Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok a most divatos...

Mit szóltok a most divatos keresztnevekhez: Hanga, Zselyke, Zente (fiú)?

Figyelt kérdés

Ráakadtam véletlen egy oldalra, ahol babák fotójával versenyeznek a szülők. Csupa ilyen név volt:

lány: Hanga, Zselyke, Dorisz, Eliza, Larissza, Zara (biztos ott vásárol anyuka a legtöbbet)

fiú: Benett, Zente, Emmett, "Iliász Achilles" (igen, pont így leírva, magyar kersztnévvel, magyar szülőkkel), Kende


Ezekből volt a legtöbb, kivétel nélkül magyarok és nem tartoznak kisebbséghez. Mi lelte mostanában a szülőket?


2016. aug. 24. 07:36
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
27%
Mi lelte a szülőket ? Magyar nevek esetében (pl. Hanga, Zente) rájöttek, hogy Magyarországon nem szégyen magyar gyereknek magyar nevet adni. Legalábbis normális embert ez nem zavar. Szerintem szégyenletes ennyire semmibe venni egy népnek a saját kultúráját. Nem is csoda, hogy ott tart ahol. Ezt érdemli. A többi név ocsmány számomra itthon. Nem egy kategória az előbbivel. Nem is értem, hogy mered régi neveinket együtt emlegetni ezekkel.
2016. aug. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

A Fisher-Price Facebook oldal, fotópályázat alatti kommentekben vannak a képek.

Nem írtam sehol, hogy a Hanga divatnév.

2016. aug. 24. 11:19
 23/31 anonim ***** válasza:
86%

Nem értem mire ez a lázadás. Egyrészről régebben is voltak ilyen, vagy ehhez hasonló nevek, csak az még a nagyanyáink előtti időszak volt, amikor még nem mindenki Mária, Éva, Katalin, meg Margit volt. Másrészről te úgy nevezed el a gyerekedet, ahogy akarod. Inkább örülj, hogy az oviban, ha elkiabálod magad, hogy XY, akkor csak egy fog odafigyelni, nem mindjárt 3.

Egyébként nekem nagyon tetszik a Léna és Emma név, ha nem lenne ennyire népszerű én is simán adnám, de mivel a vezetéknév Tóth, emiatt nem szeretnék a környékre egy 128. Tóth Lénát vagy Emmát. Ha ritkább, több szótagú lenne a vezetkéknév, akkor simán esélyes lenne.


Csúfoni meg bárkit lehet bármikor. Barnabás- hát mi barna? A kaki, hahaha! Az én vezetéknevem Rózsa, erre is mindig olyat kaptam, amit más a Kukucska vezetéknevére nem kap...

2016. aug. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
96%

kérdező, ne viccelj, hogy nem írtad :)


"Mit szóltok a most divatos keresztnevekhez: Hanga, Zselyke, Zente"

2016. aug. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
95%

A Milka a Kamilla név onallosult beceneve, valóban semmi köze a Milka csokihoz, ami a német Milk vagyis tej szóból lett alkotva. Más kérdés, hogy átlag ember inkább a csokira asszociál, mint a női névre.

Zara Phillips, az angol királynő unokája, 35 éves, az uzlethalozat 42. Nyilván Anna hercegnő is az uzletlancrol nevezte el a lányát.

A te neved persze tökéletes. Hogy hivnak?

2016. aug. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Ki beszélt egyébként az én nevemről? Nem kell engem támadni, mert elképedten milyen nevek vannak. Amíg valakinek tetszik adják csak, semmi beleszólásom sincs. Felőlem legyen Iliász, vannak még ott ilyenek, de nem olvastam végig.

Amúgy kérdesedre válaszolva: Zsófia.

2016. aug. 24. 15:21
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kerdezo, tudod, mi lett az utobbe evek legnepszerubb lanyneve europaban?? :) talalgass ;)
2016. aug. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
42%
Hát én a te szüleidet nem értem, hogy adattal neked ilyen nevét. ZSÓFIA???? Csak nem a Szabó Zsofirol neveztek el????, Ja, nem is, eredetileg Sopianae lennél, de mivel nem anyakonyvezheto és akkoriban még a Szofi se volt az, ezt választották 😉 Ugye, ugye, minden nevbe bele lehet kötni.
2016. aug. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Nem, nem sikerült belém kötnöd, ha ez lett volna a célod. És még vicces sem vagy, ha azt hitted volna. Egyébként a 16. században is adták már névként és azóta is megmaradt. Ezernyi másik embert is mondhattál volna, huha nagyon szellemes.

Maradjunk akkor abban, hogy szokatlanok ezek a nevek, remélem ezzel nem sértek meg senkit. De lehet 15 év múlva az Anna lesz a "szokatlan".

Most olvastam, hogy a Zente nevet " Szentének" kell mondani, illetve úgy mondták régen is.

2016. aug. 24. 17:12
 30/31 anonim ***** válasza:
95%

Mégis mit kellene szólni. Van egy hatalmas lista a Magyarországon anyakövezhető nevekről. Az, hogy ezekből mi a normális és mi nem, azt nem te, nem is én, hanem senki nem dönti el.

Mondok pár példát. X évvel ezelőtt a Gergő felháborító névválasztás volt, hiszen az a Gergely beceneve, mégis hogy lehet egy becenevet adni keresztnévnek? Hallatlan! Már a Gergő egy tök átlagos, szokványos név.


De továbbmegyek. Amikor valaki kiakad, hogy virágnevet adni? Hát felháborító! Rémlenek nagyszüleink, dédijeink korából azok a nevek, hogy Ibolya, vagy Rózsika néni? Mégis milyen jogon dönti el valaki hogy az Ibolya virágnév az lehet, de a Kamilla, meg a Málna az már gáz?


A gond nem a nevekkel van. Nem is a névadókkal. Hanem e kedves fogadóközönséggel, akik veszik ahhoz a bátorságot, hogy ítéletet mondjanak egy névről pusztán a saját ízlésviláguk alapján. Az meg csak még rosszabb, ha valaki a nevéről ítéli meg a másikat. Az nem a név viselőjét, vagy a szüleit minősíti. Hanem azt aki ez alapján ítél ;-)

2016. aug. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!