Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a mai...

Mi a véleményetek a mai mesékről? Csak szerintem nem valóak gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Szóval nézegettem a Cartoon Network meg a Nickelodeon meséit és egyik- másik rajzfilm nem szól semmiről, sőt van amelyik egyenesen undorító. Ott van Kalandra fel, Gumball és társai. Csak szerintem nem valóak ezek kis gyerekeknek? Oké, még a nagyobbak megnézik őket, bevallom, volt ami engem is lekötött, de a többség unalmas.


U.i: Nem provokatív kérdés.



2016. aug. 8. 10:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
A CN és társai valóban nem, de ne vegyünk mindent egy kalap alá. A mai mesék közt is vannak nagyon jók, csak jó helyen kell keresni.
2016. aug. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%

Cartoon Network és társai szerintem nem igazán gyerekeknek készülnek. Mi középiskolás korunkban voltunk rákattanva a CN egy-egy sorozatára. Szóval ilyen nagy gyerekeknek való inkább :) De van, ami még felnőttként is tetszik :) De egy-két mese annyira morbid, hogy nem tudom elképzelni, hogy ez kicsiknek jó lehet.

Mondjuk nekem semmi mai mese nem igazán tetszik, pl. Bogyó és babóca és társai.

Régi magyar meséket szeretem, azok szerintem inkább valók gyerekeknek, Nagy ho-ho-ho horgász, Pom-pom, Frakk, stb. Disney mesék közül is vannak jók.

2016. aug. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem eleve nem való Cartoon Network, meg Nickelodeon egy kisgyereknek.

Fiam 3,5 éves, csak M2, vagy Minimaxot néz.

AMúgy a mai mesékkel nincs baj, ha megfelelő korosztály nézi.

Pl: Bogyó Babóca, Dino vonat, Traff Park, Tickety Toc, Peppa Malac... Csak hogy néhányat említsek a fiam által nézett mesékből. Semmi baj velük. Aranyosak, egyszerűek.

2016. aug. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
31%

Én most várom az első babámat. Rokonok, ismerősök látom hogy nevelik a kis gyermeküket, a modernebb meséket nézik...stb. Én ennek ellene vagyok szerintem egyáltalán nem olyan jók mint a régebbiek.

Sokkal jobb és izgalmasabb pl. a Tom&Jerry, Hófehérke, Hupikék Törpikék...stb.

Na én ilyeneket fogok vele nézetni. Ha nincs a tv-ben akkor majd interneten nézem vele mert ezeket én is szeretem. :)

2016. aug. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Vilcsianyuja ***** válasza:
62%
A JimJam és a Nick Junior egész jó kis meséket ad. Azok kifejezetten kisgyerekeknek valók. Jó, én felnőttként elég soktól viszketegséget kapok, de nem is nekem szólnak :) A Nickelodeon már csak a tinisorozatai miatt is betájolható, kiknek szól. A Cartoon Network nézhetetlen okádmány. A Minimax szélesebb korosztálynak válogat, de az is inkább a nagyobb gyerekeknek szól szerintem. Az M2 úgyszint. Persze jó találkozni az ősrégi mesékkel rajt, de mai szemmel már nem értem, mit szerettem gyerekként Pimpán :) Szóval, ha nálad nem elérhető az általam ajánlott két adó, marad a Youtube és a DVD-k (netán a letöltések, egyéb online videómegosztók), ha normális mesét szeretnél nézetni a gyerekekkel.
2016. aug. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
56%

"Sokkal jobb és izgalmasabb pl. a Tom&Jerry, Hófehérke, Hupikék Törpikék."


Hát ezek sem kisgyereknek való mesék.

Tom&Jerry: folyamatosan felrobbantja, lelövi, összedarabolja, összelapítja, megfagyasztja... Jerry Tomot.

Hófehérke: A mostoha ki akarja vágatni a lánya szívét, majd boszorkány formában meg is akarja mérgezni.

Hupikék törpikék: Hókuszpók el akarja kapni a törpöket, hogy megfőzze, és megegye...


Nem 2-3 évesnek való mesék.

Szerencsére kisfiam nem is szereti ezeket (Tom&Jerryt nézi, de nem köti le annyira)

2016. aug. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
52%

Sok rajzfilm nem gyerekeknek készül, erre legjobb példa a Famili Guy pl, pedig van amikor hétvégén délelőtt, délben is leadják, csak kisípolják a csúnya szavakat.


Sajnos úgy látom, hogy van a másik véglet, mikor abszolút hül.yének nézik a gyereket, ilyen pl. a Bubbi guppik (vagy mi a frász), attól agyvérzést kapok, és szerencsére a gyerekek se szeretik.


Nálunk az ismeretterjesztő csatornák népszerűek nagyon, a Davinci Learning, Animal Planet és társai, illetve a gyerekek is szokták kérni, hogy mikor mit keressek nekik a neten.

Vannak régi mesék, amiket szeretnek, és van amit nem.


Új mesékből is van pár, amit szeretnek, és nekem sincs vele bajom. Általában felügyelettel néznek tévét, tehát látom és hallom, hogy mi megy, és ha szükségesnek érzem, akkor cenzúrázok.

2016. aug. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Az általad felsoroltakat nem ismerem, viszont vannak ma is nagyon jó mesék. Az enyémek most épp az Agymanókat nézik, szerintem zseniális. A Hófehérkétől viszont sokkot kaptak, négy jelenetet kellett áttekernem, olyan félelmetes volt. Soha többet.
2016. aug. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem vannak jó mesék, de már azok is mások, mint a korábbiak. Változnak a dolgok, már a mesék sem olyanok, mint régen. Ez van...
2016. aug. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
A Minimax és az M2 tényleg nézhető :) nálunk a Hófehérkével nem volt gond. Régebbi meséket is szívesen néznek a gyerkőcök, pl.népmeséket, Frakk a macskák réme pedig egyenesen favorit :D
2016. aug. 8. 13:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!