Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért bánt? Van egy kétéves...

Miért bánt? Van egy kétéves fiam. Előszeretettel rugdos, markol a hajamba, néha csíp. Mi tehetek?

Figyelt kérdés

A harapásról szerencsére leszokott. Soha nem bántottam/fenyítettem fizikálisan, maximum erősebben megfogtam a kezét, pl mikor le akart szaladni a járdáról. Az apja sem bántja. Közösségbe nem jár (úgy értem bölcsibe), játszótérre, játszóházba igen, a többi gyereket nem bántja.

Miért pont engem? Le fog róla szokni? Mindig elmondom neki, h anyának ez fáj, nézd, milyen lila lett (elég érzékeny a bőröm, minden meglátszik rajta). Érti is, h mit jelent az, h fáj. Tudok valamit tenni még azon kívül, h ezt mindig elmondom, megmutatom neki?


2016. aug. 5. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, lehet kegyetlenül hangzik, de mikor az én hajamat húzta, gyengén, de tényleg gyengén húztam az ő haját, és elkezdett sírni, hogy ez neki fáj, majd elmagyaráztam, hogy anyu ugyanezt érzi, és leszokott róla.


A saját bőrén kell megtapasztalnia, persze gyengén és óvatosan.

2016. aug. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, lehet, h kipróbálom, már nagyon tele van a hócipőm, h én vagyok a boxzsák...
2016. aug. 5. 12:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Mutasd meg neki hogy mennyire fáj.Sokkal gyengébben persze.Dehát ha meg húzza a hajad akkor de is húzd meg egy picit hogy anyának/anyunak ez ugyan így fáj.Szerintem megérti és.lefog erről szokni.Ha megkérdezi hog y miért csináltad akkor én ezt mondanám:

Anya ugyan ezt érzi amikor meghúzod a haját.Az gondoltam ha tudod hogy milyen ez akkor nem fogod többet csinálni.Érted?(De persze kedvesen)

Majd írj hogy mit értél el.

2016. aug. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, a következő akciónál kipróbálom akkor ezt. Végül is, arról is sikerült leszoktatni, h a macskát szadizza, fura, de ott hamar megértette, h fáj neki. Vagy lehet, h amikor nem láttam, a macska ledurrantott neki egy sallert és azért...
2016. aug. 5. 13:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Elmondod, hogy fáj, és mit csinálsz? Semmit? Elveszed a kezét és folytatja? Mitől hagyja abba?

Én pár hónapos korától kezdve rászóltam, hogy nem szabad. Ha bepróbálkozik megfogom a kezét, és nem engedem el, ha ütni/cibálni akar. A lábát is lefogom ha rugdos. Ha erre sem hagyja abba otthagyom(persze otthon csak, és nem önveszélyes tevékenység közben). Ez bevált eddig. Eszembe sem jutott vissza húzni a haját vagy ilyesmi. Tudja mi az, hogy "fáj" anélkül is.

Neki elég büntetés, ha otthagyom.

2016. aug. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én is otthagyom, ma pl a meseolvasást hagytam abba emiatt. De én azt szeretném, ha végképp leszokna róla - ezért kérdeztem, h elmúlik-e előbb utóbb, lehet e valamit tenni, h hamarabb túl legyünk ezen a korszakon.

Nyilván nem úgy kell elképzelni, h jön a gyerek utánam és csépel :D

2016. aug. 5. 13:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen korszak.Jó hosszan tartott,sajnos.

Nem bántottuk soha,nem adtuk vissza a karmolásokat,ütéseket.

Mindig megkérdeztem, hogy miért csinálta,mitől lett mérges.Rám haragszik? Valami nem sikerült? Ahogy egyre jobban tudta magát kifejezni,csökkentek az akciók.Viszont a játszón verekszik,annak nem nagyon tudom az okát,de bízom benne,hogy az is hasonlóképp lecseng.

2016. aug. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!