Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is érezte magát roncsnak...

Más is érezte magát roncsnak a szülés utáni évben?

Figyelt kérdés

Nem most szültem, a babám már hét hónapos. Kimerült vagyok állandóan, fáj a hátam, frusztrál, hogy nem tudok fogyni, rosszul érzem magam a bőrömben. Teherbeesés előtt hatalmas súlyfeleslegtől szabadultam meg évek alatt - közel 40 kilótól, néhány kiló híján majdnem elértem a 70-et, amikor végre sikerült a baba. 76 voltam szülés után, picit ment lejjebb, de már megint ezt közelítem. Mozognom kéne, diétáznom keményen, de előbbihez úgy érzem, nincs erőm. A baba születése óta egyszer vigyázott a férjem a babára néhány órára, amikor a hathetes kontrollra mentem, azon kívül 6-8 hetente nincs is egy óra a fodrász, ennyi a "kimenőm". :(


Van egy tündér gyönyörű babám, akit imádok, mégis boldogtalannak érzem magam a saját állapotom és a mindennapi taposómalom miatt. Minden nap ugyan az, 12-14 óra a babával, ha szerencsém van, és alszik egy-egy órát napközben, addig lehet főzni, teregetni, stb. :(


Tudom, hogy ezen csak én tudok változtatni, de úgy érzem, gyenge és kimerült vagyok, legszívesebben felköpnék és aláállnék, hogy nem úszom folyton a boldogságban és nincs erőm kitörni ebből, de az érzéseimet nem tudom szabályozni. :(


Komolyan, 40 hetes terhesen sokkal energikusabb voltam.


2016. aug. 18. 10:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Komoly problémát jelent a férjed hozzáállása. Ő is ugyanúgy szülője a gyereketeknek, szóval először vele ülnék le megbeszélni, hogy vegye ki a részét jobban a teendőkből.
2016. aug. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Rajta is nagy a teher, ő is elfárad a munkában, meg is értem ezt a részét, de én is elpusztulok, olyan kimerült vagyok. Úgy érzem, szükségem lenne hetente néhány órára ami csak az enyém, hogy kicsit tornázhassak, futhassak, vagy valami, amikor nem kell készenlétben lennem a baba miatt, hogy mit nyekken. Mióta kiírtam a kérdést, már felébredt, megetettem, közben lejárt a mosógép, teregetni kell, elmosogatni a cumisüveget... Letettem a járókába, de nincs ott el, nyekereg egyből.


Ha hazaér a férjem, együtt babázunk, együtt fürdetünk, de abban ugyanúgy részt veszek én is, akkor sincs az, hogy "levált" addig. Ez kb. két óra a hazaérkezéstől addig, amíg leteszem a babát. Elismeri, hogy milyen kimerítő a baba, mondta, hogy nem bírná egész nap. De mégis azt érzem, nem fogja föl teljesen, hogy mennyire kimerítő mindez. Már gondoltam olyan hülyeségre is, hogy bárcsak egy hétre kórházba kerülnék, hogy tudja meg, milyen ellátni egy nyavajgós babát és a házat egyben tartani.


Szerintem is le kell ülnünk beszélni, mert így be fogok csavarodni. Szükségem van rendszeres kimenőre, ezt most kristályosodott ki bennem.

2016. aug. 18. 10:57
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Nem is arról van szó, hogy teljesen leváltson, de heti 1-2 alkalommal jót tenne pl. a sport, annyit igazán bevállalhatna. Alkalmanként rendeld a kaját, hogy a főzéssel se kelljen naponta foglalkozni.

Nagyszülő nincs a közelben, aki besegíthetne?

Egyébként elgondolkodnék egy bébiszitter igénybevételén.

(#1)

2016. aug. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt. Kivoltam telsesen. Állandóan ébredt éjjel, utána én nem tudtam visszaaludni. Nappal félórákat aludt, síros, nyűgös nana volt. Csak nálam maradt meg. Férjem segített a baba körül, ha hazaért, de akkor is mindent együtt csináltunk. Depresszós voltam, zabáltam.

8 hónapos lehetett, mikor mondtam, nekem kell 1 óra mozgáés, ha törik, ha szakad. Het 1 este eljártam zumbára. Férjem vigyázott a dedre, aki VÉGIG üvültött. 2 hónap után már nem üvöltött végig, csak sírt néha, ha elmentem.

Kellett enyi minimum. Most már jobb. Nagyobb, jobban elvan, babysitter is besegít heti 1x, igaz, én akkor dolgozom az irodában. (de az is feltölt)

14 hó után volt az első baba nélküli barátnőzésem. Itt sincsenek nagyszülők, se olyan barát, akire rábízhattam volna-ismétlem, a saját apjával végigüvöltözte az 1 órát, amíg tornázni voltam. De kitartottam. Szakíts időt magadra, legalább heti 1 alkalmommal!

2016. aug. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nagyszülő sajnos nincs a közelben. :( Á, nehogy naponta nem főzök magunknak, örülök, ha heti egyszer sikerül. A babának főzök kétnaponta. Kimentünk az előbb teregetni, azt is végigüvöltötte a babakocsiban. Ahogy a porszívózást, főzést, felmosást is végig szokta, nekem meg közben 200 a vérnyomásom. Mégis mindig olyan lakás, mint ahol robbantottak, ez is frusztrál.


Ha meg akarok kicsit szökni, szerintem csak a kocogás marad, mert kisvárosban élünk, sajna itt nincs fitneszterem. :((((

2016. aug. 18. 11:20
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Mi faluban élünk, a művházban van a zumba heti 1x. Akkor menj el futni.
2016. aug. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Itt az van, hogy időnként hirdet a művház tornát, de a kutya nem megy el rá, főleg nem rendszeresen, így mindegyik abbamarad. Szóval nem lehet számítani rá hosszútávon.
2016. aug. 18. 11:26
 8/13 anonim ***** válasza:

férjeddel van itt baj, nem a súlyoddal meg veled

barátnők?

keress olyan helyet, ahol van gyerekmegőrző, vagy ott lehet hordozóban melletted a kicsi

2016. aug. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Barátnők is főleg neten elérhetők. :/ De van baj a súlyommal, mert utálom a sonkáimat, vissza szeretném szerezni a terhesség előtti formámat, mind a külsőmet, mind a fizikai erőmet, energiámat.
2016. aug. 18. 12:02
 10/13 anonim ***** válasza:

akkor babábal emelkedőn gyors séta, kardiónak megteszi

babakocsival is csomó gyakorlat van, kitörés, guggolás, stb.


keress rá a neten

2016. aug. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!