Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit láttok a környezetetekben,...

Mit láttok a környezetetekben, melyik a gyakoribb szülői hozzáállás?

Figyelt kérdés

Az egyik a korhoz mérten önállóságra nevelésre törekvés, vagy a gyerek "babaként" tartása minél tovább?


Totyogósoknál például arra gondolok, hogy az egyik típus hagyja, biztatja, hogy próbálkozzon egyedül öltözni, egyedül enni, és ott segít csak, ahol már az életkori készségek elfogytak.


A másik típus kiszolgálja, babusgatja a már relatív nagyobb gyereket. Akár 4-5-6 évesen is ő öltözteti, minél későbbre próbálja tolni az önállósodást. Ez sok területen megnyilvánulhat, de mindig az szembetűnő, hogy az életkori képességek nincsenek kiaknázva, a szülő nem tud kilépni a csecsemőkorban kialakított szemléleten.


2016. aug. 12. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Mi az elso tipus vagyunk. Onkentelenul onallosagra osztonoztuk a gyereket mar az elejetol, ugy, hogy hozza alkalmazkodtunk, de az uj rendszer kozos volt es igyekeztunk betartani.


A noveremnek van egy 6 eves lanya. Meg mindog babonak szolitja, folyton csinal rajta valamit. Bocs, ha ez hulyen hangzik, de olyan, hogy fesulgeti, magahoz veszi mindig. Ezt nem tudom jol leirni, latni kell.

2016. aug. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Nemigen látom át a környezetemben a módszereket, viszont a bölcsis gondozók jelezték, hogy sok anyuka kiszolgálja a gyermeket, pl ne mossam meg a kezét, mert nézzem csak, milyen ügyesen mossa egyedül? És tényleg kinyomja a foly.szappant, markolássza a sima szappant, vizet nyit, zár, dörzsöli a kezét, leakasztja a törölközőt töröl és visszaakasztja, tudja a jelét..és 25 hónapos korátol láttam.

Szólnak is hogy hagyjam letolni a gatyót le-fel venni a cipőt mert a gyermek is örül és hisz magában, a képességeiben.


Én meg még ott tartottam hogy ki hitte volna mikre képes, pedig pártolom az önállósodást, de mindenesetre jol jött szakmabeliek segítsége.

Olyan gyorsan nőnek hogy nem lehet követni :)


Amiben toppon vagyok hogy eloszlassam a félelmeit, biztatom hogy egyedül is megy a nagy csúszda vagy át tud lépni két egymáshoz közel levő padon egyikről a másikra, meg megy az a pedálozás is :)kissé bizonytalan még, de megy, és megcsinálja és rájön hogy többre képes, mint hitte :) de ahogy irtam vannak területek amik nem jutnak ettől függetlenul eszembe.

A szobatisztaságot is a gondozok miatt kezdtuk mert szerintem ovi előtti, azaz jövő nyáron is ráért volna...

2016. aug. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

*mostanában a számfogalmakra vagyok kattanva, csak megjegyzem.

Kérek egyik kezembe 3 másikba két kavicsot.még mindig nem tudom hogy véletlen sikerült e ugy. Rájöttem ne kezdjek neki örülni mert ki tudja lehet pakolja tovább.

Pl amikor 5 kavicsot kérek, az ötödiknél nem "ájuldozok"hanem maradok ugyanannál a hanglejtésnél, és pakolja tovább..6. 7. ...

Az egy kettő három, mintha világos lenne már neki.mintha...majd még játszunk ilyet.


Vagy pl most háromnál több pohárral kezdek probálkozni hogy az egyik alá teszek valamit és cserélgetem a poharat hogy tudja e hova kerult az a pohár ami alatt van az a valami.persze nem hipergyorsan csinálom, de hárompohárral megy, hogy leköveti a többszörös cserét is.


Konkrét "faggato/erőltető" kérdésekre nem akar felelni igy színazonositásában és a szinek neveinek ismeretében nem tudom felmérni hol jár.ha kérem a többféle szinű közül a pl sárga labdát, akkor hozza, de ha kérdezem melyik a strandlabdán a sárga csík, nem mutatja..igy meg nem tudom hogyan növeljem az ismert színek számát...

2016. aug. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk és az ismerőseim között az első verzió van, az önállóságra nevelés. Felénk tágabb környezetemben is ez a gyakoribb, de olyat ismerek, aki babásítja a gyereket, de ezt inkább nagyobb korban, nagyovisnál kisiskolásnál tapasztaltam szülőktől. Sokkal ritkább. Gondolom, kocsi korban mindenki büszke, milyen ügyrs a gyereke, nagyobbnak meg talán érzi, hogy múlik a babakor és így kezeli, vagy túlzottan félti. Miért kérdezed?
2016. aug. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én hagyom egyedül csinálni amit tud. Pl csak rányomom a kezére a szappant ő meg dörzsöli a kezét. Persze nem megy még, így megmosom neki én is. Vagy fürdéskor mondom, hogy mossa meg a hasát, lábát, akkor csinálja. Időnként olyan, mintha fel akarna venni egy ruhát, húzza a fejére, csak még nem megy. Szóval én hagyom hadd próbálkozzon egyedül. Mondjuk pont nemrég kaptam meg, hogy egy ennyi idős gyereket minek szoptatok még, már nem baba, biztos magamhoz akarom láncolni... 17 hónapos.
2016. aug. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért van mindenki lepontozva?
2016. aug. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én annak vagyok a híve, hogy egyrészt a saját dolgait tanulja meg elvégezni, másrészt képességeihez mérten itthon is mindenki vegye ki a részét a teendőkből. Engem ezért itt egyszer valaki elmondott minden rossznak, mert leírtam, hogy nálunk a 6 éves szokott kipakolni a mosógépből, és azt, amit egyszerűbb feltenni a ruhaszárítóra, azt ő teszi fel. Örömmel, büszkén végzi ezt a feladatot azóta is, pedig már lassan 9 éves lesz. Privátban még azt is megírta az illető, hogy fel kéne engem jelenteni, mert dolgoztatom a gyerekemet, és ez hátráltatja a fejlődését.
2016. aug. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!