Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lépjek túl ezen a félelme...

Hogy lépjek túl ezen a félelmemen?

Figyelt kérdés

A lányom meglepetés baba volt, lazábban kezeltem mindent terhesen, nem aggódtam semmin. Valószínűleg ebben az is közre játszhatott, hogy nem olvastam előre semmit, miután nem terveztünk még gyereket. Biztos voltam benne, hogy lesz egy egészséges gyerekem és minden rendben lesz. Volt egy rosszabb AFP-je, de elutasítottam, hogy elküldjenek genetikára, annyira biztos voltam abban,hogy minden rendben lesz. Végül a terhességem és a szülésem is teljesen jó volt és lett egy gyönyörű, egészséges, okos lányom. Mindig több gyereket terveztünk, most hogy lassan 2 éves lesz sokat is beszéltünk róla. Csakhogy valami nagyon megváltozott bennem és fogalmam sincs mitől. Valószínűleg amióta gyerekem van, sokkal több cikket, történetet olvasok újságban, neten, itt is. Szóval sokat olvastam arról, hogy mennyi beteg, sérül gyerek születik. Előtte észre se vettem őket, akár az utcán, most meg látom őket. És félek nagyon. Félek,hogy valami betegsége lesz vagy elvetélek vagy szülés közben sérül meg.Félek hogy ápolnom kell egész életemben és hogy tönkremegy a boldog életünk. Rossz hogy már a következő gyerek gondolatánál ettől félek,mi lesz ha terhes is leszek. Most is olvastam egy oxigénhiányos gyerekről vezetett blogot és megijedtem, hogy ez lesz. És ez egy ördögi kör. Mert félek, hogy ez valami megérzés vagy már annyit gondolok rá, hogy tényleg így lesz és akkor élhetek abban a tudatban, hogy "előretudtam" mégis elrontottam a családom életét.

Ezen szerintetek túl tudok lépni egyedül valahogy? Vagy szakember segítségét kell kérnem? Mert közben meg szeretnék még gyereket mindig nagy családról álmodtam. Lehet, hogy az is bennem van, hogy ha az elsővel minden ennyire rendben volt (születése után is egy álom baba volt), már "kijár" nekem valami rossz.


2016. aug. 15. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

3 gyerekem van de nem volt ilyen ...


1 most fejezd be a gyerekkel kapcsolatos hulyesegek olvasasat

2 maradj laza

3 babonat messze leruld

4 mentalisan tedd rendbe ezt

5 minden nap a tukor ele allsz es elismetleg : minden olyan szep es jo lesz mint az elso terhessegemnel

6 idezd fel az elovel kapcsolatos erzeseket elalvas elott

7 beszelj rola a paroddal es kerd h esositse benned a pozitiv emlekeket

2016. aug. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja meg egy

Gondolj bele ebbe ...

A medianak legyen az ujsag vagy net az a celja h olvassak

Egy sima jo szules es baba varas nem hir

Igy mindig az kerul bele ami hir erteku vagyos mikor nem szep es jo minden

Mikor tragedia van vagy elromlanak a dolgok

Persze h eloterbe kerul ez


A valosag az h csupan a szulesek igen kicsi hanyadaban vannak komplikaciok es vegleges serulesek

De a medianak az a celja h ezt felnagyitsak es jol raijesszenek a egyszeri emberre


Masik pedig h ebbol profitalnak azok a cegek akit a bababizniszre szakosodnak

Nekik az a jo ha az egyszeri ember fel, mert akkor penzt kolt arra amire alap esetben nem tenne ...

Marketing az egesz semmi tobb


Hmm.. Nekem mind a 3 nagyon jo baba volt, szinte hangjuk sem volt az elso evben, utana is csak a "beszed"

Szal mem torvenyszeru h a masodik gyerek ellentete lesz az elsonek

2016. aug. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudod én meg gyógypedagógus vagyok. Szerinted mennyire gondolkodtam túl mindent a terhességeim alatt? :) Nagyon.

Annyit azért szakemberként tanácsolnék, hogy nem kell mindent elhinni. Sok a féligazság az interneten, ne hagyd magad kiborítani. A legjobb, ha nem is olvasod.

2016. aug. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!