Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért panaszkodik ennyi...

Miért panaszkodik ennyi kisgyerekes anya a facebookon?

Figyelt kérdés
Napi szinten kiraknak képeket amin az áll,hogyha valaki dolgozik az meg sem közelíti az anyaság fàradalmait. Nem azt vitatom, hogy könnyű egy csecsemővel,kisgyerekkel de miért kell ezt ilyen tragikusan felfogni? Meg megy a férfiak pocskondiázása is. Csak én nem értem mire jó ez?
2016. ápr. 24. 13:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Nemtudom en meg sosem lattam ilyet es egy ismerosom sem panaszkodik. Lehet a te ismeroseid ilyenek, de a nagy tobbseg nem. Nehez az teny, mas mint dolgozni jarni. En 12 oraztam noverkent, es injabb valasztom az itthoni babazast mint , hogy idegeneket gondozzak egesz nap. Akkor mar gondozom a sajat gyerekem.
2016. ápr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Én is nagyon unom már, az ilyen "Péntek van! Ja Anya vagy, akkor mindegy.." és hasonló okosságok. Senki sem kényszerítette őket erre..szóval nem értem..
2016. ápr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Mert ilyenkor elkezd nekik berögzülni hogy a világ körülöttük forog. Komolyan, nagyon idegesítő.
2016. ápr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%
Engem az idegesít, hogy mindenki a hétfőért rinyál, most akkor mi van? Én hétvégén is dolgozom, és gyerekem is van akkor mégis mi miatt kéne nyávognom?
2016. ápr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
26%
Nem tudom, de a világ összes pénzéért sem cserélném le az anyaságot, az itthon létet a babával. Azt sem bánnám ha lenne vagy 4 gyerekem. Én a szülés utáni depressziót sem tudom megérteni. Elfogadom, hogy van ilyen na de már minden második embertől ezt hallom. Talán nem azt kapta amit várt? Vagy nem olyan csodálatos a gyermeke? Nem találja benne a boldogságot?
2016. ápr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%

Tippre azért, mert nem ismerik el az otthoni munkáját, a gyerekkel töltött időt.

Neke is van ismerősöm, aki napi szinten rakja ki ezekt, amúgy értelmes nő, de mióta ANYA lett, mintha elment volna az esze. Nekem is van kettő kicsi, az egyik ráadásul az egyik autistagyanús, tehát nem egyszerű eset, de nem értem, miért kell ekkora mártírsãgot csinálni az anyaságból. Úgyhogy gyanítom, valam kompenzálás.

2016. ápr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

Utoldo, orulj, h nem erted mi az a szulesi depresszio.

A kedvencem a vedonom volt, aki mindig elmondta, h nezzem az elet szep oldalat, es jobban fogom erezni magam, nincs okom a szomorusagra. Ket eve balesetet szenvedett, ami utan eros depresszioba csuszott, nagyon sajnaltam ot, de a kisordog ott volt bennem, h megkerjem, h gondoljon a szep dolgokra, es dobja a depressziot.

Senki nem keri ezt a dolgot, en maar most elore felek, mert 8 ev utan varjuk a kistesot. Az egyik dolog, ami miatt nem mertem belevagni, az a felelem, h ujra elojon. Vilagosan emlekszem, h akkor kezdodott, mikor a korhazbol hazajovetel elott a doki csinalt egy uh-ot a mehem allapotarol. Meglattam az ures mehem, es ugy belem hasitott, h vege, elvesztettem a kisbabam, h hiaba mondta a doki, h ne sirjak, hisz kint var a feloltoztetett ujszulottem. Nincs benne racio, egyszeruen belefeszkelte magat a gondolat a fejembe, es hetekig a poklot jartam. Kesobb jott a meg felelmetesebb gondolat, h meg fog halni, ejszakankent nem aludtam, es azt tervezgettem, h h megyek majd utana, h ne legyen egyedul. Hiaba tudtam, h ez nem visz elore, hogy ezek nem igazi dolgok, csak a fejemben vannak, nem tudtam kiverni oket. Eljutottunk oda, h feloltoztettem a gyereket setalni, es az ajtobol visszafordultam, h nem viszem ki, mert ellopjak, v bantani fogja valaki.

Hogy lett vege? Szembeneztem magammal, az igazi felelmeimmel, h mivel engem elhagyott az anyam, attol felek, h en is megteszem. Innentol mar kifele vezetett az ut, de megmondom, h keserves, kinlodasokkal teli volt.

2016. ápr. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

Az az érdekes, hogy épp ezek postolgatnak rendszeresen. :) Érdekes, ha bármelyikra ráírsz, egyből válaszol :) Vagy ha teszel ki képet, azonnal reagál. likol..ki érti ezt, hisz nincs ideje :)

Nekem van 3. Bár én nem mártírkén élem meg az anyaságot szerencsére, pedig van meló bőven. Rengeteg különóra, edzés, ovi, suli,ikrekkel itthon :) Napi kétszer nyomkodom a telot, kávé közben, ilyenkor és reggel :)

2016. ápr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%

Kb annyi értelme van, mint egy ilyen kérdést kiírni 😀

Rengeteg szemét van a facebookon. Sok olyan ember van, aki ha megsértődik, a facebookon jól beszólogat. Osztja a főnökét, a munkatársait, most a boltosokat pl., meg úgy általában mindenkit. Mégse mondanám az ilyen embereknek, hogy lője magát főbe, vagy a hétfő miatt panaszkodónak, hogy mondjon fel és menjen segélyre. Ugyanígy nem illik egy anyuknak azt mondani, hogy minek kellett neked gyerek. Pedig ez olyan könnyen kicsúszik az emberek száján.

Én csak mosolygok ezeken a posztokon, a legtöbben azért van igazság.

Engem a habos-babos rózsaszínbe burkolt színlelés jobban zavar.

2016. ápr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
39%
Mert ilyen paprikajancsival van tele a világ, mint te kérdező, vagy a válaszolók többsége, akik szerint egy anyának kutya kötelessége élvezni az anyaságot, még akkor is, ha beledöglik a munkába, vagy semmi segítsége sincs és mikor tulajdonképpen segítségért kiabálnak szerencsétlenek, akkor jön a beszólás, hogy senki nem kötelezte arra, hogy gyereket vállaljon.
2016. ápr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!