Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet mondani egy korababa...

Mit lehet mondani egy korababa anyukájának?

Figyelt kérdés

Hogy kell ezt a helyzetet kezelni? Mit mondjak, kérdezzek, tegyek vagy ne tegyek?

Érzelmi analfabéta vagyok, nem tudom hogy kezeljem a helyzetet. Ne értsetek félre, nem magammal vagyok elfoglalva, csak segíteni akarok, de nem tudom hogyan.

Akinek van tapasztalata segítsen légyszíves!

A baba nagyon pici. 60 dekásan jött a világra, a 26. héten.


2016. aug. 3. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Segíts be neki a háztartásba vagy vásárolj be, hogy legalább ezekre ne legyen gondja.
2016. aug. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Attól is függ, hogy te ki vagy, és milyen a kapcsolat. Ha pl. A legjobb barátnőd, testvéred, sógornőd, stb. simán segíthetseu a háztartásban, kimoshatsz, főzhetsz, bevásárolhatsz. Ha távolabbi és csak látogatnál, és csak lelki támaszra gondoltál, akkor más a helyzet.
2016. aug. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
bővebben?
2016. aug. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Személyes tapasztalatom nincsen.

Ha közeli hozzátartozó vagy, szerintem is csak akkor erőltesd a témát.

Egyébkén egyszerűen mondd azt, amit leírtál: "segíteni akarok, de nem tudom hogyan."

2016. aug. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Unokatesóm. Legjobb esetben is hónapokig kórházban lesznek. Bármilyen téren szívesen segítek ha tudok.
2016. aug. 3. 12:22
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

"sok erőt és egészséget! gondolok rátok!" :)

kb ennyit. gratulálni azért félve lehet csak mert, már ha még itt tartanak. vagy ha nem szűk családba tartozol, mert akkor illene megkérdezni emellé, hogy miben tudsz segíteni? :)

tényleg sok egészséget a kis csöppségnek!

2016. aug. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Kérdezd meg, hogy mire van szüksége, biztosítsd arról, hogy segítesz, ha szükséges, és hogy hívjon nyugodtan. Érdeklődj a hogylétük felől. Nagyjából ennyit tehetsz. Ne faggasd, ne nyaggasd, de tudasd vele, hogy szívesen meghallgatod, ha beszélgetni szeretne valakiel.
2016. aug. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Tapasztalatból mondom, hogy nem nagyon tudsz neki segíteni. Biztosítsd róla, hogy gondolsz rájuk, mellette vagy, számíthat rád, de ennyi. Ez egy nagyon kényes időszak, mindenki máshogy dolgozza fel. Ha akar, majd megnyílik.
2016. aug. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Eszter76 ***** válasza:
89%

Szerintem is az a legjobb, ha megkérdezed, hogy tudsz-e valamiben segíteni. Ha szívesen fogadja, látogasd meg a kórházban és vigyél neki, amire szüksége van: gyümölcsöt, sült csirkét, bármit, amit szívesen fogad (legjobb, ha megkérdezed, mert biztosan mások is visznek).

Ha vannak testvérei a picinek, akkor ott is biztosan elkel a segítség.

És van egy ember, akinek lehet, hogy még nagyobb segítségre van szüksége: az apuka. Ő ugyanis lehet, hogy otthon zokog magában két látogatás között, amíg a felesége és a pici babája a kórházban vannak. Ott biztosan próbál nagyon erős lenni, de tuti, hogy rossz neki. Ha jó viszonyban vagy vele, hívd meg pl. ebédre, mert tuti, hogy nem eszik rendesen ebben a helyzetben, pedig az ő erejére is nagy szükség van, vagy ajánld föl, hogy főzöl neki pár napra.

2016. aug. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy hívjon fel, ha beszélgetni akar. Mondd, hogy szurkolsz nekik, és meglátja, minden rendben lesz, túl lesznek ezen is. MOndd, hogy szép a baba, anyjára/apjára hasonlít. Kérdezz: mit mondott a doki, hogy telt az éjszakájuk, tudott-e pihenni, mire van szüksége, vigyél-e be valamit nekik, miben tusz segíteni. Igazából az ő kommunikációjára kell reagálni, úgyhogy előre nehéz megmondani, mit mondj.
2016. aug. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!