Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg semmit nem tehetek?

Tényleg semmit nem tehetek?

Figyelt kérdés

Suliba járok, összejöttem egy lánnyal, és jött ami szokott.

A probléma az volt hogy én mindig védekezek, de előfordul ugye hogy kiszakad, ez előfordult nálunk is párszor, de ilyenkor mindig kifizettem azt a bogyót amit ilyenkor be kell vennie, de most közölte hogy terhes és megtartja és hogy vállaljak felelősséget.

Amikor felháborodtam hogy de ezt hogyan, egy idő után bevallotta hogy sosem szedte be azt a tablettát mert félt hogy baja lesz (no comment)

Én mindent megtettem azt hiszem amit megtehettem, de mégis terhes.

A kérdésem az hogy tényleg nincs kiskapu, tényleg nem szólhatok bele se örökbe adásba, se abba hogy ne őnála legyen, vagy pláne abba hogy meg szülessen egyáltalán az a gyerek? Csak annyit tehetek hogy befogom és fizetek és néha láthatom de akkor is el kell viselnem a kedves anyukát mert el se vihetem nyilván arra az időre?


2016. jan. 20. 16:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

25 éve élek nemi életet, a babagyártás időszakát kivéve mindig óvszerrel védekeztünk, és soha nem szakadt ki a gumi. Egyszer sem. Úgyhogy érdekelne, hogy mégis hogy az istenben tudod rendszeresen kiszakítani...


Egyébként igen, vállald a felelősséget. Ha szexelni volt eszed, akkor védekezni is lehetett volna.

2016. jan. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Azzal, hogy szexeltél vele vállaltad a kockázatot, erre nincs mit mondani. Fizetni kell, ha nála lesz elhelyezve, de ha te akarod nevelni nyilván indíthatsz pert és a bíróság majd eldönti. Ha nagyobb lesz láthatod az anyuka nélkül is.
2016. jan. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%
Nem szólhatsz bele, a gyermek megtartásába, sem örökbe adásába. Apai elismerőt tehetsz vagy megtagadhatod, akkor a nevedre sem kerül a gyermek, és gyermektartási kötelezettséged sincs, valamint semmilyen kapcsolattartási vagy egyéb jogod vele kapcsolatban. Ez a törvény.
2016. jan. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, én is évekig védekeztem óvszerrel, sose volt gond, akkor lett gyerekünk, mikor akartunk.
2016. jan. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

3, ne írj baromságokat


1, Elvileg bele szolhatsz, gyakorlatilag viszont egyedül a nőnek van döntési joga.

2, Ha valóban a tied, érdemes apasági nyilatkozatot tenni, ezzel megsporolod az apasági per költségét.

3, A nevére venni nem kötelező, nem is kotelezhetnek rá.

4, A jogaiddal elhetsz -Pl kapcsolattartas- a kotekezettsegeidet teljesítened kell-tartásdíj.

5, Ha nem teszel apai elismero nyilatkozatot, az anya apasági pert indít, ahol DNS tesztre is sor kerülhet, így hatalmas összeg lehet a perkoltseg. Tehát nem a nyilatkozat megtétele múlik, hogy lesznek e kotelezettsegeid

2016. jan. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem mondom hogy sokszor fordult elő, talán két három alkalommal fél év alatt, az utolsó ilyen talán egy hónapja volt, elvileg azóta terhes, de azzal hogy kiváltottam a receptjét és a kezébe adtam azt hiszem mindent megtettem ami a védekezéshez hozzátartozik, nem hittem hogy végig is kéne néznem ahogy beveszi.

Tehát azt hiszem nem én voltam felelőtlen, hanem ő amikor kifizettette és nem vette be, nem mérlegelve hogy teherbe eshet ha nem teszi.

De bíróságon kötelezhet apasági tesztre tehát ez alól nem bújhatok azt hiszem így ki.

Mindenképpen hozzá kerülne ha megszülné?

2016. jan. 20. 16:58
 7/17 anonim ***** válasza:
Hát nézd, ha eleve nem akarsz gyereket, akkor nyilván nem akarod nevelni se. Vagy tévedek? Apai elismero nyilatkozat nélkül igencsak csökkennek az esélyeit egy gyermekelhelyezési pernel -mondjuk amúgy se sok lenne, hiszen ephacsak nem alkesz vagy drogfuggő, kizárólag, hogy egy újszülöttet elvennenek az anyjától. Hány évesek vagytok?
2016. jan. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A bíróságot nem érdekli hogy adtál-e neki esemény utáni tablettát vagy se, ez egyáltalán nem fontos. Ennyivel senki nem fizetne tartásdíjat mert mindenki azzal védekezne hogy nem tehet róla h a nője nem vette be az esemény utánit.. egyébként elárulom, hogy ha bevette volna akkor is lehetne terhes uh mindegy. A lényeg hogy terhes a barátnőd, és ha megszületik a baba, neked kötelezettségeid lesznek, mint apa, amiket már fentebb is leírtak.

De egyébként azt hogy gondoltad hogy konkrétan beleszólsz hogy ne szülessen meg? Erőszakkal elveteted tőle a babát vagy hogy? A döntés a nőé (szerencsére) ilyen esetben.

AZ nem 100 %, hogy a nő kapja a gyerekfelügyeletet, de általában igen, főleg ha te nem is akarod, akkor nem fogják a "nyakadba varrni" a gyerekfelügyeletet, csak tartásdíjat kell fizetned.

2016. jan. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom hogy nem akarok gyereket csak nem most csak elsős egyetemista vagyok, mire munkám lesz meg otthonom...

De ha lesz akkor még inkább nem akarom hogy egy ilyen felelőtlen lány nevelje, kedves meg minden de szétszórt és kiszámíthatatlan, szerintem ő se tudja milyen felelősség lehet egy gyerek, meg komolyan mire szülné? A szüleinknek? Mert egyedül meg nem oldanánk ezt.

Az meg hogy fizetek neki havonta oké az egy kényelmes megoldás nekem, de tényleg éretlen és felelőtlen, mi van ha megunja, mi van ha úgy dönt élni akar nem sírást hallgatni, én nem akarok ezután vele élni, de rá nem bíznám a gyerekemet.


És az érdekli a bíróságot hogy azt sem tudja mit kezdjen az életével, minek tanuljon, miből akar megélni?

Hogy a szüleim biztosan támogatnak jól szituált család vagyunk, saját vállalkozással amibe valószínűleg én is bele fogok szállni, míg ők gyári munkások (nem nézem le de van különbség, és szerintem egy ember azért tehet hogy ne három műszakban szalag mellett végezze) (ezért a véleményért utál a családja tehát nem is hiszem hogy engednék látni azt a gyereket)

Szóval ha eltekintünk attól hogy ő az aki terhes meg szül, meg én nyilván csak babakaját tudnék neki adni akkor oda lyukadunk szerintem ki hogy jobb helyen lenne nálam mint nála.

2016. jan. 20. 17:43
 10/17 anonim ***** válasza:

GOndolom a lány is egyetemista ahogy te is, ilyen szempontból a bíróság egyenlőnek lát titeket, de általában az anyának ítélik, persze te is "harcba" szállhatsz a gyerekért. Az nem fontos hogy az ő szülei gyári munkások, a tiéd meg többet keresnek...

Olyan viszont nincs hogy nem engedik látni a gyereket, ha a bíróság az anyának ítéli is, akkor is neked van láthatási jogod, amit nem tagadhatnak meg tőled.

De mindenképp beszéljétek meg ezeket a dolgokat a lánnyal. Mért nem akarsz vele élni? Nem szereted, de d*gni jó volt? Egyébként egyetem mellett is lehet munkát vállalni, levelezőn tanulni. Ha te be tudnál szállni a családi vállalkozásba az is jó lenne. Az sem érdekli a bíróságot, hogy szerinted szétszórt a lány. Egyébként neki is össze kell szednie magát ha gyereke lesz, de mivel nincs munkátok még ezért nyilván a szüleitekre lesztek hagyatkozva.

De mondom, jobb lesz ha ezeket megbeszélitek.

2016. jan. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!