Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha kicsi korában szeret...

Ha kicsi korában szeret könyvet nézegetni, mesét hallgatni, akkor valószínűleg rendszeresen olvasó felnőtt válik belőle?

Figyelt kérdés

Most óvodás,naponta minimum 1 órát igényli hogy olvassunk neki,ezen kívül önállóan is előveszi a könyveket,amit tud kívülről,azt elmeséli magának.

Akinek hasonlóan érdeklődött a gyereke a könyvek,mesélés iránt, hogyan változott ez az évek alatt?Kisiskolásként is szívesen olvasott még?


2016. aug. 8. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a kettő nem feltétlen következik egymásból :)


az nagyon jó, hogy szereti, ha olvastok neki, de egyáltalán nem biztos, hogy pl. kamaszként is szeretni fogja, ha olvasnak neki, vagy önmaga szeretni fog olvasni.


De én pl. fura példa vagyok: nemigen szerettem olvasni iskolás koromtól, kötelezőket sosem olvastam, már csak dacból sem, mert bosszantott, hogy kötelező. Ehhez képest, amint kikerültem a középfokú oktatásból, falni kezdtem a könyveket. Főiskolás koromban és utána is rengeteget olvastam.

2016. aug. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Lényegében ez volt a kérdés,hogy mennyire apad a lelkesedés, ha magának "kell" olvasnia.:)

Nekem nem meséltek.Kisiskolásként sem szerettem meg,a Kis herceg külön fájt,és feldolgozhatatlan volt.Középiskolában történhetett valami,onnantól olvastam sokat,sokfélét.

2016. aug. 8. 13:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem (csak) ezen múlik. A fiam pl. nem szerette igazán, ha mesét olvastunk neki. Időnként meghallgatott egyet-egyet, de naponta nem kérte, és ha ajánlottuk neki, sokszor mondta, hogy nincs kedve hozzá. Ehhez képest most volt másodikos, és a tanév során önállóan 16 könyvet olvasott ki, nem is rövideket, mert köztük van a Harry Potter első négy része például, most Ruminit olvas (a harmadik résznél tart), és ehhez hasonló könyveken van túl.

Szerintem főleg azon múlik, hogy

- milyen technikával tanul meg olvasni: sokféleképpen tanítanak olvasni, nem minden gyereknek jön be ugyanaz. Ha jó a technikája, nem küszködés neki az olvasás, akkor szeretheti a könyveket. Sajnos sok felnőtt is van, aki képtelen többoldalas szövegeket élvezettel olvasni, mert maga az olvasás köti le a figyelmüket, nem a tartalom.

- könyvszerető-e a család: a mi családunkban a könyvolvasás "menőnek számít", a fiam is büszke rá, hogy ennyit olvas, számon tartja, hány könyve van, figyeli azt is, hogy mi mit olvasunk, és várja, hogy nagyobb korában ő is elolvashassa. Pedig amúgy nem egy kis stréber gyerek, nagyon is mozgékony, inkább rosszcsont, de nála ez a könyvszeretet már az identitásának a része, családi dolog, mint ahogy a borzalmas énekhang is :D

- milyenek az első könyvélményei: Na ez szerintem elég meghatározó. Emlékszem, a fiamnak először Báling Ágnes: Szeleburdi család c. könyvét adtam oda, leginkább a szövegértést akartam vele gyakoroltatni, elolvasott egy részt, utána kérdéseket tettem fel neki. A második alkalom után kérte, hogy inkább hadd olvassa tovább, kérdések nélkül, mert neki ez nagyon tetszik :) Ha olyat adtam volna a kezébe, ami nem jön be neki, valószínűleg nem is akart volna újabb és újabb könyveket.

2016. aug. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!