Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig nem pofátlanság szülők...

Meddig nem pofátlanság szülők (nagyszülők) segítségét elfogadni?

Figyelt kérdés
11 hetes a kisbabám és párom pezzegeti , hogy ideje elkezdenem ismét főznőm itthon.Mióta megszületett a babó a két nagyi főz ránk.Itthon a főzésen kívül minden házimunkát megcsinálok, párom is sokat segit (függetlenül a fenti megnyilvánulásától).Mi a véleményetek?Igaza van, vagy még egy kicsit támaszkodhatom a nyagyikra főzès terén?

2016. aug. 28. 03:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%

szerintem nyugodtan főzhetsz.

én az első perctől elkezdve mindent egyedül csináltam, 2 gyerekkel.

de néha jól jött a segitség ha valaki megfőzte helyettem az ebédet.

de ezt Te tudod eldönteni

2016. aug. 28. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%

Egyrészt ennek nincs pofátlansági határa. Ha a nagyik szívesen csinálják nem gáz, de arra figyelj, hogy maguktól nem fogják azt mondani, hogy már teher nekik.

Ha úgy érzed nem fér bele a főzés, akkor inkább rendeljetek kaját. Mi ezt tesszük 3 éve, hétvégén meg anyukámnál eszünk. 2 gyerek van, a háztartás többi részét én csinálom, főzés helyett a gyerekekkel foglalkozom. Ha a férjem ilyet mondott volna akkor a kezébe adom a fakanalat, hogy hajrá. (Szerencsére sose mondana ilyet.)

2016. aug. 28. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
43%

Mi eleve nem vettünk igénybe szülői segítséget, mert egyik oldalon betegesek, megvan a maguk baja, olyan áron is képesek lettek volna segíteni, hogy belegebednek, ha eleve nem utasítjuk el. Másik oldalról pedig nem lett volna benne köszönet, mindenbe beleszóltak volna cserébe.


De: nem is főztem, hanem rendeltünk.

A férjemet pedig elküldtem volna a búsba, ha bármit az én terhemre kifogásol. Főzzön ő!

2016. aug. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
Ha a férjed ilyet mondott,szerintem két oka lehet. Vagy zavarja a nagyszülők mindennapos jelenléte vagy jobban szereti a te főztödet.
2016. aug. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
32%

Én is inkább úgy közelíteném meg a dolgot, ahogy a 4-es válaszoló. Vajon miért kér ilyesmit a férjed tőled? Ha tényleg jobban szereti a férjed a te főztöd, ha belefér az energiádba és idődbe akkor időnként kedveskedhetsz neki a kedvenc kajáival.

Gondolom első baba. Sok újdonsült apa nem tudja milyen fárasztó és időigényes egy kisbaba. Kell nekik idő amíg felfogják (nálunk is így volt) és rájönnek hogy nem lesz olyan az életük mint a baba előtt.

Szerintem sem pofátlanság, gondolom ők egyébként is főznének otthon.

Van ismerősöm aki nagyon sokat dolgozik (a férje is), ideje nincs főzni, mind a 4 gyereke iskolás már. De hetente 3x az édesanyjától hozza a kaját.

2016. aug. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!☺A nagyik nem itt főznek, hanem otthon megfőznek és vagy lehozzák, vagy a párom megy érte.Szóval nincsenek itt állandóan.
2016. aug. 28. 08:05
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen első baba ☺ lehet egy kicsit szokatlan neki, hogy már nem ő van a közèppontban 😊😊😊
2016. aug. 28. 08:08
 8/18 anonim ***** válasza:
40%

Miért kell a főzést úgy beállítani, mintha naponta több órát venne el? Gyerek szokott aludni is, olyankor meg lehet pucolni a zöldségeket, vagy felvágni a húst, vagy bármi. Nekem tíz tizenöt perc felrakni mindennel együtt a kaját, utána pedig fő magától.

Nem az a baj, hogy valaki nem szeret vagy nem akar főzni, joga van hozzá. Hanem az, hogy valami oltári nagy baromságra fogja. Nyugodtan be lehet vallani, hogy okádsz a főzéstől, de ne arra fogjátok már, hogy nincs időtök rá vagy épp a gyerekekkel töltitek azt a tíz percet.

2016. aug. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%
Hát, nekem ez sok lenne... 3 hónapja főznek rátok... Ez nem kis anyagi megterhelés a mamáknak, még akkor sem, ha 2naponta váltják egymást. Meg fura is lenne. Se anyám, se anyósom nem úgy főz, mint én, kb. 2 hét után hiányoznának a saját kedvenc kajáim... Ekkora baba mellett simán lehet főzni, max nem akarsz. Most mondanám, hogy ha senkit nem zavar, akár óvodás koráig maradhat ez a rendszer, de a férjedet láthatóan zavarja, és lehet, hogy a mamákat is.
2016. aug. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ne haragudj kedves utolsó, de èn szeretek sütni, főzni és tudok is.Egyszerűen úgy gondolom, hogy sok időt szeretnék a babámmal tölteni.Ha alszik akkor mosok, vasalok, porszívózok, törölgetek vagy éppen ha éjszaka nem alszik, akkor én is pihenek egy kicsit, fejek,mivel szopizni nem tud stb.
2016. aug. 28. 08:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!