Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti megtartanátok egy erőszakbó...

Ti megtartanátok egy erőszakból fogant magzatot?

Figyelt kérdés
Mostanában tanultam, hogy akiket erőszak ér, sokszor félnek orvoshoz fordulni, traumás állapotba kerülnek hosszabb időre. Tehát ha így terhesek lennétek megtartanátok a magzatot?
2016. aug. 26. 14:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%

Attól függ, ki volt az erőszaktevő.

A legtöbb erőszakolás családon belül történik, mondjuk bennem van annyi tartás, hogy az lenne a férjem utolsó dobása, de azt hiszem a gyerekemet megtartanám.

Bokorba berántós idegen kölkét nem tartanám meg.

2016. aug. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem erőszakoltak meg, és borzalmas volt, komolyan, de volt annyi lélekjelenlétem, hogy kérjek esemény utáni tablettát, mert az erőszak után az abortusz még egy újabb sokk lett volna, ezért a magam érdekében kitartottam addig, míg megkaptam a gyógyszert. Hogy megtartottam-e volna, ha terhes leszek? Ezt őszintén nem tudom.
2016. aug. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Nem, bárkié is legyen. Alapból sem akarok gyereket, de ennek ráadásul minden porcikáját gyűlölném.
2016. aug. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Nem tartanám meg, pedig nekem erkölcsileg nem fér bele az abortusz, ami azt jelenti, hogy minden eddigi szexuális kapcsolatomból megtartottam volna a gyereket. De más felett nem ítélkezem. Azt hiszem a vallás is megengedőbb az abortusz irányában ilyen helyzetekben. Szerintem az erőszakból fogant gyerek, mindig az erőszaktevőre emlékeztetne. Persze szituáciotol is függ, ha nem lennék házas és mondjuk egy haverom megerőszakolna, akinek ismerem a genetikai hátterét, ami mondjuk megfelelő, talán megtartanám.
2016. aug. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%
Igen!
2016. aug. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
12%
És akkor nem bánnátok, ha később meg nem lehetne, és nem tartottátok volna meg?
2016. aug. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem.
2016. aug. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
#6 Nem tartanám meg és nem, nem bánnám meg akkor sem.
2016. aug. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Engem vadidegen erőszakolt meg, együtt éltem a párommal (már a férjem).

A kórházban mondjuk automatikusan adták a 72 órás tablettát. Biztos mondták én meg beleegyeztem/aláírtam, de nem emlékszem rá.

Egy ilyen trauma önmagában is elég megrázó a nőnek, ha kapcsolatban él akkor a párjának is. Nehezen lábaltunk ki belőle. Mindez megfejelve egy terhességgel, szüléssel, csecsemőgondozással.... Nem tudtuk/akartuk volna végigcsinálni.

2016. aug. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartanám meg. A párom és a saját életem fontosabb, mint egy meg sem születetté. Nem fogom a saját boldogságomat eldobni, mert vmi senkiházinak megviszketett. Egyébként, ha nekem nem lenne lélekjelenlétem hozzá, párom egészen biztosan figyelmeztetne a 72 órás tablettára, így erre az egészre nem is lenne szükség. És igen, akkor is elvetetném, ha tudnam, hogy utána esetleg nem lehet, bár ennek az esélye nagyon nagyon csekély.
2016. aug. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!