Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkahelyemről tegnap azonnali...

Munkahelyemről tegnap azonnali hatállyal elküldek, amikor bejelentettem, hogy kismama vagyok, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Veszélyes festő üzembe dolgoztam, 2 hónapja voltam a cégnél, próbaidő alatt, voltam most 6 nap táppénzen, amig elintéztem a védőnőt, orvost... Tegnap mentem fel az irodára és közölték, hogy a papirjaim már kivannak postázva! A táppénzt azt mondták nem fogják kifizetni! Ma voltam a munkaügyi központba, ott álláskeresőnek nem vettek fel, mert ugyse tudnék kismamaként dolgozni, de hivjak fel egy jogászt a táppénz miatt. Valami ötlet? köszönöm 10hkm

2016. márc. 8. 11:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%
Mivel próbaidőn voltál, jogszerűen jártak el, nem tudsz mit tenni.
2016. márc. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
91%
A táppénz viszont jár, de az elbocsátás jogszerű volt, próbaidő alatt nem kötelesek indokolni.
2016. márc. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
89%
Próbaidőn voltál, jogszerűen küldtek el.
2016. márc. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
72%
Meddig lettél volna még próbaidőn?
2016. márc. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%
A tappet nem a munkáltató fizeti ki, hanem az OEP, úgyhogy teljesen jogosan és helyesen jártak el
2016. márc. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
63%

sajnos ez ilyen, elküldhetnek :(

mennyit dolgoztál az elmúlt 1,5 évben?

olyan nincs, hog nem vesznek fel álláskeresésire, ha van 3 év ledoglozott időd akkor jár a 3 hónap álláskeresési járadék!

2016. márc. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
2 év 4 hónap folyamatos munkaviszonyró van papirom, nem régen váltottam munkahelyet, és 3 hónapos próbaidővel voltam itt. a tápplnzes papirt kinek adjam akkor le? Küldjem az oep.nak?
2016. márc. 8. 11:30
 8/30 anonim ***** válasza:
59%
Miért nem vártad meg a terhesség bejelentésével a próbaidő lejártát?
2016. márc. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
86%
Egyszerűbb és gyorsabb is, ha személyesen viszed be az oephez
2016. márc. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
72%

Próbaidő alatt elküldhetnek. Betegszabit nekem se fizetett a cégem (nekem a lányom került kórházba,ki is rúgtak azonnal,de elmentem tp-re előtte még),én munkaügyi bíróságra mentem emiatt,most megyek még hiánypótlásra,plusz én a navnál is eljárást indittattam ellenük,mert kiderült másra jelentettek be,mint a szerődésen,igy kb harmada tp-t kapok csak. De én nem voltam már rég próbaidős.

A központnak fel kel lvennie,amúgy sincs közük hozzá,ha várandós vagy.Én tegnap jelentkeztem be,9 hetesen.És megyek dolgozni majd nemsoká,igaz az protekcióval lesz,de ettől független miért ne jelentkezhetnél be...

2016. márc. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!