Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok a most divatos...

Mit szóltok a most divatos keresztnevekhez: Hanga, Zselyke, Zente (fiú)?

Figyelt kérdés

Ráakadtam véletlen egy oldalra, ahol babák fotójával versenyeznek a szülők. Csupa ilyen név volt:

lány: Hanga, Zselyke, Dorisz, Eliza, Larissza, Zara (biztos ott vásárol anyuka a legtöbbet)

fiú: Benett, Zente, Emmett, "Iliász Achilles" (igen, pont így leírva, magyar kersztnévvel, magyar szülőkkel), Kende


Ezekből volt a legtöbb, kivétel nélkül magyarok és nem tartoznak kisebbséghez. Mi lelte mostanában a szülőket?


2016. aug. 24. 07:36
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
69%
Vajon a Mercedesek is autó nevét kapták vagy az autó kapott lány nevet? :)
2016. aug. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
90%
Nos, a Mercedes automarka Emil Jellinek autotervezo mérnök lányról, Mercedesrol kapta a nevét. ...
2016. aug. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
77%

Aha, boltról elnevezni...

Ezt komolyan gondolod?


A Szilvia a papírtörlő, az Ági is szörp a Piroska mellett, Dominika egy sziget, Milán az focicsapat, Levente az katonai mozgalom, Roland az hangszerbolt vagy divatház, a Vilmos az a körte, a Flóra az a margarin, és még sorolhatnám...


Én úgy gondolom, hogy az általad felsoroltak még messze nem vészesek, csak meg kell szoknod. Igyekezz, és sikerülni fog. :)

2016. aug. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
56%

12.

Ironizáltam :-)


11.

2016. aug. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk az oviban két Armand van ezen csodálkoztam de ezek a nevek ...

Ikreim vannak Zalán és Lázár most jön a hugi aki Annamária lesz.

Volt aki megszólt érte milyen parasztos neve lesz.

2016. aug. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
63%
A Hanga egy virágnak a neve is...kb olyasmi régi,mint a Rózsa,Ibolya,Kamilla,csak most lett felkapott.De eddig is volt. :) Régi név még a Zselyke Zente,Kende is,csak mivel mostanában divat lett a régi né ezért többen ezeket adják.Mostanában sok kislány lesz Sára,Emma.. amik aztán ténylege 1000 éves nevek.Sárika és Emike néniből áll a fél falunk. :D Ők maguk is furának találják,hogy a mai fiatal anyukáknak eszébe jutnak a neveik. Eddig ciki volt Sárának lenni,most divat.Ez van. :) A többi idegen hangzású nekem személy szerint nem tetszik. Nem tudnám elképzelni a gyerekeimnek. Nálunk mind a 3-nak "régi" neve van,de még sem annyira különleges. :)Így majd csak nem lesza nevükkel gondjuk. A kisfiam pl Vince. :)
2016. aug. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

2015 óta adható Magyarországon a Zara név, tehát a bolt előbb itt volt Magyarországon, mint az első magyar kis Zara. Én csak a későbbi csúfolódásokra gondoltam ám, gonoszak tudnak lenni a kisgyerekek.

[link]

Érdemes elolvasni! A "Milka" keresztneven nagyon röhögten, nincs összefüggésben a csokival, á dehogy...

Amúgy a Lujza is nagyon divatba jött most, a dédi nem is érti.

2016. aug. 24. 10:00
 18/31 anonim ***** válasza:
86%

Zara 2011-ben is volt már

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

a cikk íródott tavaly, és pont ezt emeli ki.

Mint ahogy az elmúlt években sokszor kiemelték új, milyennévmárez-kategóriában a Mikolt-ot, miközben az pl régi magyar név.

2016. aug. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
82%

na most nem értem, azt írod, a Hanga divatnév, közben nem is hallottál róla??

"A Hangát még életemben nem hallottam, eddig"

akkor ez most hogy van?

Hangát én sem ismerek, és közel sem ugyan az, mint egy Larissza, szerintem, ugyan úgy, ahogy a Benett és a Zente sem összehasonlítható.


Amúgy muti lécci az oldalt, mert kíváncsi vagyok :)


Ha megnézed a leggyakoribb magyar keresztneveket visszamenőleg vagy csak a tavalyit, a Hanga pl. közel sincs az élbolyban.

2016. aug. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
88%

"csak a későbbi csúfolódásokra gondoltam ám, gonoszak tudnak lenni a kisgyerekek"


Három Andrea nevű osztálytársam volt, de csak az egyiket szólították Bandinak.

Hidd el, bármilyen nevet lehet csúfolni, a kreativitás határtalan.


Ja, Larisszának hívták anno a hitelügyintézőnket, pedig bőven 40 felett volt.

2016. aug. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!