Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen gyereknevelési elveid...

Milyen gyereknevelési elveid voltak szülés előtt, amit nem sikerült végül betartani?

Figyelt kérdés
Ilyesmikre gondolok: [link]
2016. aug. 1. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig türelmes leszek.
2016. aug. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezeket vagy nem hataroztam el vagy nem csinaljuk. Egy eset jut eszembe. Ejjel 2 van, aznapos a gyerek es sir. Pedig jollakott. En felvetem a ferjemnek, hogy adjunk neki cumit. O megkerdezi, ne vigye-e ki inkabb a babaszobaba a kicsit. Le kellett ulnunk megbeszelni, hogy mi a kozos allaspontunk a cumirol, mert ezt nem beszeltuk meg elore es o ellenezte. Mivel tapszeres volt a gyerek, igy veszelye nem volt, adtunk neki cumit.:)
2016. aug. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írta. Minden türelmesen kivárok, elmagyarázom, ezért az én gyerekem nem lesz érzetlen, kezelhetetlen. Aztán rájöttem, hogy ez nem ilyen egyszerű. :)

A másik az, hogy soha nem fogok úgy reagálni, mint anyám, ha elfogy a türelmem. Sokszor már csak utólag láttam, hogy ugyanazt csinálom, annyira beépült. De ma már sokkal tudatosabb vagyok ebben, habár van még hova fejlődnöm.

De ezen kívül szinte minden bevált. Igaz, nem volt semmi olyan, ami extrém.

2016. aug. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
a legtöbbet hála istennek sikerült betartani, talán az egyetlen amit nem, hogy nincs nasi, meg hogy etetőszéken kívül nem eszünk...szerencsére ez is csak részben van elszúrva, tehát a főtt ételt reggelit vacsorát ott eszi, de a gyümölcsöt azt a babakocsiban séta közben vagy a nappaliban. tudom, más most azt mondja bár ez volna a legnagyobb gond...szerencsére nagyon jó gyerek a lányom (még) úgyhogy nagyjából minden a "terv szerint halad"
2016. aug. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam se volt szülés előtt hogy mi fán terem egy baba, nekem se a környezetembe nem volt pici baba se a családba így közösen tanulunk mindent a kisfiammal, illetve vagy megfogadok egy tanácsot vagy nem.

Olyan már most van amit másképp csinálnék, az biztos hogy nem engednék ennyi látogatót az első hetekbe.

Teljesen ki voltam tőlük idegileg és nem akartam senkit megbántani, na ezen változtatnék mert ebből csak annyi lett hogy estére annyira kimerültem a pici mellett meg a vendégek miatt hogy sírtam állandóan, itt embereltük meg magunkat a férjemmel, muszáj volt szólni hogy kell a magánélet. Azóta minden sokkal jobb!

Ja igen meg hogy a baba nem alszik közöttünk :D Még külön szobája is van, de köztünk alszik, illetve mostanában babakocsiba imád. Próbálkoztunk kisággyal de nagyon igényli a közelségünk, és hát valljuk be mi is férjemmel az övét.. hiányzik ha nincs mellettünk és hatalmas az ágyunk :) Majd ha elkezd kúszni elkezdjük szoktatni, de ez is olyan dolog hogy eltervezem csak előre.. :D

2016. aug. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem volt olyan.
2016. aug. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Magától alszik el a kiságyban. :D

Nem magàtól, mert rajtam, de a kisàgyban alszik utàna.


Viszont az ilyen cikkeket nem szeretem. Na nem a téma zavar, hanem a bevezetõ. 'Majd én felvilàgosítom a leendõ anyukàt!' pfuj, de utálom az ilyen megmondó embereket!

2016. aug. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem is tudom... Nekem eleve a két gyerek között van 9 év majdnem, én se ugyanazokkal az elvekkel futottam neki, hiszen az egyiknél 20 voltam, amikor született, a másiknál meg már majdnem harminc.

A nagynál amit megfogadtam, de nem tartottam be:

- sose fogok vele kiabálni (9 év alatt azért megtörtént már nem egyszer)

- nem fogom magam azon idegesíteni, ha valamit nem eszik meg (amikor egy hétig zsinórban minden kajára azt mondja, hogy "fúj", pedig előtte ő maga mondta, hogy azt szereti, akkor már nem őszinte a mosolyom)


A kicsi most lett fél éves, vele ilyenek voltak:

- nem adok neki cumit (adtam)

- mégis adok neki cumit, akár már a kórházban is, nem érdekel, ki mit mond (nem adtam, csak 3 hetesen, előtte nem mertem, féltem a cumizavartól)

- 6 hónapos koráig kizárólag szoptatni fogom (ezt mondjuk szerintem betartottam, de volt, aki beszólt, hogy én egy héttel előtte elkezdtem kóstoltatni, és meg kellett volna várnom, amíg betölti)

- nem fogom ringatva altatni (este csak így alszik el, ráadásul zenére :D )

2016. aug. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5 honapos, igy meg vannak kiprobalasra varo elvek:) Amik eddig megdoltek:


- Babaobolben alszik maximum mellettunk, azt is max fel eves koraig, utana sajat agyban: sokszor kelt az elejen, es nem aludt el kulon, vagy nagyon hamar felebredt, es az egyuttalvast jobbnak is erzem, 6 honaposan nem hiszem, hogy kulontesszuk.


- Max 8 honapos koraig szoptatom: 1,5 eves koraig minimum szeretnem,


- Csak hordozni fogom, nem babakocsizunk: bar nagyreszt hordozom, mert tenyleg nem marad meg a babakocsiban, idorol idore probat teszek a sulya miatt, hatha.


- Napirendre fogom szoktatni, ne forogjon minden korulotte: minden korulotte forog, napirendunk van, de sokkal rugalmasabb, mint ahogy korabban gondoltam, es maganak alakitotta ki a nagy reszet.

2016. aug. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!