Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » HA program császár lesz,...

HA program császár lesz, akkor is kell menni ctgre nstre?

Figyelt kérdés

Első baba, nem igazán vagyok tisztában a dolgokkal. Doki azt mondta, mindenképp megvárjuk a 38. hetet, aztán meglátjuk. Ilyenkor is kell menni ezekre a vizsgálatokra?

Mik ezek, mit vizsgálnak,milyen gyakran kell menni? Ilyenkor az orvos vizsgál, vagy laboráns? Ilyenkor is kell fizetni a vizsgálati díjat? A kötelező vizsgálatoknál a kórházban nem kellett. Ez is olyan? Én egy másik városba járok terhesgondozásra, mert nálunk nincs szülészet. Terhesgondozás van, akkor lehet, hogy ezeket a vizsgálatokat megcsinálják helyben is? Vagy mindenképp az orvos fogja csinálni? Mert akkor nyilván be kell mennem a másik városba.

Az utolsó hetekben milyen vizsgálatok lesznek még?

Most vagyok 33 hetes.

Bármi hasznos infót szívesen fogadok, ami eszetekbe jut, jó tudni, de nem kérdeztem meg :)


2016. aug. 1. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, kell. Az asszisztens rádteszi a készüléket, ami méri a szívfrenvenciát és a mozgásokat, összehúzódásokat. A doki meg elemzi. Nekem fogadott dokim volt, ezért nem kellett fizetni, de kinél hogy...

Én Budapesten szültem, de agglomerációban lakom. A védőnőm is megcsinálta helyben, elküldte a dokinak. A végén még uh-ra és flowmetriára kellett menni a kórházba, az a keringést nézi a placentában. És a kórházban volt még általános vizsgálat, vérnyomás, labor.

2016. aug. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

38+4 naposan volt a program csaszarom.

Annyival volt most masabb,hogy mar 36hetesen voltam nst-n.

Itt csak a szivhangot nezik,fajasokat nem.azt csak a szuloszoban.

Mikor megmozdul a pici,meg kell nyomni egy gombot.az a lenyege,hogy mikor mozog fel kell ugrania a szivritmusanak.

Fogadott dokim volt.az nst utan mindig jott es ertekelte.amugy szulesznok csinaljak.

Most csak az elsonel vizsgalt,utana meg 2volt.akkor mar nem vizsgalt.mar penzt sem kert.

Csaszar elotti nap be kellett mennem,ugy volt,hogy vert kell kapnom ujra,de szerencsere eppen megusztam igy eltavot kaptam.csak masnap reggel 7re kellett mennem.

Mas vizsgalat nem volt.36 hetesen volt utolso vervetel es uh.

Persze ha nem program csaszar,es tulleped a 40.hetet akkor itt is van aramlas vizsgalat uh-n es magzatviz csekkolas nst utan.

De amugy ezeket most a 3.nal kihagytuk.

2016. aug. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekemmel a 38. héten voltam flowmetrián.
2016. aug. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 38+3-on volt a csaszarom. Ctg-m nem volt, flowmetria es reszletes uh viszont igen. (Maternity)
2016. aug. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

ez a flowm. ez mi? mindenkinek csinálják? 32. uh után van még ilyen nagy labor+vizsgálat? ezt nem tudtam, azt hittem, az volt az uccsó

2 hét múlva megyek legközelebb a dokihoz, biztos mondja majd, hogy mi meg hogy lesz, de azért jó lenne már tisztában lenni a dolgokkal

2016. aug. 1. 20:45
 6/6 anonim ***** válasza:
a flowmetria tudtommal a köldökzsinórvér áramlás, ebből következtetnek hogy nem-e meg van csavarodva vagy ilyesmi, nekem csak akkor nézték amikor a 39.héten sem voltak igazán fájásaim
2016. aug. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!