Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet keresztszülő olyan...

Lehet keresztszülő olyan személy, aki nincs megkeresztelve?

Figyelt kérdés
Legszívesebben olyat választanék,aki meg van keresztelve és azèrt vallásos is, de egy házaspár egyik tagjáról van szó,tehát ketten kellene felkérni őket. Református lesz a babánk.
2016. aug. 5. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
mi katolikusok vagyunk, nálunk ún. keresztelési tanút lehet választani keresztszülő helyett, és akkor ebben az esetben nem kell hogy meglegyen keresztelve...de erősen indokolni kell...csak nem láttuk értelmét, mert végül is mi értelme, ha nem gyakorolja a vallást, akit választunk...ezért aztán olyat választottunk aki gyakorló hívő és egyben családtag
2016. aug. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

teljesen pap/lelkész függő.

testvérem nincs megkeresztelve és keresztanya...

én nagyon szerettem volna, ha református lelkész keresztelte volna meg a gyerekemet, elméletileg ismerhetne, sokat jártam a templomba, gyerekkoromban énekeltem a kórusban, mégis azt mondta, hogy legkorábban 3.,5 éves korában kereszteli meg miután fél évet járt hozzá hittanra. mellesleg azt úgy, hogy előtte egy évet mi a férjemmel házas oktatásra...

bementünk másnap a rómaiba, egyből kaptunk időpontot, 2 kérés volt, hogy a keresztszülők keresztlevelét adjuk le (tehát nekik azoknak kell lenniük) és tegyünk ígéretet... :)

2016. aug. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Mi katolikusok vagyunk ugyan, de vannak keresztgyerekeink is, és van, ahol én vagyok az egyik (vallásos), a másik pedig nincs megkeresztelve, ekkor ő a keresztség tanúja, persze "tiszteletbeli" keresztapának tekinti mindenki, a lényeg, hogy legalább egy vallásos legyen, tehát egy ilyen "vegyespáros" abszolút oké.
2016. aug. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Református lelkész (és anyuka) vagyok.


Minimum egy szülőnek és egy keresztszülőnek kell megkereszteltnek, konfirmáltnak (reformátusnak) lennie.

Csak így van értelme az keresztelőnek.

A házaspár kereszteletlen tagja is lehet keresztszülő, ha a házastársa gyakoroló református, de érdemes felhívni a figyelmét arra, hogy keresztszülőként fogadalmat kell tennie, s ha ezt komolyan akarja venni, nyugodtan jelentkezhet ő maga is felnőtt konfirmációra (ezt egyébként mindenki szeretni szokta, életemben nem találkoztam olyannal, aki megbánta volna ezeket az érdekes, beszélgetős felkészítő alkalmakat és magát a konfirmációt).


A keresztelőn az alábbi fogadalmat kell tenni:


Akarjátok-e, hogy gyermeketeket a keresztség által az Atya-Fiú-Szentlélek Isten közösségébe, a keresztyén anyaszentegyházba befogadjuk?

- AKARJUK -


Ígéritek-e, fogadjátok-e, hogy gyermeketeket úgy nevelitek és neveltetitek, hogy majd ha felnőtt, a konfirmáció alkalmával, ő maga önként tegyen vallást a Szentháromság Istenbe vetett hitéről a gyülekezet előtt?

- IGÉRJÜK ÉS FOGADJUK -


Beszélgessetek el arról, hogy ezt ebben a formában szeretnétek-e, vállaljátok-e.

2016. aug. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

Katolikusok vagyunk a férjemmel.

A szülő falumban kereszteltük a lányunkat,( kis falu) az atya tehát tisztában volt vele hogy tesóm nincs megkeresztelve.

Ő nem hozta fel hogy így nem lehet, én meg nem firtattam...

Így tesóm lett a keresztapa 😉


Szerintem is pap függő a dolog

2016. aug. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Felénk nem lehet. Érdekes is lenne...
2016. aug. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
na megint le lettek pontozva a valaszadok...csak tudnam mi a fenenek nyitja meg a kerdest aki zsigerbol utalja a keresztelkedes temat...nem muszaj am elolvasni.
2016. aug. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!