Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A római katolikus pap miért...

A római katolikus pap miért szorgalmazza azt egy felnőtt esetében, hogy a keresztszülő és a bérmaszülő lehetőleg két különböző személy legyen?

Figyelt kérdés

Eddig úgy tudtam, hogy most már elfogadott az, hogy a keresztszülő és a bérmaszülő egy személy felnőtt katolizálás esetén.


Továbbá, abban az esetben, ha a két személy különböző, felnőtt esetén kiszolgáltatják a három bevezető szentséget egyszerre?


2014. márc. 27. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem miért kell felnőtt esetében keresztszülő. Én úgy tudtam, hogy a keresztszülő kskorú keresztelés esetén fontos, mert felelőséget vállal, hogy támogatja a gyermek szüleit a gyermek vallásos nevelésében. De mivel egy felnőtt már felelőséget vállal saját magáért és gondolom alapos felkészülés után hozta meg a döntést, hogy megkeresztelkedik. Így nincs szerepe a keresztszülőnek.

Hogy bérmaszülő miért kell? Sosem értettem.

2014. márc. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszadó!


Minden bizonnyal te nem vagy katolikus.

Én hibáztam, de most javítom magam:


A kérdésemre római katolikusok válaszát várom.

2014. márc. 27. 21:56
 3/5 anonim ***** válasza:
41%
Gondolom azért, hogy minél több embernek kelljen bemennie a templomba, hátha ezzel is nő a keresztény bárányok száma...
2014. márc. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De kedves kérdező római katolikus vagyok, sőt 13 évig plébániai hivatalban dolgoztam. Ezért írtam, hogy felnőtt keresztségnél nem kikötés a keresztszülő.

De lehet, hogy papja válogatja.

2014. márc. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a válaszod alapján nem gondoltam volna, hogy annyi időt töltöttél plébánián.

Ezt úgy értem, hogy "támadást" éreztem a válaszodban a "soha nem értettem" stb. kifejezések miatt.

Elnézést!


13 év alatt én megkérdeztem volna, hogy miért kell egy keresztszülő felnőtt esetében is, továbbá egy bérmaszülő.


Amennyit eddig megértettem belőle:

Keresztszülő azért kell, hogy legyen mellette valaki, aki a hitben felnőtt. A Bibliában is van olyan igevers, amely rámutat, hogy nem az életkor, hanem a hitélet számít.

Pl. én hálás vagyok azért, hogy felnőttként, saját döntésből katolizálhatok és találtam egy olyan keresztényt, aki a hit- és lelki életben képes segíteni, vezetni.


A bérmaszülő pedig a megerősítést jelenti, ami ugye a katolikusoknál szintén a bevezető szentségek egyike.


Köszönöm szépen a válaszokat!

2014. márc. 28. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!