Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukak, mielott gyereket...

Anyukak, mielott gyereket vallaltatok felmerult bennetek, hogy?

Figyelt kérdés

Szoval kozel allok ahhoz, hogy vegre valahara legyen egy gyerekem es a kerdes az lenne, hogy bennetek felmerultek a gyerekvallalas elott olyan kerdesek, hogy:


-Mi van ha tokjol nevelem de 14 evesen rossz tarsasgba keveredik es drogos lesz?


-Mi van ha mondjuk a ferjemmel hangosan vitazunk es meghallja?


-Mi van, ha mondjuk elraboljak, vagy megeroszakoljak es nem tudom megvedeni?


-Masreszt hogy lehet egyaltalan megakadalyozni, hogy pl ne drogozzak be vagy o ne drogozzon be?


Oke h a legjobb tudasom szerint nevelem majd, de velhetoleg tulaggodom ezt a dolgot (nagyon valoszinu:-))).. Masreszt a ferjem a vilag legjobb apukaja, mar van egy fia, es nem vitazunk napi szimten van egy ilyesmi, boldogok vagyunk de nyilvan elofordul egy hangosabb veszekedes...sztem ez iszonyu traumatikusan tud hatni egy gyerekre, es en tudom kontrollalni magam (nem vagyok egy orditozos alkat) de o nem, o igy kikiabalja magabol a dolgokat:-))


Masreszt, hogy engedjem el barhova is egyedul? Szanaszet aggodnam magam, meghat ott van a suli, mi van ha problemai vannak a beilleszkedessel stb. Szoval szamomra ezek ijeszto dolgok es ezek gatolnak meg abban, hogy gyereket vallaljak.


A masik, hogy szeretni fog e?ugy ertem ki tudja garantalni, hogy annak ellenere h szeretettel nevelem o szeretni fog? Mi van ha ugy gondolja, h az anyja egy futobolond?Aztan ott vannak meg a nem kimutathato mentalis betegsegek, autizmus ilyesmik....szoval to belegondoltatok ebbe gyerekvallalas elott?


Koszi a valaszt


34/N


2016. aug. 28. 01:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális érzések.

Mindenki "szanaszét aggódja magát".

Mindenkiben felmerülnek ezek.

Még csak szülőnek sem kell lenned, elég, ha a szeretteidre gondolsz.

Én nap mint nap aggódom, hogy a férjem nem ér haza, mert valami részeg állat beleszágult a kocsijába.

De akinek még dolgozik az anyukája, és mondjuk műszakból sötétben ér haza, az is tart attól, hogy megtámadják.


A gyerekkel nem teheted meg, hogy burokban neveled.

Vagyis megteheted, de sosem lesz belőle normális ember.

Vannak ilyenek, akik mintha nem is ezen a bolygón élnének, de mi lesz ezekkel az emberekkel, ha a szülők nem lesznek? ÉLetképtelenek lesznek egyedül.

Akkor fogod majd igazán szétaggódni magad, amikor tini lesz, és először megy el éjszakára. Nem fogsz aludni.

De ezért sírnak az anyukák, mikor az első bölcsis vagy ovis napon ott kell hagyni a gyereket.

Hidd el, mindenki átéli.

Sehogy sem tudod biztosítani, hogy ne drogozzák be.

A neveléssel részben tudsz segíteni, de egy eminens diák is lázad. Én jó tanuló voltam, mégis kipróbáltam a füvet, és tessék,mégis itt vagyok.

Maximum úgy tudnád biztosítani, hogy ez ne történhessen meg, ha nem engeded el sehova. De akkor meg rossz anya leszel, és te leszel a szemét, hogy egy kamaszt nem engedsz el. És ez a rosszabb változat, mert ezáltal kiközösítik, nem lesznek barátai, nem megy át azokon, amiken a kortársai igen.

Hagyd, hogy megélje ő is, és figyelj. Ha drogossá válik, azt úgyis azonnal észreveszed.

2016. aug. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges ilyeneken rágódni
2016. aug. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Időben megfelelő felelősségi és mérlegelési lehetőségeket kell adni a gyereknek, apránként emelve az adagot.

Így, mire oda jutna, hogy droggal kínálják, ő maga is tud mérlegelni.


A többire inkább nem írok semmit, mert akkor már azt is belevehetnénk, hogy mi van, ha szerencsétlenül esik és kitöri a nyakát vagy elüti egy busz.

2016. aug. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, eszembe jutott.

És ezeken kívül még millió dolog. Van amitől meg tudom védeni, van ami fölött nincs hatalmam sajnos.

2016. aug. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen felmerült már,és örülök,hogy nem csak bennem :)
2016. aug. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocs de ezekbol egy sem jutott eszembe ...

Miert gondoljak mar elore negativ dolgokat ???


Ha jol neveled akkor eszebe sem jut drogozni... Plane nem fog rossz tarsasagba keveredni

Az h hangosan veazekedtek ??? Es akkor mi van h egyszer egyszer igy alakul ? Ettol nem lesz lelki roncs ... Meg h elraboljak... Szerintem a gyerekeimet vissza is hozznak azonnal :-D

El kell fogadni h nem allhatsz ort melette ...

Es nem kell mindig a legrosszabbra gondolni

...

2016. aug. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Es azt hallottad mar, hogy szorongo anya szorongo gyereket nevel? Es egy szorongo gyerek jobban kivan teve ezeknek a veszelyeknek, amiktol felsz.
2016. aug. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen eszembe jutnak ilyenek. De aztan az is eszembe jut, hogy az akadalyt akkor kell atugrani, amikor odaerek. Elore folosleges ezen szorongani.

Tudod nekem anyam pontosan ilyen ember. Minden lehetseges veszely eszebe jut es ugy el hogy ezeket elkerulje. Ami persze lehetetlen, mert nem lehet minden rosszat kivedeni az eletben. Es egesz eleteben a felelmei iranyitottak. Sose lattam elegedettnek. Ha neheztelek ra valamiert az eletben az ez. Mert szorongva elt es szorongo embert nevelt belolunk. Testveremet sikerult is tonkre tennie. En szerencsere mas tipus vagyok, sikerul objektiven ralatnom a dolgokra es felismerem hol a hatar az rgeszseges aggodas es a sxorongas kozt.

Mielott gyereket vallalnal dolgozz egy kicsit onmagadon!

2016. aug. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, megnyugodtam h nem vagyok egyedul:-))


Egyebkent nalam optimistabb nincs a foldon, ha magamrol van szo, vagy a szeretteirol en max talan ha egyszer szorongtam, mert alapvetoen a jo dolgokra gondolok es nem a negativ kimenetelekn porgok:-))


A gyereknel szamomra azert mas a dolog, mert egy kis ember ram lesz utalva, tehat az egesz kis elete tolem fog fuggeni minimum amig 14 eves lesz (utana gondolom meg tudja vedeni magat:-)) Itt jon be az, hogy hogy vallaljak felelosseget olyasmiert, amit kozel sem biztos, h tudok teljesiteni (megovni a vilagtol)?


A drogbal kapcsolatban valaki javasolta, hogy vele probaljam ki, ami vegulis jo otlet a szuleim (halal konzervativ emberek) velem egyutt probaltak ki a fuvet es ennek koszonhetoen nem lettem drogos. Soha semmit nem tiltottak, csak mindent elmagyaraztak es en altalaban hallgattam rajuk:-))Vegulis burokban neveltek, de megis szabadnakes sosem ijesztgettek tragediaval vagy ilyesmi. Sosem veszekedtem elottem (es ez is a felelmem hogy egy gyerek ha veszekednek elotte megijed)....szoval szuper gyerekkorom volt:-)


Igazatok van, felesleges ezen agonizalni csak tenyleg azert vannak ezek bennem, mert meg sosem volt kizarolagos felelossegem masert magamon kivul. A barataim zome "csak" szul, beszelgettem veluk de ok ugy vannak vele, hogy lesz ami lesz.


Lehet, hogyha megtanulom elfogadni, hogy van kalkulalt veszteseg akkor leszek kesz az anyasagra, csak en nagyon keson ero tipus vagyok es szeretnem ha meg idoben szulnek (mar ha van ilyen) szoval jovore:-))

2016. aug. 28. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!