Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen Anyának tartod magadat?

Milyen Anyának tartod magadat?

Figyelt kérdés

Kérem, ne azt írjátok csak, hogy jó vagy rossz, hiszen olyan sokfélék vagyunk!


Mennyi idős/ek a gyermeked/gyermekeid?


Köszönöm!



2012. jún. 6. 15:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én jónak :-) Azzal együtt, hogy tudom, hogy nem vagyok tökéletes. Viszont van egy 21 hónapos kislányom, akivel imádjuk egymást, nagyon jól lehet vele együtt működni és sok időt, energiát fordítok rá, hogy amit csak lehet, együtt nézzünk meg vagy csináljunk. Rengeteget bátorítom, dicsérem, így ha megyünk valahova, mindenhol mosolyognak, hogy milyen közvetlen kislány. Látszik rajta, hogy bízik bennem, és ha ott vagyok, akkor nem fél bemutatni a tudását, nem visszahúzódó. Én az voltam. Ő másmilyen személyiség szerencsére.

Élvezem az együtt töltött időt, nem zavar, hogy vissza kell ereszkedni a gyerekkorba, és játszani fél napot vagy homokozni vagy labdázni. Sokszor olvasom, hogy hiányzik az anyukáknak a felnőtt élet, én viszont tök jól megvagyok úgy, hogy végre nem a munkára és a felnőttek hülyeségeire kel koncentrálnom.

Szeptemberben érkezik a kistesó, meglátjuk, hogy két gyerekkel milyen lesz, akkor is ilyen lelkes leszek-e.... :-)

2012. jún. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, és nagyon jó házigazda, bárki jön hozzánk, akivel életében mondjuk először találkozik, mindenkivel barátságos és közvetlen, rögtön invitálja a szobájába, megmutatja a játékait, utána pedig még hetekig(!) emlegeti az illetőt. Ezt úgy kell elképzelni, hogy amikor itt a vendég, akkor ugye mondjuk a nevét, és ő a babanyelvén mondja utána, majd hozzáteszi, hogy "pá-pá" (hogy itt volt, azután elment haza). :-)
2012. jún. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mit írjak?:))) Jónak is rossznak is!


Sajnos elég hangulat ember vagyok,és ez meglátszik az "anyaságomban" is.


Imádok a gyerekkel lenni,de lehetne hozzá több türelmem! Próbálok mindent a legjobb tudásom,és lehetőségem szerint csinálni,a gyerek érdekeit nézni!


27hónapos a kislányom.

2012. jún. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Vicces :D, de a szó jó értelmében.Tényleg sok mindent meg lehet oldani ha sokat nevetünk együtt a gyerekkel.pl:ha fél valamitől vagy csak úgy.Anyatigris:nem engedek semmiből, a gyerek érdekeit nézem, a férjem is már megszokta :D.Igazat mondok a gyerekemnek is, de a játszótéren is.pl:megfázott, mert nem öltöztettem fel rendesen.
2012. jún. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Hááát,most elgondolkodtam... Most lesz 2 éves a kisfiam.Első.Talán nem utolsó.Nem teljesen tervezett gyerek, de örültünk neki. Ennek fényében:

Néha úgy érzem "szaranya" vagyok, aki jobban tenné,ha inkább macskát nevelne, mint gyereket, mert: tudok türelmetlen lenni, fáradt, nyűgös, idegbajt kapok, mikor kiköpi a kapját, elkeni a ruhájában, elszáll az agyam a dackorszak gyönyöreitől, mikor fél órát könyörgök ezért-vagy azért, nem gügyögtem neki soha, és értetlenül állok az oknélküli sírások előtt..Szóval vannak nehézségek, ami miatt úgy érzem, másnak ez jobban megy, úgylátszik a még alszik az ősanya bennem, és a szuperanyák szupergyerekei bezzeg....stb.

Viszont: nálam jobban nem ismeri, és szereti senki fiam, minden rezdülését érzem, hisztinél tudom, mit kell komolyan venni. Imádom vele a meseolvsást, az esti szertartásainkat, bőgni tudok a boldgoságtól, mikor átölel, vagy csak nézem, ahogy alszik (sok időm nincs nézegetni, mert nem sokat alszik...utána már csak a fáradtságtól bőgök:-))Igazából ő lett az első, már nem "én", pedig előtte éltem kis önző világom, és fogalmam sem volt, hgoy lehet ennyire fontos valaki.

Nem tudom, milyen a jó anya, vagy rossz anya, remélem én elég jó anya vagyok a fiamnak. Az biztos, hogy baromi sz@r anyós leszek:-)))

Hát, én szótfogadtam, kifejtettem "röviden" milyennek látom magam...még tudnék mit mondani, de nem élek vissza a türelmetekkel:-)Szép napot!

2012. jún. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, 1,5 éves.
2012. jún. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"fáradt, nyűgös, idegbajt kapok, mikor kiköpi a kapját, elkeni a ruhájában, elszáll az agyam a dackorszak gyönyöreitől, mikor fél órát könyörgök ezért-vagy azért, nem gügyögtem neki soha, és értetlenül állok az oknélküli sírások előtt..Szóval vannak nehézségek, ami miatt úgy érzem, másnak ez jobban megy, úgylátszik a még alszik az ősanya bennem, és a szuperanyák szupergyerekei bezzeg....stb. "


Épp ettől vagy jó anya!!

Nem szeretem a tökéletes anyákat,a kik tökéletesen nevelnek, és mindig mindent tudnak. Nem borulnak ki, náluk nincs dackorszak, (amikor legszívesebben otthagynád a gyereket a szoba közepén, te meg elmennél egy jó könyvel a másik szobába....)nem hisztizik, nem sír az ő gyerekük, nem problémás a testvér születése, nincsenek bajok az óvodai beszoktatással....stb.

2012. jún. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocs és akkor a magam értékelése: Én "jó" anyának tartom magam, mert a fiam viselkedése a mérvadó nálam. Ahogy hallgat rám az esetek nagy részében, és hogy megvan a tekintélyem előtte. Próbálok nem túl keményen lenni, puszilgatom, hozzábújok, ő is hozzám....de ugyanakkor következetes is szeretnék lenni. De -ahogy írtam is- én is szoktam kibukni, van hogy 20ig elszámolok magamban de közben gőzöl már a fejem....:) Szóval igen, ez is benne van a pakliban. (Nagy 3 éves, kicsi 6 hónapos.-ő még nemigazán van benne a dackorszakban......)
2012. jún. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
5.ősanya vagyok..csak a kedves 7-8. Válaszoló juttatott eszembe valamit és nem bírom magamban tartani:szóval,igen, a következetesség:nálunk Apa a vajszívű,mindent megengedő,palira vehető,ám nagyon ritkán itthonlevő.Így a nevelés része rám hárul,és ezzel kapcsolatban sokszor érzem sz@ranyának magam,mert nekem kell 100x mondani,hogy NEM,és nagyon nehéz következetesnek lenni nem pedig sz@ranyának.(főleg,ha apa következetesen megengedi azt,amit én nem).A másik,hogy sose voltam gügyögős,agyonféltős fajta,és hát,van egy sajátos,inkább viccesebb,mint anyukás stílusom,ami miatt elég furán néznek rám,mikor a fiamról beszélek..Na,most már abbafejeztem:-)
2012. jún. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Elég jó anyának tartom magam.Pedig a középsőm feladta a leckét.A sok probléma és annak megoldása viszont megértette velem hogy nem minden az anyukán múlik.A legnagyobb gyermekem 13 éves és tőle már megbízható visszajelzéseket kapok magamról,vannak vitáink,de tudom hogy nem cserélne el senki anyjával sem:)Nem ugrok minden aprócska problémára,de tudják ha igazán szükség van rám ott vagyok.Nem vagyok olyan akinek megvan mindenről a véleménye és attól eltéríteni sem lehet.Elfogadom a tanácsot vagy kérek ha a gyerekeimről van szó.Nagyon büszke vagyok mindháromra.Nagyon különböznek ,de mind olyannak jó amilyen!
2012. jún. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!