Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van esélyem, hogy csökkenjen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pezsgő kérdése:

Van esélyem, hogy csökkenjen a gyerektartás?

Figyelt kérdés
Egy évvel ezelőtt váltam, válásom előtt én kaptam a családi adókedvezményt két gyermek után, így a fizetésem 20 ezer forinttal volt több, mint jelenleg. A bíróság az akkori feleségem kérésére gyerektartásként a fizetésem 40 %-át, de minimum 64 ezer forintot állapított meg, ehhez természetesen átvizsgálták a fizetési kimutatásomat is, amely ezt lehetővé tette. Azóta már természetesen nem én veszem igénybe a gyerekek után járó kedvezményt, azonban 64 ezer forintot vonnak a fizetésemből gyerektartás címen, ami körülbelül 8-10 ezer forinttal több, mint a fizetésem 40 %-a. Én nagyon szeretem a gyermekeimet, és amikor rendszeresen találkozom velük, mindent megteszek, hogy a kedvükben járjak, gondoskodom róluk, de úgy érzem, a fizetésemhez képest irreálisan sokat kell fizetnem. Ha bírósághoz fordulnék ez ügyben, vajon van esélyem arra, hogy valóban csak 20-20 %-ot vegyenek el a jövedelmemből?

2014. jan. 25. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Keres egy ügyvédet, ő tud segíteni.
2014. jan. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen van esélyed. Minden anyagi változásnál ha kérik, akkor újra bírálják a gyerektartás összegét.
2014. jan. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van esély de változtatást csak 2 évente lehet kérni.
2014. jan. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Van esélyed, de még a hátsófeledbe is belenéznek majd pénzt keresve. 2 éven belül csak jelentős változás esetén lehet kérni, így jelezni kell, hogy pont a válás miatt megváltoztak a körülmények.

64.000 forint elég sok két gyerekre, különösen úgy, hogy az anya kapja a családi pótlékot és az adókedvezményt is. Ez messze több, mint ami a ksh adatai szerint egy gyerek felneveléséhez szükséges.

Mondjuk erre gondolhattál volna akkor is és tiltakozhattál volna a minimum ellen.

2014. jan. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Heiszenberger Márta. ***** válasza:

Tudom,hogy nem ide tartozik,de anyuka saját lakásban él a gyerekkel vagy albérletben,esetleg hitelt fizet?

Ha saját,akkor nem tudsz vele leülni és megbeszélni?

2014. jan. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!