Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan sikerült végleg elvenne...

Hogyan sikerült végleg elvennetek a szeretett cumit kisgyereketektől?

Figyelt kérdés

Volt valami leszoktatási procedúra, jutalom, trükk, akármi?

Bevált dolgokra lennék kíváncsi.


2016. júl. 30. 22:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2016. júl. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
3 éves, csak este használja.
2016. júl. 30. 22:42
 3/19 anonim ***** válasza:
27%
3 honaposan mar nem kert este alvashoz, aztan a nappali egy nyuglodeshez kellett mar csak. Vegleg 4 honaposan hagyta el. Nem kinaltuk neki egyebkent,csak ha nyugtalan volt es nem tudtuk mi megnyugtatni. Nalunk ez valt be
2016. júl. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Nálunk tesómnál bevált, hogy ajándékot kaptunk, aminek annyira örültünk, hogy vele akartunk aludni(csipogos polo)és azt mondták, hogy csak ha nem cumizunk.

Nálam nem vált be, de mégis a polóval aludhattam.így utólag is köszönöm nekik. Nekem az könnyítette meg hogy bekötöztük az ujjam(nekem nem cumim volt)ami segített tudatosan legyőzni, hiszen éjszaka lejött és átmentem anyáékhoz hogy tegyük fel, de aludtak, így elővettem a babacuminkat, sokáig nézegettem, de nem éltem vele hanem erős voltam és ügyesen elaludtam.másnaptol már nem voltam "függő" tovább.

Habár anya azt is mondta hogy felnőtten ha bánom majd hogy csálék a fogaim, jusson eszembe hogy ő szólt. Akkor még nem értettem ugyan miért lenne baj ha nem katonasorban álló figaim lennének, csak anya hangsúlya miatt gondoltam hogy csálé fog biztos nem jó :) és szóval emlékszem.

Ezért is kiemelném hogy erőszakkal, meg elvitte a cica verzióval nem ajánlatos zsarolni a gyereket, mert ez nekik sokk az biztos.

2016. júl. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Mi sem kínáltuk. Itt szeretett tárgyról van szó, ha magától elhagyná, nem is lenne kérdés ugyebár. Olyan dolog, amihez ragaszkodik.
2016. júl. 30. 22:46
 6/19 A kérdező kommentje:
4: nem is akartam erővel.
2016. júl. 30. 22:48
 7/19 anonim ***** válasza:

Egy "elvitte a cica"verzios anyuka miatt írtam amit itt a gyk-n olvastam.

Meg azt is hogy valakinek az is örök emlék hogy elvették a cumit, legfelső polcra tették és sírt.

2016. júl. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Mi egyelőre ott tartunk (2 éves), hogy egyszerűen hoztunk egy szabályt, hogy lakáson kívül nincs cumi. Már csak amiatt is, mert előbb-utóbb leesik és rohangáljon tiszta cumiért, akinek hat anyja van.

Gond nélkül elfogadta, öltöztetésnél teszi is le.


Főleg éjszakára használja, bár elalvás után kiesik a szájából. Valamint betegség esetén, amikor nagyon elesettnek érzi magát.

2016. júl. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Ok, köszi.

Azon már mi is túl vagyunk, olyat várnék, amikor végleg eltűnik.

2016. júl. 30. 23:05
 10/19 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy durvának fog tűnni, de mi eljátszottuk, hogy nincs meg :) 2 éves volt nálunk is. De nem este kezdtük. Már délelőtt mondtam, hogy nincs meg. Elmentünk a boltba és tudatosan odaadtam a kezébe egy cumit és egy plüss minnie egeret. (Imádja Minnie-t) Megkérdeztem tőle: Melyikkel szeretnél este aludni? Azonnal a plüsst választotta. Napközben az apjának is "meséltük", hogy képzeld apa, elveszett a cumi..." Ő is mesélte! Este persze eszébe jutotta a cumi, de akkor emlékeztettem, hogy melyiket választotta. Nem sírt, bár egy 15 perccel továbbtartott az altatás. Már 3 hete Minnie-vel megyünk aludni, nem cumival :)
2016. júl. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!