Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez lehet a császár...

Szerintetek ez lehet a császár metszéskor kapott gerinc érzéstelenítés miatt, vagy a sok cipekedéssel van összefüggésben?

Figyelt kérdés

Vagy egy egy éves kisfiunk, aki 10 kiló, sajnos még nem igazán megy,ezért sokat kell cipelni. Én 159cm,és 47 kiló vagyok. Sajnos farfekvés miatt császározni kellett, és a gerincembe kaptam érzéstelenítőt.van már gyerek korom óta egy gerinc ferdülésem,derék tájon. Viszont most kb egy hónapja elkezdett elég sűrűn fájni a derekam, sokszor csak tompán, de ha jobban megerőltetem magam,akkor nagyon brutális. Egyik nap is proszívóztam,mert kisfiam kiszórta a virág földet,és össze kellett gyorsan takarítani (amúgy akkor szoktam ezeket csinálni, ha apuka itthon van,hogy figyeljen rá,mert kimászik a járókából), és folyton a kábelt akarta rágni, úgyhogy úgy proszívóztam, hogy a 10 kilós gyerek az egyik kezembe, másikkal porszívóztam, aztán így hajolgattam,meg emelgettem a porszívót,és olyan durván megfájdult a derekam, hogy úgy éreztem, hogy megmozdulok, és ketté törik.a gerincem. Azonnal le kellett feküdnöm. Ilyen nálatok is előfordul, vagy ajánlott vele orvoshoz menni? Csak az az igazság, ha aházi orvosunk nnem igazán csinál semmit, egyszer mikor mondtam.neki azt mondta, hogy azért, mert emelgettem a fiam.Párom lement,hogy fáj nagyon a háta, valamit adjon rá,azt mondta neki,hogy azért fáj,mert fél éve kihúzták neki a fogát. :O. Nem tudom mi össze függés van a kettő között, de mindegy...

Szóval szerintetek lehet az oka ennek a gerinc érzéstelenítés, meg a sok emelgetés?


2016. júl. 30. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az alultápláltságod és a gyerek nehézsége okozza együtt a problémát. Valamelyiken segíteni kell, vagy akár mindkettőn.
2016. júl. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy hiába csinálok akármit, nem tudok hízni. Pedig többet is eszem,mint napi 5 étkezés, és eközött a salátától kezdve a szalonnán keresztül a zsíros kenyérig minden van, mégsem tudok hízni, pedig én örülnék a legjobban neki.igaz a fiam re.geteget szopizik még, éjjel is, meg nappal is, úgyhogy amit én megeszem, azt ő szerintem le is szívja. :(
2016. júl. 30. 11:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Hasonló alkat vagyok, csak 170 cmhez 54 kg (és nem, nem vagyok alultáplált, simán megeszem egy pizza után még egy tányér spagettit, este). Engem is császároztak, nekem is van gerincproblémám.

A derekam akkor volt tropa, mikor a gyereket kellett emelgetni, meg amikor még nem volt elég magas, de már sétált és az utcán kézen fogva mentünk, nekem ehhez kicsit meg kellett ugye görnyednem. Szerinte, nálad is az emelgetés erősít rá nagyon a dologra.

Ha csak lehetséges, keress más megoldást. Utcán mot már ha elfárad és nyafog, a nyakamba veszem, ez kevésbé megerőltető mint kézben, féloldalasan. Bár nem tudom, h egyévest lehet-e már nyakba ültetni, ha jól emlékszem, akkor még nem próbáltam...


Otthoni gerinctorna, nyújtás is jó lehet. Sokszor lefekszem a földre,és nyújtózom, a derekamat meg "préselem" a föld fele, az marha jól esik.

2016. júl. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ettől bárkinek megfájdulna a háta és a dereka, hogy tart egy 10 kilós gyereket miközben hajlong a porszívóval, nemhogy egy nem egészen 50 kilós nőnek. Tedd le a gyereket legközelebb és inkább kerülgesd a porszívóval, kímélhetnéd egy kicsit jobban magad. Azt gondolom, hogy nem az egy évvel ezelőtti gerincszúrás miatt van, hanem egyszerűen megerőltetted magad.
2016. júl. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem alkalmas a fizikumod erre a terhelésre, mert gyenge vagy. Nem is csoda 47 kg-mal. Nem valószínű, hogy bármi köze van a spináris érzéstelenítéshez.
2016. júl. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyenge a fizikumod ehhez.Vigyázz,nehogy gerincsérve legyen a vége!

Én 3 gyereket szültem,170/60-62 kg vagyok,és soha nem votl ilyen problémám.

2016. júl. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Biztosan nem a gerinérzéstelenítő miatt fáj, hanem az emeléstől, terheléstől.

Szintén császárom volt gerincérzéstelenítővel, úgy, hogy az egyik deréktáji csigolyám háromszög alakú, így fordított S alakú g.ferdülésem van, semmilyen problémt nem okozott az érzéstelenítő.

Egyébként javaslom, hogy tornázz hátizomra sokat, hogy az izmok tartsanak, nagyon jó (bár kívülállónak unalmas) a pilates. Én is 50 kg vagyok, a fiam 4 kg-mal született, most 14 kg, emelgetem rendesen és nem fáj hála ég a hátam, pedig anno azt mondta az ortopéd főorvos, hogy ha nem erősítem meg a hátizmomat, huszonévesen akár tolókocsis is lehetek. Azóta eltelt jó pár év, és - mint ahogy írtam - sikerült egy jó nagy babát kihordanom és a gerincferdülés foka sem nőtt, aki nem tudja, észre sem veszi, hogy nem teljesen ok a hátam...

Szóval tornatornatorna.

2016. júl. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Snorri ***** válasza:
A kilóidnak ehhez semmi köze. Ha felszedsz 10-et, akkor is ez lesz. Azért fáj, mert amikor emeled, tartod a fiad, akkor homorítod a hátad, a hasad kinyomod, a gerincedet terheled. A terhesség, szülés, császár pedig még rontanak a helyzeten, hasizmok állapotán. Most még helyrehozhatod, megelőzheted a komoly gondokat. Munkával. Keress fel egy gyógytornászt, aki összeállít egy gyakorlatsort, amivel megerősíted a has, és hátizmaidat. Ne kezdj el találomra felülésezni, mert ronthatsz az állapotodon.
2016. júl. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!