, hogy minél kevesebb változás legyen a gyereknél. ha teszem azt heti 3x nálad volt eddig, akkor változtatni fognak a 2 hetenkénti láthatáson jó eséllyel.

azt viszont szerintem nem szeretik ha közös felügyelet van, bár nem tudom, erre egy ügyvéd tudna neked válaszolni, de ami az ismeretségi körömben történtek, ott nem igen volt erre példa

2016. júl. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

5 éves a gyerek.

Nekünk sem ajánlották a közös felügyeletet, de jelenleg nem látok más megoldást. Előtte heti 2-3 alkalommal volt velem a gyerek, most meg tenyleg jó, ha 2 hetente látom. Nagyon hiányzik, szeretnem visszakapni a vele való időt. Mas megoldást nem látok jelenleg, mint a biróság. Bár lehet, hogy ha fel hozom a volt feleségemnek, talán rájön, hogy nem jó amit csinál.

2016. júl. 29. 15:31
 5/9 anonim ***** válasza:
5%
És mit kezdenél a gyerekekkel ,már ne is haragudj de évekkel később már minek akarsz pert indítani.Mi az hogy nem láthatod őket a bíróságon 2 hetenti láthatást adnak az apáknak.Egy anyával szemben esélyed sincs főleg hogy hosszú ideje ő neveli őket.
2016. júl. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A közös felügyelethez szerintem az kell hogy mindkét szülő belemenjen a dologba, ha mondjuk anyuka nem akarja akkor nem tudom mekkora az esély, de érdeklődd meg egy ügyvédtől!
2016. júl. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves ötös válaszoló, én nem azt mondtam, hogy el akarom venni tőle a gyereket. Csak közös felügyeletet szeretnék. Hogy ugyanannyi jogom legyen, mint eddig volt. Kb. 2 hónapja nem engedi hozzám, előtte évekig nem volt gond.
2016. júl. 29. 16:55
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A közös szülői felügyelet azt jelenti, hogy minden lényeges kérdésben együtt kell dönteni (iskola választás, különórák, stb). Ennek semmi köze a gyermek elhelyezéséhez.

A gyerek az anyának marad elhelyezve, csak veled mindent egyeztetni kell.

A láthatást ez nem befolyásolja.

Nekünk így van, onnan tudom. Igaz, mi közös megegyezéssel váltunk.

2016. júl. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy közös felügyelet esetén bármikor elhozhatom a gyereket, nem csak megadott időpontokban.
2016. júl. 29. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!