Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás ilyen anyagi...

Gyerekvállalás ilyen anyagi helyzetben?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, a férjem 34. Mindketten általános iskolai tanárok vagyunk, kettőnk nettó fizetése együtt kb 300.000/hónap.


Albérletben élünk, a fizetésünk felé elmegy a lakásra mega rezsire, így kb havi 10-15 ezret tudunk megspórolni. Megtakarításunk kb. 400.000 Ft van, amit szükség esetére tartogatunk.


Már mindketten betöltöttük a 30-at és tényleg nagyon szeretnék babát. De mindenhonnan azt halljuk, hogy albérletbe ne vállaljunk gyereket.


Úgy látszik, az anyagú helyzetünk nem nagyon javul majd a közeljövőben sem, szóval inkább most vállalnánk első gyereket, mint 40 évesen ugyanilyen körülmények között.


Szerintetek? Volt már valaki hasonló helyzetben?


2016. aug. 4. 13:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Ha szeretnétek gyermeket, akkor nem tudom mire vártok. Az albérlet ma már nem akadály, nagyon sok fiatal magyar nem tud házat, lakást venni, építeni, nem kap mindenki milliókat a szüleitől, az önerőt összeszedni meg nem kis idő. Én a helyetekben most vállalnák gyereket. Sokan ebből kevesebből is nevelnek gyereket, havi 300 ezer Ft bevétel ma már nem is rossz. Diplomások vagytok, tanárok, van megtakarításotok, szerintem simán belefér.
2016. aug. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

Nem ti lesztek az első pedagógus házaspár, akik albérletbe vállalnak gyereket. (Bezzeg a régi szép idők, mikor volt szolgálati lakás a tanároknak...)

Ha mindenki azon parázna, hogy mit gondolnak az emberek, meg meglegyen "minden", talán évente 20-30 baba születne tervezetten.

Ráadásul ahhoz még túl fiatalok vagytok, hogy most elkönyveld, hogy albérletben is fogtok megöregedni. A babavállalás csak kis kitérő, és onnantól tovább lehet dolgozni, gyűjtögetni, és hajtani a saját lakásért.

2016. aug. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Általános iskolai tanárként azért ti is látjátok, hogy sok gyereket vállalnak a szülők ennél lényegesen rosszabb anyagi (meg egyéb) helyzetbe.
2016. aug. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

[link]


Az ilyenek teljesen kétségbe ejtenek...

2016. aug. 4. 13:38
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én vállalnék. Sőt mi is most tervezzük az első babánkat úgy, hogy most tervezzük a tényleges összeköltözést (jelenleg az egyetem és a munka miatt ingázunk). Egyetemi hallgató vagyok, több ösztöndíjam van, párom kifejezetten jól keres. PhD képzésre megyek, ami négy év, és nem túl nagy pénz, ráadásul hallgatói jogviszony, szóval nem járna a diplomás gyeden túl semmi. 32 éves lennék rezidens orvosként, mire jogosult lennék egyáltalán valamire. Várjak addig, miközben a vérszerinti nőrokonaim fele PCOS-es és endometriosisos, vagy "csak úgy" meddő? Fenéket. Biztos lesz állásunk, és szinte kizárt, hogy éhen halnánk vagy utcára kerülnénk a gyerekkel. A többit pedig meg lehet oldani.


Én ugyanilyen anyagi körülmények között születtem, mindenem megvolt. Ha szeretnétek, vágjatok bele.

2016. aug. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Bocsi a szóismétlésért, remélem érthető, tehát párhuzamosan tervezzük a kettőt :)
2016. aug. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Azt nem értem a lakásra hogy megy el annyi. Mi hárman 220-bol megélünk albérletben,rezsivel és úgy hogy kétszer 10ezer tankolás is benne van,meg azért mászkálunk is sokfelé,no meg van nasi is,üdítő stb. Most jön a tesó majd és harmadikat is tervezünk.
2016. aug. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7.! Mondjuk azért, mert lehet, a kérdezőék olyan településen vagy pl. a fővárosban laknak, ahol lazán elkérnek ám ennyit az albérletért. :)
2016. aug. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én Angliában lakom, itt az emberek 80 százaléka albérletben él, Amerikában ez a szám még magasabb, Németországban úgy szintén. Ennyi erővel soha senki nem vállalna gyereket, nincs az albérlettel semmi gond! Benne vagytok a korban, van diplomátuk, tanár mindig kell, Az iskolai szünetek is meglesznek oldva, tehát akkor mi akadálya?

Amúgy meg kinek mi köze hozzá hogy ti albérletbe válalltok gyereket ? Magatokkal foglalkozzatok, ne más véleményével, 30 évesn ki tudja lehet évek mire összejön egyáltalán a gyerek.

2016. aug. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a fővárosban 150 ezer rezsivel együtt nem kirívó. Nézegettem múltkor a lakáshirdetéseket, 30 nm-es lukakat adnak ki 130 + reizs + 2 havi kaució, és egy lepukkant, félig bútorozott lakás... Meg vannak veszve. De az agglomerációban is látok hasonló árakat.
2016. aug. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!