Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után szoptatáskor...

Szülés után szoptatáskor mindenkinek hullik a haja?

Figyelt kérdés
És akinek hullik / hullott annak mennyire? Nem lehet valamit szedni rá hogy ne történjen meg ez? Én félidős kismama vagyok jelenleg és nekem pont most kezd igazán rendbe jönni az amúgy tönkrement hajam. Nem akarom hogy megint tönkremenjen. :((
2016. aug. 16. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Szedd a terhesvitamint. Nekem bevált.
2016. aug. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem a szoptatás miatt hullik, csak azzal esik egyidőbe. Annak is hullik, aki nem szoptat. Azért hullik, mert terhesen nem hullik a hormonális változások miatt, miután visszaállnak a dolgok, kihullanak azok a szálak, amiknek már "ki kellett volna" csak a terhességi hormonok miatt nem tették. Ez nem vitaminhiány miatt van, ezért nem is lehet vitaminokkal megakadályozni.


Szülés után 3-4 hónappal kezdődött nekem, annyit csináltam, hogy Bánfi samponra váltottam. De nem azért, hogy megakadályozzam a hullást, mert tudom, hogy nem lehet, hanem hogy egy kicsit tápláljam a fejbőrt.

2016. aug. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem nem hullott..nem tudom számít e, de én is szedtem a terhes vitamint, kb a baba 6-7 hós koráig.
2016. aug. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nem szoptattam, mégis hullott. Ahogy ezt már leírták előttem is, nem ezen múlik.

Viszont ez valóban csak látványra ijesztő, igazából semmi komoly. Nem emlékszem pontosan, hogy meddig tartott, de csak pár hónapig hullott extrémen, aztán fokozatosan csökkent. És nem lett kevesebb hajam sem, és egyébként minőségileg sem változott meg.

2016. aug. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A második gyermekem 6 hónapos múlt, nekem most kezd lassulni a hajhullás. 3 hónapos korába kezdődött, mint az elsőnél. Szedek multivitamint, de ez a fajta hajhullás valószínűleg úgysem kerülhető el pusztán vitaminnal. Az első gyereknél egyébkénz levágattam bubira a hajamat, most nem voltam hajlandó és már egész hosszú.
2016. aug. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én tudom hogy nem a szoptatástól hullik csak kb. abban az időszakban.
2016. aug. 16. 13:33
 7/8 A kérdező kommentje:

Na levágatni most már én se fogom. Nekem hátközépig ért azt tönkrement, letöredezett és vállig le kellett vágni. Most megint váll alá ér már, nem fogom levágni akár hullik akár nem.

És amúgy szedem a terhesvitamint (Ladeevit) amit szeretném majd akkor is folytatni amikor majd megszületik a babám.

2016. aug. 16. 13:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen én sem szoptatok, mégis hullott, ez a női hormonok miatt van így. 4 hónapig hullott szülés után, aztán rendbejott. Ez természetes, és nem kell csinálni semmit, be fog állni ismét a rendes növekedés!
2016. aug. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!