Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak nekem furcsa a védőnői...

Csak nekem furcsa a védőnői hozzáállás?

Figyelt kérdés

A gyerek 3 hónapos korában költöztünk, az korábbi védőnő átküldte a teljes kartont, elérhetőségekkel, mindennel. A helyileg illetékes védőnő nem jelentkezett nagyon sokáig.


A gyermekorvos majdnem havonta látta a gyereket, státuszokat kitöltötte, nem éreztem hiányát a védőnőnek.

Már két éves elmúlt a gyerek, amikor hirtelen megjelent.

Odaadtam a kiskönyvet, oltási könyvet, nézze át, írja ki, amire szüksége van. (Gondoltam, hogy hivatalból megnézi, hogy minden kötelező oltást megkapott-e a gyerek.)


Némi lapozgatás után kvázi leb...ott, hogy miért kapott ilyen sok oltást a gyerek, ezzel ártunk neki. Néztem, mint boci az új kapura. Igen, minden ajánlott, de nem kötelező oltást is megkapott, amit ennyi idősen megkaphat.

Kitessékeltem azzal, hogy ha gondja van, itt vannak az orvos elérhetőségei, vele beszélje meg. De azóta se tudok napirendre térni a dolog felett.

Mi a tökömért baj, ha a minimum elvárnál több oltást kapott?

Teljesen egészséges gyerekről beszélünk, az orvos pedig körültekintő, ha náthás volt, már csúsztattuk a soros oltást. Tehát nincs alapbetegsége, a szülés körül se volt gond vele és ezekkel az orvosa is tisztában van.

Az pedig az egyéni döntésünk volt, hogy anyagilag belefér és ha elérhető, akkor mindenre oltjuk, ami elérhető.


2016. jún. 4. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez durva, hogy a védőnőd oltásellenes. Jó is, hogy nem jelentkezett 2 évig. Képzelem, miket gondolhat még. Igazából én bejelenteném a területi védőnőnek, hogy oltásellenes dolgokat mond, mert NAGYON NEM ez a szemlélet ma a magyar egészségügyben, de ezt nyilván nem kell neked magyaráznom, hiszen oltatod a gyermekedet.


Nem beszélve arról, hogy neki kellett volna keresnie téged, amikor az előző védőnő leadott titeket neki, nem pedig valószínűleg egy audit kapcsán kiszúrt hiba miatt 2 év múlva...


Amúgy mi is épp 3 hónapos korában költöztünk (nemrég), hátha minket se keres meg az új, fingers crossed.:)

2016. jún. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Tenyleg furcsa. A protokoll szerint ebben a kerdesben nem is foglalhat állást.
2016. jún. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

Én a bárányhimlőt adattam be pluszba, mert hallottam, hogy sok a szövődményes eset. Az oviban nem is kapták el, pedig volt több járvány is.

Engem is letolt a védőnőm, hogy én az ő véleményét miért nem kértem ki, ő nem ajánlotta volna. Én is kiakadtam, elvégre felnőtt nő vagyok, az én gyerekem, már csak el tudom dönteni, hogy mi a jó a gyerekemnek.

Ő azzal magyarázta, hogy nem véd egy életen át, és ha majd terhesen kapja el a gyerekem, akkor fogyatékos gyereket szül. Jobb lett volna, ha inkább óvodás korában elkapja. Hm. Nekem erről annyit mondott a gyerekorvos, hogy valóban felismerték, hogy nem véd egy életen át, ezért kell emlékeztető oltás, amit be is adattunk neki.

Viszont egy barátnőm mondta, hogy az ő fiának annyira durva volt, ha tudta volna előre, biztos beoltatja a gyereket.

2016. jún. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, ezért is furcsállom.

A gyereken és a környezetén látta, hogy normálisan fejlődik, haverkodik. Az orvost még dicsérte is, hogy milyen gondos, mert minden ki volt töltve (igen, helyette...).


Az orvos területen kívül lát el minket, mondhatni szürkegazdaságban mozgunk, mert saját kérés volt, hogy eleinte havonta, most már két havonta akkor is nézzen rá a gyerekre, ha nem beteg. Azért, hogy szakember lássa és ha bármi eltérés van, ami én laikusként nem vennék észre, akkor legyen külső kontroll. Emiatt a védőnő nem is hiányzott, mert az orvost bármilyen hülyeséggel zaklathattam, a díjazása rendezve volt.


Azt hittem, hogy az a gond, ha valaki kibújik a kötelező oltások alól, azt álmomban nem gondoltam, hogy abból csinál szakember problémát,hogy "túloltjuk". Ez saját döntés, az orvossal így beszéltem meg, hogy minden elérhető oltást kérünk, ő meg felhív, ha épp aktuálissá válik valamelyik, nem én tartom számon. De az oltási könyvben mindegyik fel van tüntetve.

Tényleg olyanokba kötött bele, hogy pl. bárányhimlő ellen minek oltattuk be. Mondtam, hogy közösségbe kerülés előtt kapta meg, mert nem akartam kockáztatni a szövődményekkel.

Oltással kapcsolatos nem kívánt esemény nem volt, az egyik kötelezőtől belázasodott, de lázcsillapítóval kontrolláltuk. Ennek ellenére az orvos az oltási központ felé lejelentette, utánajárt (pedig ez gyakori és várható mellékhatás volt).


Azt hittem, hogy a gyerek veszélyeztetése esetén pörög fel a védőnő. De hogy ő majdhogynem ide sorolta a sok nem kötelező oltást... efölött nem tudok napirendre térni.

2016. jún. 4. 22:41
 5/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk necces környéken lakunk, elmondása szerint sok börtönviselt szülő van, bántalmazó, stb. Ezért hozzánk a három éves státuszig nem is jön többet, mert láthatóan nem verjük a gyereket, nem omlik ránk a ház és nem ver senki senkit.

Ennek örülök, mert a bemutatkozása alapján nem szorgalmaztam volna a túl gyakori találkozást...

2016. jún. 4. 22:44
 6/7 A kérdező kommentje:

Meg olyan kérdések, hogy etetjük-e rendesen a gyereket. Mondtam, hogy tessék, vetkőztesse le, nézzen rá, aztán döntse el (teljesen normális súlyú, jól fejlődő gyerek).

Jaaa, csak kérdezte, de látja, hogy normál tartományban van.

Nem értem, nem értem, nem értem az egészet.


Szívem szerint maró szarkazmussal visszaszóltam volna, hogy dehogy etetjük, most állítjuk be fotoszintetizálásra, már elég jól beépíti a napfényt. (facepalm). De inkább ráharaptam a nyelvemre. Tényleg elég egyértelműen látszik, hogy minden oké a gyerekkel, korának teljesen megfelelően fejlődik minden szempontból.


A másik, amit feszegetett, hogy kissé alacsony. (Plusz infó: nálunk a nők 155 cm, míg a férfiak 165-170 cm között vannak, dédszülőkig visszamenőleg, ergo a lányunk is várhatóan 155 cm körül meg fog állni). Az orvos a magasságára csak annyit mondott, hogy egyikünk se kosaras alkat, a gyereknél se számít kiugró magasságra, de abszolút benne van még a hivatalos tól-ig határban.

2 évesen volt 83 cm.

2016. jún. 4. 22:49
 7/7 anonim ***** válasza:
64%
A édesanyja fenekét az ilyen védőnőnek. Küzdünk a hülye oltásellenesség ellen, hogy bízzanak a szülők, az ilyen meg fúrja a szakembereket. Utána meg abban a védőnőben sem fognak bízni, aki szívvel-lélekkel űzi a szakmát...
2016. jún. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!