Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hova tudnám vinni jobban...

Hova tudnám vinni jobban kivizsgáltatni a kislányomat? Vagy mihez tudnék kezdeni?

Figyelt kérdés
4 évesek vagyunk másfél hónapja minden éjszaka köhög a kislányom 11 től kezdődik 11.30 ig tart vissza alszunk 3-4 ig újból és reggel 6tól.ez csak pl volt de kb. minden éjszakánk ilyen.hulla vagyok.már százszor voltunk a háziorvosnál annyi gyógyszerünk van,hogy lassan patikát nyitok belőle. a háziorvos nagy nehezen elküldött minket allergia vizsgálatra.hála a jó istennek nem allergiás.most elkezdtem vinni sóbarlangba aminek még látszata nincs sajnos de hordom. mivel nem valami olcsó így csak 4 szer járunk el.hova tudnám még vinni?a háziorvosra nem számíthatók.ja nem penészes a lakás és sűrűn szellőztettek.
2010. ápr. 19. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
esetleg kérj időpontot Mátraházán, a tüdőszanatóriumba, hogy vizsgálják ki, a dokid tud adni beutalót. A hidegpárásítót kipróbáltátok már? Az én fiam két hétig köhögött, és mondta a doki, hogy nem lát gyulladást, lehet a levegőtől van. Vettünk hidegpárásítót, azóta nem köhög. Jobbulást a kicsinek!
2010. ápr. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyermek pulmonológiára vidd el, ott tudják teljes körűen kivizsgálni az ilyen elhúzódó köhögést, asztmát, mindenféle légúti problémát. Kell beutaló a háziorvostól - csodálkozom, hogy ez neki nem jutott eszébe, mielőtt egy csomó gyógyszert felírt. Megnyugtatásképpen még annyit: a környezetemben volt néhány köhögős, asztmás tünetű kisgyerek, és mindegyik kinőtte. Persze ehhez kellett hozzáértő szakorvos, de ha megtalálják az okát, akkor már csak idő kérdése. A vizsgálatok egyébként nem fájdalmasak. Minden jót kívánok Nektek!
2010. ápr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Stodal szirupot is adsz neki? Nekünk az vált be.
2010. ápr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jártas vagyoka témában, mert 4 éves koromtól 18 éve vagyok asztmás és sajnos muszáj is tartanom a tudásom mert valószínű,hogy a lányunk is asztmás lesz mivel én is és párom is az.

Először is,attól,hogy allergiát nem mutat a teszt,még lehet allergiás,nekem is így van,bár nekem csak az orrom folyik és a szemem viszket.

A másik az,hogy én is sokat köhögök,mert száraz a levegő,szóval párásíts,főleg ha panelben laktok.

Ha ezek után sem látsz javulást vidd el a pulmonológiára,ahol kifogják szépen vizsgálni,reméljük nem találnak semmit,bár ha asztmás lenne akkor fulladnia is kellene,ha kruppos akkor pedig ugatva köhögne.

A sóbarlangot felejtsd el,felesleges pénzkidobás,szó szerint sz@rt se ér, 2x 2 hetet voltam,semmit nem javult.Ha valóban tüdőbaja van,akkor AREC száraz sóterápiáára vidd az nagyon sokat segített nekem és másoknak is, nem fulladok mióta voltam.Nem olcsó, de jobb mint a sóbarlang(az azért ka.ka,mert nedves a só,nyalogatáson kívül nemigen használna semmire,míg az AREC a levegőbe fújja a sórészecskéket)

2010. ápr. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
pulmológián voltunk ott nézték meg,hogy nem -e allergiás -e a gyerek nem és semmi más vizsgálatot nem csináltak.krupp hát éjszaka a gyerek ugatva köhög arra gyanakodtam én is de a doktornő lesz..arja a fejem.azt hiszi nincs jobb dolgom mint a gyereket orvoshoz vinni.szóval teljesen tanácstalan vagyok.
2010. ápr. 20. 11:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam egyszer kruppolt be, mentőt hívtam hozzá, a doktornő lesz.rt volna minket is. Azóta tömöm Stodallal, ha jön a köhögős időszak, van itthon Rectodelt kúpunk is és beadok neki egyet, ha nagyon rákezdi, nem várom meg a rohamot.


Persze mondanom se kell, hogy kruppnál úgy megfázott a sátor alatt, hogy asztmatikus bronchitise lett, akkor meg ventinollal puffogtathattam neki hetekig. 3 éves.

2010. ápr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ennyire rossz az orvosotok, vidd át másik orvoshoz. Választhattok másik orvost. Oda viszed a taj kártyáját ahova csak akarod. Talán van rá valami szabály hogy egy évben csak egyszer lehet, nemtudom, de gondolom ahova viszed ott is akartok majd maradni.

Úgyhogy jól nézz szét a környezetedben és irány az új orvos. Bemész, mondod neki, hogy ezentúl hozzá szeretnétek járni, és megkérdezni ki volt a régi meg az adatait, meg a te adataid és átkéri az iratokat. Nem is kell a régihez menni akkor már. Legalább is nálunk így volt.

Amúgy még elmehetsz maszek alapon pulmonológus magánrendelésre is. Ha szerencséd van és rendes lehet még később a rendes kórházban is fog fogadni akár ingyen vagy pár ezerért ha lenne valami gond. Persze nem jó megoldás az ilyesmi, de ha másképp nem megy ez is egy megoldás.

De a rendes orvosotokat és tuti lecserélném. Már legalább is amiket leírtál az alapján.

2010. ápr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!